تاریخ : ۱۳۹۷/۰۶/۰۸ - ۱۱:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

افتتاح ۳۳ پروژه در هفته دولت/زیرساخت‌های شهرستان محیا نشده است

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه در هفته دولت سال جاری ۳۳ پروژه به مرحله افتتاح رسید و کلنگ‌زنی ۶ پروژه انجام شد، گفت: دولت تمام تلاش خود را علی‌رغم همه مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه در جهت رضایت‌مندی مردم انجام می‌دهد.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد چهارشنبه در جشنواره شهید رجایی و باهنر و تجلیل از کارمندان نمونه دستگاه‌های اجرایی شهرستان سیمرغ، با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و تبریک هفته دولت، اظهار کرد: سیمرغ یک شهرستان صرفاً کشاورزی است و بیش از ۹۸ درصد جمعیت این شهرستان مشغول به کار کشاورزی هستند و نبود سند آمایش سرزمینی شهرستان به‌عنوان یک خلأ وجودی برای شهرستان بود که از آخرین وضعیت شهرستان مطلع نبودیم.

 

وی افزود: این سند آمایشی را تعریف کردیم و در اختیار همه دستگاه‌های اجرایی قراردادیم که چه هستیم، کجا هستیم، در چه شرایطی قرار داریم، قابلیت و پتانسیل ما چیست، نقاط ضعف ما چیست و به کجا می‌خواهیم برسیم.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه به همه مدیران شهرستان تکلفی شد در چهارچوب این سند عمل کنند و در جلسات کمیته برنامه‌ریزی هم تکلیف کردیم پروژه‌های تعریف‌شده متناسب با این سند باشد، تصریح کرد: محور و توسعه شهرستان باید کشاورزی باشد و در این راستا دو پروژه بسیار بزرگ را در دولت تدبیر و امید افتتاح کردیم.

 

وی ادامه داد: سال گذشته با حضور معاون رئیس‌جمهور پروژه تجهیز و نوسازی یک هزار هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان افتتاح شد و امسال هم با حضور وزیر جهاد کشاورزی بزرگ‌ترین پروژه تجهیز و نوسازی اراضی شمال کشور به بهره‌برداری رسید.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ بابیان اینکه از آب‌وخاک دو مؤلفه مهم کشاورزی در شهرستان برخوردار هستیم که شاخصه مؤثر در بحث توسعه کشاورزی است، اظهار کرد: اجرای طرح‌های یکپارچه‌سازی اراضی یکی از مواردی است که لحاظ دانستیم اجرایی شود.

 

وی افزود: پایین بودن زیرساخت‌های شهرستان به جهت تازه تأسیس بودند همواره مردم را دچار سردرگمی می‌کرد اما با سربلندی عرض می‌کنم دولت سال گذشته بالغ‌بر ۲۰ میلیارد تومان در شهرستان هزینه کرد و امسال هم بالغ‌بر ۲۷ میلیارد تومان در شهرستان ۲۰ هزارنفری سیمرغ توسط دولت علی‌رغم منابع اعتباری هزینه شد.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه در هفته دولت سال جاری ۳۳ پروژه به مرحله افتتاح رسید و کلنگ‌زنی ۶ پروژه انجام شد، تصریح کرد: دولت تمام تلاش خود را علی‌رغم همه مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه در جهت رضایت‌مندی مردم انجام می‌دهد.

 

وی ادامه داد: در مباحث امنیتی و جرائم ۴۴ گانه نسبت به سایر شهرستان‌ها پایین‌ترین رقم راداریم که به جهت بافت سنتی و حاکم بر شهرستان و اثرگذاری برنامه‌ها و سیاست‌های دستگاه قضا و فرماندهان نظامی و انتظامی در شهرستان است.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه برخی جرائم در شهرستان مشهود نیست و شهرستان سبزی هستیم، اظهار کرد: در راستای ایجاد نشاط اجتماعی در شهرستان قدم‌های بسیار مؤثری برداشته شد و برنامه‌های شادی‌آفرین که سبب ایجاد نشاط در جامعه شود همواره در سطح شهرستان برگزار می‌شود.

 

وی افزود: از سالن‌های همایش و آمفی‌تئاتر یا سالن‌های سینما در شهرستان برخوردار نیستیم اما حداقل کاری که می‌توانستیم ایجاد فضایی در بحث نشاط اجتماعی بود.

 

حبیب‌نژاد گفت: همه گروه‌های سیاسی، فعالان معدنی و فعالان عرصه اجتماعی در شهرستان با توجه به تعامل سازنده‌ای که برقرار شد در حال کار در جهت اعتلای سیاست‌های نظام هستند و همه مجموعه‌ها خود را مکلف در حفظ دستاوردهای انقلاب و نظام می‌دانند.

 

وی ادامه داد: هنوز زیرساخت‌های شهرستان محیا نشده است و برخی دستگاه‌های ما چندین شهرستان را مدیریت می‌کنند اما در قالب جلسات و کارگروه‌های مختلف حضورداشته و بی‌منت خدمت می‌کنند.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه به مدیران تکلیف کردیم که اقدامات و عملیاتی که به‌عنوان نماینده دولت در حوزه کاری خود در سطح روستاها و شهر انجام می‌دهند به سمع و نظر مردم برسانند، اظهار کرد: همه مدیران روحیه پاسخگویی رادارند.

 

این مسؤول در پایان گفت: با توجه به قولی که از وزیر جهاد کشاورزی گرفتیم به اداره جهاد کشاورزی شهرستان تکلیف کردیم پروژه تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری باقی‌مانده شهرستان را در دستور کار خود داشته باشد تا سال آینده اعلام کنیم که تنها شهرستانی هستیم که در شمال کشور طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری آن صورت گرفته است.

ارسال دیدگاه