تاریخ : ۱۳۹۷/۰۵/۱۹ - ۱۶:۵۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

فلسفه موجودیت صهیونیست در مبارزه با اسلام است/شهدای منا را فراموش نخواهیم کرد

امام‌ جمعه سیمرغ گفت: فلسفه موجودیت صهیونیست در مبارزه با اسلام و سلطه بیگانگان بر جامعه اسلامی است.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان ضمن تسلیت شهادت حضرت جوادالائمه (ع) و تبریک ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س)، اظهار کرد: ازدواج امام علی (ع) با حضرت فاطمه (س) یک ازدواج آسمانی و آسان است.

 

وی افزود: زندگی حضرت فاطمه (س) اسوه‌ای برای همه بانوان است.

 

امام‌ جمعه سیمرغ بابیان اینکه قیمت ازدواج به مهریه کلان نیست بلکه به محبت بین زن و شوهر است، تصریح کرد: برخی قیمت و ارزش زندگی را با مهریه و جهیزیه‌های آن‌چنانی اشتباه گرفتند درصورتی‌که این‌گونه نیست در ایام قدیمی برخی زندگی را در یک اتاق اجاره‌ای و بدون تشریفات خاص اما بامحبت آغاز می‌کنند.

 

وی در ادامه با اشاره به ۲۳ مرداد روز مقاومت اسلامی، گفت: فلسفه موجودیت صهیونیست در مبارزه با اسلام و سلطه بیگانگان بر جامعه اسلامی است.

 

یوسفی با اشاره به اینکه عربستان مدعی مسلمان بودن دارد و یمن هم کشوری مسلمان است اما در این میان رژیم صهیونیستی و امپریالیسم آمریکا نقش مدیریت جنگ را بر عهده‌دارند که آثار مدیریتشان چیزی جز کشتار، ستم و ویرانی در پی نداشته است، اظهار کرد: عربستان و کشورهای که ادعای مسلمان بودند دارند چه پاسخی برای تاریخ‌دارند.

 

وی افزود: امروزه برخلاف گذشته قدرت مقاومت پیدا شد و آرام‌آرام در عراق، سوریه، فلسطین و جای‌جای دیگر رخ نشان می‌دهد.

 

امام‌ جمعه سیمرغ بابیان اینکه در ایام حج قرار داریم و شهدای منا را فراموش نخواهیم کرد، تصریح کرد: جامعه ما داغ‌دیده است، داغی که با توطئه دشمن شروع و به دست برخی مسلمان نمایانی عملی شد.

 

وی ادامه داد: به نظر من طلبه و به قضاوت همه بزرگان مردم به وظیفه خود عمل کردند و اینجاست که دولت‌مردان ما باید بدانند رضایت مردم در خدمت‌رسانی به مردم است، این مردم انتظار دارند.

 

یوسفی با اشاره به اینکه مردم ما در برابر آمریکا ایستاده‌اند و قصدشان مقاومت است، اظهار کرد: مردم ما به آمریکا و همه وابستگانشان تودهانی زدند اما عملکرد برخی آقایان باعث نگرانی مردم شده است.

 

وی افزود: دشمنان ما امروز جنگ احزاب را ایجاد کرده‌اند برخی می‌گویند چرا مقام معظم رهبری در برخی موارد سکوت کرده‌اند که اولاً باید وظیفه و جایگاه رهبری را در حکومت اسلامی بدانند ثانیاً برخی به دنبال این هستند که آن زمانی بناست با پدر خانواده مشورت شود به این مشاوره‌ها توجه نشود و زمانی که موضوع گره خورد همه مقصر را پدر خانواده بدانند و او را مقصر معرفی کنند.

 

امام‌ جمعه سیمرغ با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند: با صدای بند اعلام می‌کنم که مسؤولان کشور در قوه مجریه، قضاییه و مقننه باید با فقر، فساد و تبعیض در این مملکت مبارزه کنند. اگر بخواهند وضع امنیت کشور، وضع معیشت مردم و وضع عزت بین‌المللی ما را تأمین کنند راهش مبارزه با همین‌ها است، انواع و اقسام فسادها را باید شناسایی کنند و مبارزه جدی نمایند اما نه در حرف و زبان، گفت: با خالی کردن چهار انبار مشکل حل نمی‌شود هم انبارداران باید سریع محاکمه شوند و هم راه‌های این‌چنین باید بسته‌شده و فرصتی ایجاد کرد تا جامعه حرکت اقتصادی خود را درست طی کند.

ارسال دیدگاه