تاریخ : ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ - ۱۱:۰۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اگر به نماز و مسجد توجه نگردد به خون شهدا ادای دین نکردیم

مدیر ستاد اقامه نماز مازندران گفت: در این فرصت حساس اگر به نماز و مسجد و ارزش‌ها و فرامین مقام معظم رهبری توجه نگردد یقیناً به خون شهدا ادای دین نکردیم.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان سیمرغ که با حضور مدیر ستاد اقامه نماز مازندران برگزار شد، اظهار کرد: در شهرستان سیمرغ به جهت تازه تأسیس بودن و برخورداری از بافت اجتماعی سنتی نگاه خاصی به نماز و موضوعات اعتقادی وجود دارد.

 

وی افزود: در کمتر شهرستانی این مقدار توجه و اهمیت به موضوعات فرهنگی و اعتقادی می‌شود.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه همواره نماز جماعت در سطح مساجد شهرستان برگزار و فعالیت فرهنگ و مذهبی اجرایی می‌شود، تصریح کرد: شاید در برخی مساجد شهرستان به جهت عدم برخورداری از روحانیون نماز جماعت برگزار نشود اما در قالب مساجد شهرستان نماز جماعت دایر است.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه احساس می‌کنم در همه مساجد فاصله‌ای بین صفوف نمازگزاران ایجادشده که به پارامترهای مختلفی برمی‌گردد، گفت: در جلسه ستاد شهرستانی با نگاه ویژه امام‌جمعه محترم دستور آسیب‌شناسی جدی در راستای عدم استقبال و کم‌فروغ شدن نماز در مساجد را دادم و با تعریف گروه کارشناسی به دنبال علت‌های این موضوع هستیم تا مساجد پررونقی در شهرستان داشته باشیم.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه دوشنبه هر هفته برنامه اقامه نماز مدیران دستگاه‌های اجرایی را با محوریت امام‌جمعه شهرستان داریم، اظهار کرد: این موضوع با ایجاد انگیزه به اثرگذاری بحث نماز کمک می‌کند.

 

وی افزود: بحث نماز دغدغه و نگرانی همه متولیان شهرستان است و انشاالله بتوانیم این موضوع را همه‌گیر کنیم.

 

این مسؤول در پایان بابیان اینکه نماز یکی از شاخص‌های تأثیرگذار در بحث جرم و جنایت است، گفت: سیمرغ پایین‌ترین میزان جرم و جنایت در سطح استان را دارد که بخش اعظمی از این موضوع به بافت سنتی مردم شهرستان برمی‌گردد.

 

نماز محوریت همه عبادات است

 

حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی امام‌جمعه شهرستان سیمرغ در ادامه این جلسه ضمن تشکر از همه اعضای ستاد اقامه نماز شهرستان به اهمیت اقامه نماز در سطح دستگاه‌های اجرایی پرداخت و گفت: همه باید قدردان این فرصت‌های به‌دست‌آمده باشیم.

 

وی افزود: نماز شناسنامه و بسته کامل دین و محوریت همه عبادات است همچنین از جایگاه ویژه‌ای در نظام مقدس جمهوری اسلامی برخوردار بوده باید به آن اهتمام ورزیم.

 

اگر به نماز و مسجد توجه نگردد به خون شهدا ادای دین نکردیم

 

حجت‌الاسلام عباس‌علی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز مازندران در ادامه این جلسه ضمن تجلیل از شهدای گران‌قدر کربلا به تفسیر آیه ۴۱ سوره حج «الَّذِینَ إِنْ مَکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاهَ» پرداخت و گفت: وظیفه اقامه نماز و ترویج فرهنگ نورانی نماز به عهده حاکمیت گذاشته‌شده و این مهم در بیانات مقام معظم رهبری هم قرارگرفته است.

 

وی افزود: نماز مبنای زندگی فردی انسان‌ها است که با اجرای این فریضه مهم بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه کاهش می‌یابد.

 

مدیر ستاد اقامه نماز مازندران بابیان اینکه باید به اجرای فعالیت‌هایی که در امر فرهنگ‌سازی نماز تأثیرگذار است پرداخت، تصریح کرد: راه‌حل آسیب‌های گوناگونی که در جامعه ترویج دارد ازجمله آسیب‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و فاصله طبقاتی رو آوردن به نماز است.

 

وی در پایان به نقش و جایگاه مسجد که محل عبودیت موحدان هست اشاره کرد و گفت: در این فرصت حساس اگر به نماز و مسجد و ارزش‌ها و فرامین مقام معظم رهبری توجه نگردد یقیناً به خون شهدا ادای دین نکردیم.

ارسال دیدگاه