تاریخ : ۱۳۹۷/۰۵/۲۳ - ۰:۰۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شرایط برای شهرداری‌ها سخت شده است/ برای توسعه شهر مشارکت مردم لازم است

شهردار کیاکلا بابیان اینکه در حوزه اقتصادی در وضعیت مناسبی قرار نداریم و اعتباراتی که از محل سوخت دریافت می‌کردم قطع و اعتبارات دریافت شده از محل ارزش‌افزوده هم کاهش‌یافته است، گفت: این موضوعات شرایط را برای شهرداری‌ها سخت کرده است.

به گزارش سیمرغ ما، سید حامد بیکایی در نشست خبری شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کیاکلا، با تبریک هفته خبرنگار، اظهار کرد: اقدامات بسیار خوب عمرانی، زیربنایی و خدمات‌رسانی طی یک سال گذشته در حوزه شهر کیاکلا اجرایی شد یا در دست اجرا است.

 

شهردار کیاکلا بابیان اینکه امیدواریم ارتباط خبرنگاران با شهرداری استمرار پیدا کند، تصریح کرد: از خبرنگاران می‌خواهیم اخبار حوزه شهری را انعکاس دهند تا مردم از عملکرد شهرداری و شورای شهر دوره پنجم مطلع شوند.

 

وی در ادامه به آخرین وضعیت انتقال یک‌شنبه بازار شهر کیاکلا اشاره کرد و گفت: با کمک شورای شهر جانمایی یک‌شنبه بازار شهر کیاکلا بلوار امام رضا(ع) در نظر گرفته و کارهای زیربنایی آن شروع شد.

 

بیکایی با اشاره به اینکه سال گذشته اعتباری در این حوزه تخصیص پیدا نکرد اما زیرسازی این پروژه آغاز شد، اظهار کرد: پیمانکار در حال کار است و در سال هم جاری اعتباراتی برای این موضوع قراردادیم.

 

وی افزود: میدان منطقه سید محله کیاکلا به نام میدان «مادر» نام‌گذاری شده است.

 

شهردار کیاکلا بابیان اینکه طرح جامع شهر کیاکلا در دوره شورای قبل توسط شرکت مشاور برحسب سرانه جمعیت، کاربرد مسکونی، تجاری و نیازمندی‌های عمومی شهر پیشنهاد شد و اعضای شورای عالی معماری و شهرسازی هم از وضعیت شهر بازدید کردند، تصریح کرد: طرح هادی شهر کیاکلا ۳۳۰ هکتار بود که در طرح جامع به ۴۵۰ هکتار افزایش یافت، با این موضوع در کمیسیون ماده پنج استان موافقت شد اما در شورای عالی معماری و شهرسازی تحقق پیدا نکرد.

 

وی ادامه داد: عملکرد یک‌ساله شهرداری و شورای شهر دوره پنجم در قالب کتابچه‌ای در دست تدوین است.

 

بیکایی با اشاره به اینکه بیش از ۱۵ هزار مترمربع در حوزه آسفالت و زیرسازی شهری و بیش از ۱۲ هزار مترمربع در حوزه مبلمان شهری اقدام شد، اظهار کرد: برخی از این پروژه‌ها به‌صورت نمادین در هفته دولت افتتاح می‌شود.

 

وی افزود: در حوزه کسب درآمد پایدار برای شهرداری هم اقداماتی در حال انجام است.

 

شهردار کیاکلا بابیان اینکه در حوزه اقتصادی در وضعیت مناسبی قرار نداریم و اعتباراتی که از محل سوخت دریافت می‌کردم قطع و اعتبارات دریافت شده از محل ارزش‌افزوده هم کاهش‌یافته است، تصریح کرد: این موضوعات شرایط را برای شهرداری‌ها سخت کرده است.

 

وی ادامه داد: مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر کیاکلا برای رفاه حال شهروندان در حوزه دریافت عوارض شهرداری ۳۵ درصد تخفیف نقدی در نظر گرفته است.

 

بیکایی با بیان اینکه تفکیک زباله از مبدأ یکی از برنامه‌های شهرداری است و از زمان‌بندی کارگروه پسماند جلوتر هستیم، اظهار کرد: با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد و فعالان محیط‌زیست اقدامات خوبی در حوزه تفکیکی زباله از مبدأ صورت گرفته است.

 

وی به وضعیت محل دپو زباله شهر کیاکلا اشاره کرد و گفت: مکان خاصی برای تغییر جانمایی دپو زباله شهر پیدا نکردیم اما با فنس‌کشی، تعبیه حوضچه شیرابه تخلیه، خاک‌پاشی و آهک پاشی محل دپو زباله شهر کیاکلا وضعیت مناسبی پیدا کرده است.

 

شهردار کیاکلا با اشاره به اینکه صحبت‌های با سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری کلان در شهر کیاکلا صورت گرفت، تصریح کرد: برای توسعه شهر مردم باید دست در دست هم داده و مشارکت خود با شهرداری را افزایش دهند.

 

*‌ در عرصه خبر نباید از هیچ‌کس هراس داشت

 

رئیس شورای اسلامی شهر کیاکلا نیز در ادامه این نشست ضمن تبریک هفته خبرنگار، اظهار کرد: خبرنگاران مثل چشمه زلال هستید که خبرها را به‌درستی موردبررسی و تحلیل قرار می‌دهید.

 

اسدالله ملکشاهی‌فر افزود: اگر اخبار خبرنگاران با واقعیت فاصله داشته باشد شأن و شخصیت خبرنگار را زیر سؤال می‌برد.

 

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران باید اخبار را بر اساس واقعیت منتشر کنند تا مردم مطالب را دوپهلو برداشت نکنند، تصریح کرد: در دفاع مقدس خبرنگاران بسیاری داشتیم که از جان خود مایه گذاشته و خالصانه خبر تهیه می‌کردند.

 

این مسؤول ادامه داد: در عرصه خبر نباید از هیچ‌کس هراس داشته و واقعیت را منعکس کنید.

 

رئیس شورای اسلامی شهر کیاکلا بابیان اینکه ما تعهداتی به مردم‌داریم و درشان و شخصیت شورا ظاهرسازی نیست، اظهار کرد: ما با نگاه ساختن یک شهر زیبا آمدیم و به شرایط حاضر راضی نیستیم.

 

وی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی جامعه آنچه مدنظر ما بود رخ نداد.

 

ملکشاهی‌فر با بیان اینکه ما در قبال شهروندان وظایفی داریم و شهروندان هم وظایف متقابلی دارند، گفت: انتظار داریم شهروندان را نسبت به وظایف خود مطلع کنید تا با همراهی آنان اتفاقات خوبی برای شهر رخ دهد.

ارسال دیدگاه