تاریخ : ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۱:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی سیمرغ با موضوع محرم برگزار شد

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی سیمرغ با موضوع محرم برگزار شد.

به گزارش سیمرغ ما، سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور امام جمعه ، فرماندار و اعضای این شورا در دفتر امام جمعه برگزار شد. در این جلسه حضرت حجت الاسلام و المسلمین یوسفی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی سیمرغ در سخنانی ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت نقش عاشورا و محرم در فرهنگ شیعی ما نقش بسیار مهم و تاثیرگذار است و دشمنان اسلام از نام حسین(ع) و فرهنگ عاشورا به شدت می ترسند. رئیس شورای فرهنگ عمومی در ادامه ضمن اشاره به فرموده امام راحل که این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است گفت این عزاداری ها باید همراه با شور ،شعور و فرهنگ حسینی باشد.

 

 

آقای حبیب نژاد فرماندار شهرستان سیمرغ نیز در سخنانی ضمن تسلیت ایام محرم الحرام به مردم ، این شهرستان را متدین و با ایمان دانستند و افزود در تمام مناسبت های دینی و مذهبی ،مردم این شهرستان بهترین برنامه ها را اجرا می کنند.

 

ایشان در ادامه ضمن اشاره به تاثیرگذاری زیاد اقدامات فرهنگی نسبت به دیگر کارها گفت حفظ وحدت در میان مسئولین و مردم باید در سرلوحه کار ما قرار گیرد و در عزاداری ها باید توجه ویژه ای به پیام عاشورا داشته باشیم .

 

از جمله مصوبات این جلسه فضا سازی مناسب این ایام در ادارات و واحدهای صنفی ، گردهمایی بزرگ تاسوعای حسینی ، تبیین دستاوردهای ٤٠ ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ، اقامه نماز ظهر عاشورای حسینی و توجه ویژه به برپایی نماز جماعت و فریضه امر به معروف و نهی از منکر ، اجرای تعزیه خوانی در سطح شهر و روستا ، همایش شیرخوارگان حسینی و مراسم دسته روی اربعین.

ارسال دیدگاه