تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۶:۱۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جنگ‌های امروز از نسل جنگ‌های ترکیبی است/هیچ پروژه‌ای بدون پیوسته پدافند غیرعامل در سطح شهرستان‌ها تعریف نشود

مدیرکل پدافند غیرعامل استان مازندران با تأکید بر اینکه جنگ‌های امروز از نسل جنگ‌های چهارم یعنی ترکیبی از جنگ سایبری ژنتیکی و بیوسایبری است، گفت: در حوزه تهدیدهای غیرطبیعی نقش پدافند غیرعامل بسیار مهم است و وظیفه دستگاه‌ها و همچنین فرمانداران این است که هیچ پروژه‌ای بدون پیوسته پدافند غیرعامل در سطح شهرستان‌ها تعریف نشود.

به گزارش سیمرغ ما، حسین منفردی در جلسه شورای اداری مهرماه شهرستان سیمرغ ضمن اشاره به نقش ضروری اقدامات پدافند غیرعامل در کشورها، اظهار کرد: باید به‌گونه‌ای اقدام نماییم که شرایط سخت و اضطراری پیش نیاید و اگر این شرایط به وجود آمد زندگی روزمره مردم دچار اختلال نشود و در این راه شناخت آسیب‌ها و تهدیدها نقش بسیار مهمی را ایفا می‌نماید.

 

وی افزود: دو محور تفکر و اقدامات پدافند غیرعاملی در حوزه پدافند غیرعامل وجود دارد اما داشتن تفکر پدافند غیرعاملی در مدیران اهمیت بسیار زیادی دارد که مطالعه و انجام آموزش‌های از اقدامات لازم در این حوزه است.

 

مدیرکل پدافند غیرعامل استان مازندران بابیان اینکه در سیل غرب استان اقدامات اداره برق بسیار مناسب بوده و این موفقیت به دلیل انجام مانورهای پدافند غیرعاملی امور برق غرب استان بوده است، تصریح کرد: پدافند غیرعامل در حوزه تهدیدهای طبیعی وظیفه دارد قبل از بحران، در زمان بحران و مدیریت افکار عمومی حوزه پدافند غیرعامل است.

 

وی ادامه داد: پدافند غیرعامل در حوزه تهدیدهای غیرطبیعی در دنیا به دو نوع خصمانه و منفعت طلبانه تقسیم‌بندی می‌شوند که اقدامات پدافند غیرعاملی در نوع منفعت طلبانه یعنی اقداماتی را که آن دسته کشورهایی که با ما دوست هستند و در مجامع بین‌المللی به نفع ما صحبت می‌کنند اما در عمل موجب تعطیلی کارخانه‌ها و بیکاری مردم می‌شوند تحلیل و بررسی شود و راهکارهای پیشگیرانه ارائه می‌گردد و به همین دلیل مقام معظم رهبری امسال را سال حمایت از کالاهای ایرانی نام نهاد و باید همه تلاش خود را در این راستا به کار بگیریم.

 

منفرد در پایان با تأکید بر اینکه جنگ‌های امروز از نسل جنگ‌های چهارم یعنی ترکیبی از جنگ سایبری ژنتیکی و بیوسایبری است، اظهار کرد: در حوزه تهدیدهای غیرطبیعی نقش پدافند غیرعامل بسیار مهم است و وظیفه دستگاه‌ها و همچنین فرمانداران این است که هیچ پروژه‌ای بدون پیوسته پدافند غیرعامل در سطح شهرستان‌ها تعریف نشود.

 

سیمرغ پایین‌ترین میزان جرائم ۴۴ گانه را دارد

 

فرماندار شهرستان سیمرغ در ادامه جلسه شورای اداری این شهرستان با تبریک هفته نیروی انتظامی و ضمن قدردانی از زحمات فرماندهی انتظامی تصریح کرد: در حوزه جرائم ۴۴ گانه شهرستان سیمرغ دارای پایین‌ترین میزان استانی هستیم و این مورد حاصل تلاش نیروهای امنیتی و انتظامی شهرستان است.

 

مجتبی حبیب نژاد ضمن اشاره به نقش مهم اطلاعات پایه‌ای و همچنین شناسایی نقاط ضعف و پتانسیل‌های شهرستان در راستای برنامه‌ریزی پروژه‌های پدافند غیرعامل، اظهار کرد: یکی از اقدامات انجام‌گرفته در حوزه شهرستان تدوین سند آمایش و توسعه شهرستان بوده است که در آن تمامی اطلاعات شهرستان و همچنین نقاط ضعف و قوت شناسایی و احصا شده است و در اختیار مدیران قرارگرفته است که باید برابر برنامه‌های تعریف‌شده حوزه فعالیت دستگاه‌ها باید هدفمند و سیستمی کار کنند.

 

وی ادامه داد: نداشتن برنامه‌ها در اجرای مأموریت‌ها یعنی نداشتن هدف و نداشتن هدف یعنی اینکه در اجرای سیاست‌های دولت موفق نمی‌باشند.

 

فرماندار سیمرغ در خصوص اجرای اقدامات پدافند غیرعامل در سطح شهرستان، خاطرنشان کرد: همه‌ساله مانورهای متعددی را در این حوزه در سطح شهرستان انجام می‌دهیم تا ضمن ایجاد آمادگی لازم میزان آسیب‌زایی را در زمان بحران کاهش دهیم.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه برخی از مدیران از اصحاب رسانه فاصله گرفته‌اند و عدم انعکاس عملکرد ادارات خود رادارند، تصریح کرد: خبرنگاران به‌عنوان پل ارتباطی میان مردم و دولت باید از عملکرد مدیران آگاهی داشته باشند و هر مدیری در راستای تقویت این پل قدم بردارد یعنی در حال انجام سیاست‌های دولت است و اگر درصدد تقویت پل نباشد یعنی دچار مشکل شده است.

 

وی افزود: در سال جاری هشت کیلومتر از شبکه آب‌رسانی روستایی شهرستان در حال بازسازی است و مردم باید این اقدامات را بدانند و این مورد تنها از طریق تعامل سازنده بین خبرنگاران و مدیران شکل خواهد گرفت.

 

این مسؤول در پایان گفت: عدم اطلاع‌رسانی به‌موقع و صحیح موجب ایجاد شائبه در افکار عمومی مردم خواهد شد و مدیران باید در راستای تنویر افکار عمومی از اقدامات دولت تمام تلاش خود را بکار گیرند.

ارسال دیدگاه