تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۰۳ - ۷:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ضرورت اجرای برنامه‌های فرهنگی بین نسل جوان و نوجوان/برگزاری نشست کتاب‌خوان ویژه دفاع مقدس در سیمرغ

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی سیمرغ از برگزاری نشست کتاب‌خوان ویژه دفاع مقدس در این شهرستان خبر داد و گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی بین نسل جوان و نوجوان ضرورت دارد.

به گزارش سیمرغ ما،  مصطفی فضلی‌قادیکلایی در گفت‌وگو با خبرنگار سیمرغ ما، اظهار کرد: رمز موفقیت در مواجهه با جنگ نرم دشمنان بصیرت افزایی و رشد آگاهی جوانان است.

 

وی افزود: عزت جوانان این مرزوبوم را جهانیان در هشت سال دفاع مقدس مشاهده و در برابر آن تعظیم کردند.

 

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سیمرغ بابیان اینکه غیرت انقلابی را همین جوانان رقم زدند که در زمان جنگ به اشکال مختلف به منصه ظهور گذاشتند، تصریح کرد: در دوران جنگ تحمیلی ما برای واردکردن سیم‌خاردار مشکل داشتیم، اما امروز به لطف داشتن جوانان انقلابی توانستیم علاوه بر پر کردن خلأ موجود به یکی از قدرت‌های علمی جهان تبدیل شویم چنان‌که دشمنان برای ضربه زدن به توان علمی کشورمان از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.

 

دبیر انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سیمرغ تبیین دستاوردها و آرمان‌های این هفته مقدس رابین همه آحاد جامعه بخصوص جوانان و نوجوانان الزامی دانست و گفت: دشمن در جنگ نرم از طریق رسانه‌ها و ماهواره به اعتقادات دینی ما حمله کرده و ما نیز برای دفاع از دین و اعتقادات دینی و هویت اسلامی خود، باید با الگوپذیری از ائمه (ع) در مقابل آنان ایستادگی کنیم.

 

وی ادامه داد: جوانان و نوجوانان افسران جنگ نرم امروز هستند، فتح میدان‌های علمی و فرهنگی به‌مراتب سخت‌تر از میدان‌های نبرد است و باید از هم‌اکنون خودسازی‌های لازم صورت گیرد.

 

فضلی‌قادیکلایی با اشاره به اینکه یکی از اهداف دشمنان در جنگ نرم علیه انقلاب اسلامی، ایجاد حس یأس و ناامیدی در جامعه و به‌ویژه در نسل جوان است، اظهار کرد: وظیفه ما در مواجهه با جنگ نرم دشمن بصیرت افزایی است و مراقبت از کشور در برابر تهدیدات نرم دشمن فقط با ایجاد همبستگی، اتحاد و بصیرت امکان‌پذیر است.

 

وی افزود: باید از تمامیت ارضی کشور با حفظ استقلال و هویت ملی دفاع کنیم و اجازه ندهیم که دشمن در جنگ نرم، جوانان ما را از هویت ملی و ارزش‌های اسلامی دور سازد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سیمرغ بابیان اینکه اجرای برنامه‌های فرهنگی بین نسل جوان و نوجوان ضرورت داشته، تصریح کرد: با هوشیاری جوانان از توطئه‌های فرهنگی باید جلوی آسیب‌های اجتماعی گرفته شود.

این مسؤول در پایان به برگزاری و اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سیمرغ در هفته دفاع مقدس از جمله نشست کتاب‌خوان ویژه دفاع مقدس، برگزاری نمایشگاه کتاب، پوستر و عکس دفاع مقدس، معرفی کتب مرتبط با حوزه جنگ و ایثار و شهادت با دعوت از نویسندگان بومی فعال در حوزه دفاع مقدس، برگزاری مسابقات مکتوب و خلاصه‌نویسی کتاب، ایستگاه نقاشی و قصه‌گویی برای کودکان، جلسه نقد و بررسی کتاب یکی از نویسندگان بومی و عضویت رایگان در روز دوم مهر اشاره کرد.

ارسال دیدگاه