تاریخ : ۱۳۹۷/۰۵/۱۲ - ۱۲:۰۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مشکلات مردم باید هر چه زودتر حل شود

امام‌جمعه سیمرغ با بیان اینکه انقلاب اسلامی دستاوردهای بی‌شماری برای کشور و شهرستان در پی داشت، گفت: حرف همه ما حل مشکلات مردم است اما در مقابل باید دشمن و اقدامات آن را معرفی کنیم.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در دیدار با خبرنگاران این شهرستان به مناسبت اولین روز از هفته خبرنگار، ضمن تبریک این هفته و گرامی داشت یاد و خاطر شهید محمود صارمی، اظهار کرد: همان‌طور که معلمی شغل انبیا است کار رسانه هم نوعی از شغل انبیا است و اگر خبر پیامبران و معصومین نبود ما هیچ خبری از خدا، آینده و خود نداشتیم.

 

وی افزود: شغل خبرنگاری هم چون دیگر شغل‌ها دارای ارزش معنوی است.

 

امام‌جمعه سیمرغ با بیان اینکه گاهی اوقات یک خبرنگار با یک خبر دنیا را متوجه خود می‌کند در صورتی‌که شاید خبرنگار دیگری از کنار این موضوع به‌سادگی گذشته باشد، تصریح کرد: خبرنگار با قدم خود ما را از گذشته رهانیده و به سمت آینده مترقی و موفق حرکت می‌دهد.

 

یوسفی با تأکید بر اینکه امروزه هر قدم خبرنگار برای تهیه و ارسال خبر ثواب است، اظهار کرد: باید هدف تهیه و ارسال خبر تربیت و ترقی باشد.

 

امام‌جمعه سیمرغ بابیان اینکه انقلاب اسلامی دستاوردهای بی‌شماری برای کشور و شهرستان در پی داشت، ادامه داد: حرف همه ما حل مشکلات مردم است اما در مقابل باید دشمن و اقدامات آن را معرفی کنیم.

 

وی ادامه داد: خبرنگاران باید موضوعات و مسائل را کالبدشکافی کرده و به معرفی دشمن بپردازند.

 

یوسفی با اشاره به اینکه رسانه زبان مردم است و باید از مشکلات مردم بگوید، تصریح کرد: شنیده می‌شود خیلی‌ها اعتبار میلیاردی با سود بسیار پایین دریافت می‌کنند اما در مقابل هیچ اشتغالی ایجاد نمی‌کنند که باید این موارد توسط خبرنگاران بررسی شود که این اعتبارات در کجا صرف می‌شود.

 

امام‌جمعه سیمرغ با بیان اینکه شهر ما باید رشد کند، تأکید کرد: یکی از مسیرهای رشد و پیشرفت شما خبرنگاران هستید.

 

وی ادامه داد: انتظار داریم مشکلات اصناف، شرایط بازار و مشکلات شهری را مطرح و بررسی کنید.

 

*‌ خبرنگاران سیمرغ را معرفی کنند

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ در دیدار خبرنگاران سیمرغ با امام‌جمعه این شهرستان ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهید محمود صارمی، اظهار کرد: امروز این روز هفته تجلیل از خبرنگاران است که از ۱۱ مرداد تا ۱۷ مرداد ادامه دارد.

 

صادق زارعی ادامه داد: خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسؤولان هستند و انتظار می‌رود خبرنگاران شهرستان تعامل خوبی با مدیران ادارات سطح شهرستان داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نزدیک به دو سال در این شهرستان مستقر شده است و سال گذشته برنامه‌های خوبی برای هفته خبرنگار در این شهرستان برگزار شد، تصریح کرد: هر چه ارتباط خبرنگاران با مدیران ادارات تنگاتنگ باشد مطمئناً باعث پیشرفت و آبادانی شهرستان خواهد شد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ با اشاره به اینکه باید این شهرستان و ظرفیت‌های آن را بیشتر معرفی کنیم، اظهار کرد: در سال جاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه‌هایی را به مناسبت هفته تجلیل از خبرنگاران در دستور کار خود قرار داده است.

 

وی در پایان گفت: دیدار با امام‌جمعه شهرستان، عطرافشانی گلزار شهدای خوش‌نام شهرستان، حضور خبرنگاران در نماز وحدت‌آفرین جمعه، نشست خبری خبرنگاران با فرماندار شهرستان، مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستانی و اعزام خبرنگاران شهرستان به مراسم تجلیل از خبرنگاران استانی ازجمله برنامه‌های این هفته است.

ارسال دیدگاه