تاریخ : ۱۳۹۷/۰۶/۰۸ - ۱:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نگرانی در حوزه تأمین آب تا سال ۱۴۱۵ در سیمرغ وجود ندارد

فرماندار شهرستان سیمرغ با اعلام اینکه با اقدامات انجام‌ شده تا سال ۱۴۱۵ نگرانی در حوزه تأمین آب نداریم، گفت: باید در حوزه توزیع آب و بازسازی شبکه‌های آب‌رسانی اقداماتی صورت گیرد.

به گزارش سیمرغ ما، همزمان با پنجمین روز از هفته در شهرستان سیمرغ افتتاح مجموعه پروژه‌های شهرداری، افتتاح پروژه آبفای روستایی، افتتاح خانه هلال روستایی و افتتاح نمایشگاه نقاشی در سیمرغ صورت گرفت.

 

حامد بیکایی شهردار کیاکلا در حاشیه افتتاح پروژه‌های شهرداری به مناسبت هفته دولت در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: شهرداری کیاکلا طی یکسال اخیر در راستای خدمت‌رسانی به مردم شریف شهرستان اقدام به انجام پروژه‌های زیرساختی متعددی در شهر نمود که امروز با حضور مسؤولان شهرستانی بخشی از این پروژه‌ها افتتاح می‌شود.

 

وی افزود: اجرای ۱۸ هزار مترمربع روکش آسفالت سطح شهر، انجام زیرسازی و آسفالت ۸ هزار و ۲۰۰ مترمربع، اجرای عملیات جدول و کانیو به طول هزار و ۵۰۰ متر، پیاده‌روسازی به طول ۸ هزار و ۵۰۰ مترمربع، اجرای عملیات پارک خطی به مساحت ۴هزار مترمربع و زیرسازی به طول ۱۰ هزار مترمربع با اعتبار ۲۲ میلیارد ریال از منابع استانی و منابع درآمد شهرداری اجرایی شد.

 

افتتاح پروژه آبفای روستایی شهرستان سیمرغ با حضور مسؤولان شهرستانی در روستای ملاکلا بخش مرکزی این شهرستان اجرایی شد.

 

*‌ تا سال ۱۴۱۵ نگرانی در حوزه تأمین آب نداریم

 

مصطفی زمانی رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان قائم‌شهر و سیمرغ در حاشیه افتتاح این مراسم در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: در راستای پدافند غیرعامل و مدیریت بحران نصب دستگاه دیزل ژنراتور در ایستگاه آب‌رسانی ملاکلا انجام شد که با اجرای این عملیات تمامی ایستگاه‌های آب و فاضلاب روستایی شهرستان سیمرغ به این سیستم اضطرار مجهز شدند که در مواقع بحران و ساعات پیک مصرف برق قابل‌استفاده است.

 

وی افزود: ارزش دستگاه دیزل ژنراتور ۶۰۰ میلیون ریال است که همراه با بهسازی اتاقک دستگاه و ارتقا سیستم برق‌رسانی مجموعه انجام شد.

 

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان قائم‌شهر و سیمرغ بابیان اینکه آب و فاضلاب روستای طی چند سال گذشته معادل ۱۰ سال کار انجام داد، تصریح کرد: رویه آب و فاضلاب روستایی علاوه بر حل بحران مجهز شدن به سیستم‌های روز دنیا است که در پروژه‌های صورت گرفته قابل این موضوع مدنظر قرار می‌گیرد.

 

وی ادامه داد: طی چند سال گذشته حدود سه کیلومتر از شبکه‌های فرسوده شهرستان تعویض شد و عملیات اجرایی چند کیلومتر دیگر بعد از هفته دولت صورت می‌گیرد.

 

زمانی با اشاره به اینکه با پیگری‌های انجام‌شده توانستیم میزان سهم بری آب از مجتمع آب‌رسانی کیاکلا را حفظ کنیم، اظهار کرد: با افتتاح چاه آب جدید آبفای شهری شهرستان در حوزه کمبود آب ایمن شده و با آن مواجه نخواهیم شد.

 

وی افزود: تعویض شبکه‌های فرسوده در برنامه ما قرار دارد که در سنوات آتی به نحو احسن انجام می‌شود.

 

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان قائم‌شهر و سیمرغ طی سه سال اخیر در شهرستان سیمرغ حدود ۳۸ کیلومتر تعویض و توسعه شبکه را داشتیم، تصریح کرد: اضافه کردن یک‌میلیون لیتر به حجم مخازن ذخیره شهرستان، رنگ‌آمیزی سه باب مخزن هوایی، محوطه‌سازی و زیباسازی ایستگاه‌های آب‌رسانی، نصب ۴۰ مورد منحول، نصب چهار دیزل ژنراتور و مهندسی مجدد پمپ‌ها و سیستم‌های پمپاژی از دیگر اقدامات انجام‌شده در سطح شهرستان بود.

 

مجتبی حبیب‌نژاد فرماندار شهرستان سیمرغ هم در آیین افتتاح این پروژه با اعلام اینکه با اقدامات انجام‌شده تا سال ۱۴۱۵ نگرانی در حوزه تأمین آب نداریم، تصریح کرد: باید در حوزه توزیع آب و بازسازی شبکه‌های آب‌رسانی اقداماتی صورت گیرد.

 

وی افزود: تعویض شبکه‌های فرسوده آب باید در روستاهایی که شرایط حادتری نسبت به سایر روستاها دارند انجام شود و شبکه‌های فرسوده خاص باید در اولویت قرار گیرد.

 

*‌ افتتاح دو خانه هلال روستایی در سیمرغ

 

افتتاح دو خانه هلال روستایی در روستاهای رکن‌کلا و پایین دسته بخش مرکزی شهرستان سیمرغ از دیگر برنامه‌های پنجمین روز هفته دولت در این شهرستان بود.

 

وحید نصیری سرپرست جمعیت هلال‌احمر قائم‌شهر و سیمرغ در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار کرد: با افتتاح دو خانه هلال روستایی در دو روستای رکن‌کلا و پایین دسته تعداد خانه هلال روستایی و مدیریت بحران در شهرستان سیمرغ به چهارخانه هلال روستایی رسید.

 

وی افزود: امکانات و تجهیزات خانه‌های هلال روستایی و مدیریت بحران مرحله‌به‌مرحله خریداری و این مراکز تجهیز می‌شوند.

 

سرپرست جمعیت هلال‌احمر قائم‌شهر و سیمرغ با بیان اینکه هر چه تجهیزات و امکانات خانه هلال روستایی بیشتر باشد برای روستا و روستاهای تحت پوشش بهتر است، تصریح کرد: نیازمند حضور خیرین و دهیاران روستاها در این حوزه هستیم.

 

وی ادامه داد: باید از ظرفیت روستا و جوانان روستاها استفاده کرده و با آموزش آن‌ها تیم‌های امداد نجات را تشکیل می‌دهیم تا در شرایط بحرانی وارد عمل شوند.

 

نصیری در پایان با اشاره به اینکه در فضای پدافند غیرعامل هدف آمادگی پیش از وقوع حادثه است، اظهار کرد: آمادگی کامل راداریم تا در صورت درخواست روستاها برای آموزش، آموزش‌های لازم را ارائه دهیم.

 

از دیگر برنامه‌های پنجمین روز از هفته دولت شهرستان سیمرغ افتتاح نمایشگاه نقاشی هنرمندان شهرستان سیمرغ بود که با همکاری انجمن هنرهای تجسمی کانون فرهنگی تربیتی سیمرغ سبز و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

ارسال دیدگاه