تاریخ : ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۱۲:۴۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حفظ زبان مازندرانی باید اولویت اصلی ما باشد

معاون فرماندار سیمرغ گفت: با اشاره به اینکه باید سنت‌های قدیمی استان خود را به فرزندانمان آموزش دهیم و رسم و رسوم خود را حفظ کنیم، اظهار کرد: حفظ زبان مازندرانی باید اولویت اصلی ما باشد.

به گزارش سیمرغ ما، جان‌اله عبدی در مراسم زنگ روز مازندران در دبیرستان شهید کشوری، ضمن گرامی داشت ۱۴ آبان روز مازندران، اظهار کرد: هر چه از مازندران بگوییم کم گفته‌ایم.

 

وی افزود: امروزه گاها حسرت آداب‌ورسوم گذشته را می‌خوریم که رو به فراموشی است.

 

معاون فرماندار سیمرغ بابیان اینکه لهجه‌های مرسوم در روستاهای مازندران دارای تنوع و بسیار شیرین هستند، اظهار کرد: آداب‌ورسوم، فرهنگ بومی و محلی و مشاهیر و نخبگانی که در استان داریم بی‌نظیر است این موارد بخشی از ظرفیت‌های مازندران است.

 

وی ادامه داد: مشاهیر استان ما با ادامه تحصیلات خود امروز از جایگاه خوبی در سطح کشور برخوردار هستند و امیدوار هستم شما دانش‌آموزان هم ادامه‌دهنده راه آن‌ها باشید.

 

عبدی با اشاره به اینکه باید سنت‌های قدیمی استان خود را به فرزندانمان آموزش دهیم و رسم و رسوم خود را حفظ کنیم، اظهار کرد: حفظ زبان مازندرانی باید اولویت اصلی ما باشد.

 

 

وی افزود: لازم است از زبان بومی و محلی خود را حفظ کنیم و نباید از زبان و گویش مازندرانی خجالت بکشیم.

 

معاون فرماندار سیمرغ بابیان اینکه نباید روستایی بودن را کسرشان خود بدانیم، تأکید کرد: لازم است حافظ فرهنگ اصیل مازندرانی باشیم.

 

این مسؤول در پایان بابیان اینکه مازندرانی‌ها در همه عرصه‌های کشور حضور فعال داشتند و دارند، گفت: همایش گرامی داشت روز مازندران ۲۱ آبان ماه در شهرستان برگزار می‌شود.

 

ارسال دیدگاه