تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۲۷ - ۱۵:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اگر به بیانات مقام معظم رهبری توجه کنیم در آینده هیچ بن‌بستی وجود ندارد

امام‌جمعه موقت سیمرغ گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار نکات جالب و راهگشایی فرمودند که مسؤولان باید توجه کرده و سخنان ایشان را کاربردی کنند چراکه اگر از ابتدا به سخنان مقام معظم رهبری توجه می‌کردیم در برجام گرفتار نمی‌شدیم و به بن‌بست نمی‌رسیدیم، اگر به بیانات مقام معظم رهبری توجه کنیم در آینده هیچ بن‌بستی وجود ندارد.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام سیداسماعیل حسینی‌مازندرانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: چند روزی است که پیاده‌روی بزرگ اربعین حسینی آغازشده که لازم است اطلاع‌رسانی‌های لازم موکب‌های مازندران که در مسیر کربلا قرار دارند به همشهریان انجام شود.

 

وی در ادامه بابیان اینکه هفته آینده روز ملی صادرات را در پیش داریم، گفت: توسعه تجارت خارجی به‌ویژه صادرات از عوامل مؤثر در توسعه اقتصاد کشورها محسوب می‌شود.

 

امام‌جمعه موقت سیمرغ بابیان اینکه صادرات می‌تواند علاوه بر ایجاد رشد اقتصادی موجب رقابت‌پذیری کشورها در عرصه‌های بین‌المللی شود، تصریح کرد: از سال ۷۶ روز ۲۹ مهر با تصویب شورای فرهنگ عمومی کشور به‌عنوان روز ملی صادرات تعیین‌شده که بیانگر عزم و اراده ملی در مجموعه دولت و مردم برای توسعه صادرات غیرنفتی خواهد بود.

 

وی افزود: اگر سازوکار صادرات به معنای واقعی انجام گیرد و اصلاح شود موجب گسترش فرهنگ صادراتی در جامعه می‌گردد.

 

حسینی‌مازندرانی با اشاره به اینکه درآمد ناشی از صادرات غیرنفتی می‌تواند اقتصاد کشور را پویا و تولیدکنندگان را دلگرم کند، اظهار کرد: افزایش صادرات غیرنفتی یکی از عوامل ایجاد اشتغال در جامعه است.

 

وی در ادامه به معرفی چند تن از وزرای پیشنهادی دولت به مجلس اشاره کرد و گفت: هر چه زودتر تکلیف وزارت‌خانه‌های بدون وزیر مشخص شود همچنین که مردم انتظار دارند افرادی که به مجلس معرفی می‌شوند توانمند باشند تا با سازوکار تعهد و تخصص بر مشکلات کشور فائق آیند.

 

امام‌جمعه موقت سیمرغ بابیان اینکه شهادت آیت‌الله سید مصطفی خمینی را پیش روداریم، تصریح کرد: این شخصیت بزرگوار از همان روزهای نخستین فعالیت‌های سیاسی پدر خود در کنار حضرت امام (ره) بر ضد حکومت پهلوی به فعالیت سیاسی پرداختند.

 

وی افزود: تحلیلگران می‌گویند سید مصطفی خمینی در پیشبرد حرکت اسلامی نقش بسزایی داشته‌اند و برخی دیگر معتقدند با شهادت این شخصیت بزرگوار نهضت امام (ره) شتاب بیشتری گرفت.

 

حسینی‌مازندرانی با اشاره به اینکه جمال خاشقچی یکی از تحلیلگران منتقد تبعه عربستانی مقیم ترکیه بود که توسط دولت سعودی به فجیع‌ترین وضع ممکن او را می‌کشند و بدنش را مثله می‌کنند، اظهار کرد: قدرت‌های استکباری مثل آمریکا خون‌بهای جمال خاشقچی را جهت سرکیسه کردن عربستان قرار داده است.

 

وی ادامه داد: دنیایی از مردم مظلوم سوریه، یمن و سایر کشورها که مردمانشان از بین می‌روند و به شهادت می‌رسند اما قدرت‌های استکباری خم به ابروی خود نمی‌آورند چراکه اسلحه این جنگ‌افروزی و مظلوم‌کشی را خودشان در اختیار متجاوزین قرار می‌دهند.

 

امام‌جمعه موقت سیمرغ بابیان اینکه قدرهای استکباری خودشان گروهک‌های تروریستی را تجهیز می‌کنند و لازم نمی‌بینند جلوی آن‌ها را بگیرند، تصریح کرد: کنوانسیون‌هایی که شما می‌شنوید مثل FATF و CFT فقط برای محدود کردن جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت است.

 

وی افزود: این کنوانسیون‌های مبارزه با تروریسم در مقابل جنایت‌های قدرت‌های استکباری از خودشان هیچ اراده‌ای ندارند چراکه به دست عوامل آن‌ها پخت‌وپز می‌شود.

 

حسینی‌مازندران با تأکید بر اینکه اگر این کنوانسیون‌ها قدرتی داشتند در برابر جنایات آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌ایستادند، اظهار کرد: مسؤولان و سیاسیون ما دل‌خوش به این کنوانسیون‌ها نباشند.

 

وی در ادامه به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با بیش از دو هزار نفر از نخبگان و استعدادهای برتر علمی اشاره کرد و گفت: ایشان در این دیدار تلاش و فعالیت ده‌ها هزار نخبه در سراسر ایران عزیز را ترسیم‌کننده تصویری امیدبخش و واقعی از کشور عزیز جمهوری اسلامی ایران خواندند.

 

امام‌جمعه موقت سیمرغ بابیان اینکه نقش و تأثیرگذاری نخبگان جوان در برنامه‌ریزی صحیح برای آینده کشور بر کسی پوشیده نیست، تصریح کرد: پیشرفت علمی ایران و مراقبت هوشمندانه از گنجینه‌های نیروی انسانی نخبه امری ضروری است و باید آنان را حفظ کرد.

 

وی افزود: مقام معظم رهبری با استناد به سخن ۱۱ تن از نخبگان و استعدادهای برتر علمی کشور تأکید نمودند: که مسؤولان کشور توجه به این دغدغه‌ها و مشکلاتی که نخبگان بیان می‌کنند داشته باشند و آن را پیگیری کنند.

 

حسینی‌مازندران با اشاره به اینکه اگر ازلحاظ علمی پیشرفت کنیم تهدیدهای دشمنان ما دائمی نخواهد بود و کاهش پیدا می‌کند، اظهار کرد: مسؤولان باید توجه کنند منابع نخبه انسانی یک گنجینه و ثروت عظیم ملی است که همانند هر گنجینه دیگری در معرض خطر نظام سلطه است.

 

وی گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار نکات جالب و راهگشایی فرمودند که مسؤولان باید توجه کرده و سخنان ایشان را کاربردی کنند چراکه اگر از ابتدا به سخنان مقام معظم رهبری توجه می‌کردیم در برجام گرفتار نمی‌شدیم و به بن‌بست نمی‌رسیدیم، اگر به بیانات مقام معظم رهبری توجه کنیم در آینده هیچ بن‌بستی وجود ندارد.

ارسال دیدگاه