تاریخ : ۱۳۹۷/۰۶/۱۵ - ۱:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جشن عاطفه‌ها سرمشق محبت بر دفتر سپید دل‌ها/مهر بسته به مهر شما

جشن عاطفه‌ها فرصتی است برای عشق‌ورزی و مهربانی به کسانی که نیازمند دستان گرم همنوعانشان هستند، چشمانی، چشم‌به‌راه دسته‌ای نوازشگری است که همواره به بهانه‌ای، مهربانی رابین خود و همنوع خویش تقسیم می‌کنند. یقیناً من و شما با حضور در جشن عاطفه‌ها، مشارکت در کمک به دانش آموزان نیازمند، شاد کردن دل آن‌ها و نشاندن لبخند بر چهره معصومشان از یکدیگر سبقت خواهیم گرفت.

به گزارش سیمرغ ما، جشن عاطفه‌ها امسال با شعار با شعار “مهر بسته به مهر شما در سراسر کشور آغاز می شود و بر این اساس پایگاه های کمیته امداد مازندران نیز در مناطق مختلف این شهر با هدف جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی اقشار مختلف مردم مستقر شده است.

 

 

جشن عاطفه‌ها در روز پنجشنبه پانزدهم شهریور در ۷۰ پایگاه‌های مستقر در میدان‌های اصلی شهرها مازندران و روز جمعه شانزدهم شهریور در میعادگاه‌های نماز جمعه استان با رویکرد کمک به دانش آموزان مناطق محروم برگزار می‌شود.

 

 

*بارش باران مهربانی بر سر دانش آموزان نیازمند

 

 

در این روزهای پایانی تابستان جنب‌وجوش بی‌نظیری در شهر دیده می‌شود و دختران و پسرانی را می‌بینیم که همراه با والدینشان برای خرید لوازم‌التحریر به بازار آمدند تا هر آنچه را که برای یک سال تحصیلی نیاز دارند، فراهم کنند. با دیدن این صحنه‌ها و شور و شوق وصف‌ناشدنی دانش آموزان و خانواده‌های آن‌ها یاد دوران کودکی، نوجوانی خودمان می‌افتیم.

 

 

روزی که کیف و کفش و لوازم‌التحریر مدرسه را می‌خریدیم و سر از پا نمی‌شناختیم. چند بار وسایلمان را نگاه می‌کردیم و سَرَک می‌کشیدیدم توی کیف که بوی نویی، از آن استشمام می‌شد.

 

 

شب قبل از بازگشایی مدارس کیف و کفش و لباس مدرسه را مرتب می‌کردیم و از ذوق خوابمان نمی‌برد تا زودتر صبح برسد، صبح با همه طولانی بودن شب فرامی‌رسید و با لبی خندان به سمت مدرسه می‌رفتیم. یادآوری آن خاطرات و چشیدن طعم شیرین روزهای مدرسه لذت‌بخش است.

 

 

برای دانش آموزان امروز سرزمینم نیز این تب‌وتاب شیرین حکم فرماست. اگر این روزها گذرتان به بازار افتاده باشد دخترکان و پسرکانی را می‌بینید که با چهره‌ای پر از لبخند در هیاهوی خرید لوازم‌التحریر به سر می‌برند و با دقت و وسواس لوازم موردنیازشان را انتخاب می‌کنند و وجود والدینشان لبریز می‌شود از دیدنِ شوق آن‌ها.

 

 

این روزها در کنار فرزندانمان هستند دانش‌آموزانی که توانایی خرید حتی یک دفتر را هم ندارند و یا هستند پدرانی که برای نشاندن لبخند بر چهره معصوم فرزندانشان همه توان و تلاش خود را به کار می‌بندند ولی…و یا هستند دانش‌آموزانی که از داشتن نعمت پدر محروم‌اند و دلشان غنج می‌رود برای لحظه‌ای که با بابا برای خرید لوازم‌التحریر به بازار بروند. این کودکان دستانشان خالی است، چشم همشان منتظر و نگاهشان به سخاوت دل آسمانی من و شماست تا برایشان از مهر در مهر ببارد.

 

 

کمیته امداد مازندران همانندسالهای گذشته هم‌زمان با آغاز بهار علم دانش و سال تحصیلی جدید، برای رساندن پیام مهر، دوستی، عطوفت و عشق مردم نیکوکار استان به دانش آموزان نیازمند، به‌منظور ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده است.

 

 

جشن عاطفه‌ها در روز پنجشنبه پانزدهم شهریور در ۷۰ پایگاه‌های مستقر در میدان‌ها اصلی شهرها و روز جمعه شانزدهم شهریور در میعادگاه‌های نماز جمعه با رویکرد کمک به دانش آموزان مناطق محروم برگزار می‌شود و در اجرای این جشن صداوسیمای مرکز مازندران، آموزش‌وپرورش استان و سازمان دانش‌آموزی با کمیته امداد همکاری دارند.

 

 

قبل از آغاز سال تحصیلی جدید، بازگشایی مدارس برای کمک به دانش آموزان نیازمند «کمپین کیف مهربانی» در جشن عاطفه‌ها مانند سال گذشته در استان اجرا می‌شود و مردم نیکوکار استان می‌توانند با پرداخت حداقل مبلغ ۷۵ هزار تومان به‌صورت نقدی و یا تهیه یک سرویس کامل از کیف و لوازم‌التحریر دانش آموزان نسبت به کمک به نیازمندان اقدام کنند.

 

 

مازندرانی‌های نیک‌اندیش، همیشه و در هر مناسبتی با کمیته امداد در راستای خدمت‌رسانی مطلوب به نیازمندان همکاری دارند،هم استانی‌های نیکوکار می‌توانند کمک‌های نقدی خود را با شماره‌گیری آنی پرداخت # ۰۱۱ *۱*۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه با واردکردن مبلغ موردنظر، در کمک به دانش آموزان نیازمندان مشارکت کنند.

 

 

مازندرانی‌های نوع‌دوست می‌توانند کمک‌های غیر نقدی خود را نیز به ادارات کمیته امداد شهرستان‌ها اهدا کنند تا این کمک‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن و قبل از بازگشایی مدارس به دست دانش آموزان نیازمند برسد.

 

 

آری جشن عاطفه‌ها فرصتی است برای عشق‌ورزی و مهربانی به کسانی که نیازمند دستان گرم همنوعانشان هستند، چشمانی، چشم‌به‌راه دسته‌ای نوازشگری است که همواره به بهانه‌ای، مهربانی رابین خود و همنوع خویش تقسیم می‌کنند.

 

 

یقیناً من و شما با حضور در جشن عاطفه‌ها، مشارکت در کمک به دانش آموزان نیازمند، شاد کردن دل آن‌ها و نشاندن لبخند بر چهره معصومشان از یکدیگر سبقت خواهیم گرفت.

 

 

نیکوکاران می‌توانند با کد#۱*۸۸۷۷*، نصب اپلیکیشن سنا، مراجعه به سایت emdad.ir، تماس با شماره تلفن نیکوکاری ۰۹۶۸۸۷۷ یا از طریق ATM ها سراسر کشور در جشن عاطفه‌های امسال مشارکت کنند.

ارسال دیدگاه