تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴/۲۲ - ۳:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رضیان: ۷۰ درصد مشکلات کشور ربطی به تحریم ندارد/ حبیب‌نژاد: برنامه‌ای منسجم برای توسعه سیمرغ تعریف شود

همایش دهیاران شهرستان سیمرغ به مناسبت روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با حضور رضیان رئیس مجمع نمایندگان مازندران، مسؤولان شهرستانی و مجموعه دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستاها در مسجد جامع شهر کیاکلا برگزار شد.

به گزارش سیمرغ ما، همایش دهیاران شهرستان سیمرغ به مناسبت روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با حضور عبدالله رضیان رئیس مجمع نمایندگان مازندران، مسؤولان شهرستانی و مجموعه دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستاها در مسجد جامع شهر کیاکلا برگزار شد.

 

 

*‌ انتقاد از تعطیلی بانک تجارت در سیمرغ

 

 

حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در این همایش ضمن آرزوی موفقیت برای دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: در هر جایگاهی که قرار داریم باید بدانیم روزی این جایگاه برای ما پاداش و کیفر دارد و وای بر کسانی که مقام و منصب را امتیاز شخصی بدانند.

 

 

وی افزود: این افتخاری برای شماست که در موقعیتی امتیازی از جمهوری اسلامی است.

 

 

امام‌جمعه سیمرغ در ادامه ضمن گلایه از تعطیلی بانک تجارت شهرستان سیمرغ، تصریح کرد: این موضوع توهین و ظلم به مردم شهرستان است.

 

 

وی در ادامه خطاب به مسؤولان بانک تجارت، گفت: اگر شما ۳۰ سال سود بردید دو سال هم تحمل ضرر را داشته باشید.

 

 

یوسفی با بیان اینکه شاید مشکل از مجموعه مدیریت بانک بوده که توان جذب سود و اعتبارات را نداشته است، تصریح کرد: چه کسی باید پاسخگوی این موضوع باشد.

 

 

وی در ادامه به وضعیت مجموعه موج‌های آبی شهرستان اشاره کرد و گفت: این مجموعه دچار مشکلاتی است که لازم است کمک‌هایی به این مجموعه شود.

 

 

*‌ مدیران شهری برنامه‌ای منسجم برای توسعه سیمرغ تعریف کنند

 

 

فرماندار شهرستان سیمرغ نیز در ادامه این همایش ضمن قدردانی از دهیاران و شوراهای اسلامی، اظهار کرد: شرایط اقتصادی و سیاسی کشور به‌گونه‌ای است که همه باید کمک کنیم سیاست‌های دولت به نحو احسن اجرایی شود.

 

 

مجتبی حبیب‌نژاد افزود: همه ما سرنشینان کشتی هستیم که هر اتفاقی رخ دهد ما دچار چالش خواهیم شد و این منوط به نگاه حزبی و گروه خاصی نیست.

 

 

وی افزود: آنچه حقیقت است مطرح نمی‌کنند بلکه آنچه به نفع گروه سیاسی خودشان است را مطرح می‌کنند.

 

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه شوراهای اسلامی و دهیاران واقعیت‌ها را به مردم منعکس کنند و اقداماتی که دولت در حال انجام است باید منعکس شود، تصریح کرد: ورشکسته‌های سیاسی که جامعه پذیرششان نکرده امروزه در این فضا در حال سو استفاده هستند.

 

 

وی ادامه داد: دهیاران با حداقل منابع حداکثر خدمات را ارائه می‌دهند و لازم است اقداماتی که در روستای شما توسط دهیاری و دستگاه‌های اجرایی صورت می‌گیرد منعکس شود.

 

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه دولت در سال گذشته بالغ‌بر ۲۰ میلیارد تومان در این شهرستان که کوچک‌ترین شهرستان استان است طرح و پروژه اجرایی کرد، اظهار کرد: این خدمات باید به سمع و نظر مردم برسد و بدانند شما در حال چه‌کاری هستید.

 

 

وی افزود: شرایط کشور از لحاظ اقتصادی مناسب نیست اما در حال مدیریت و بار روانی که وجود داشت در حال کاهش است.

 

 

حبیب‌نژاد با بیان اینکه عملکرد و فعالیت‌های خود را استمرار ببخشید تا فضایی تعریف شود که از این بحران خارج شویم، تصریح کرد: برخی دهیاران در حال کار و تلاش و نیازمند به سیاست‌گذاری مناسب و برنامه‌ریزی هدفمند از سوی شوراهای اسلامی هستند.

 

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه تفکر القا بومی‌گری و غیربومی سم مهلک برای توسعه شهرستان است، تأکید کرد: مدیران در حال خدمت هستند که وظیفه آن‌ها است و لازم است این تفکر را کنار بگذاریم این تفکر برای حال حاضر نیست.

 

 

وی افزود: هرکسی بتواند به بهترین نحو کمک کند و اثرگذار باشد در سازندگی شهر آن شخص بومی شهرستان و خادم مردم است.

 

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه این نگاه برای توسعه و اعتلای شهرستان باید تزریق شود در غیر این صورت همان خواهیم بود که از ۶۰ سال گذشته تا امروز بوده‌ایم، تصریح کرد: نگران اوضاع شهر هستم و لازم است مدیران شهری برنامه منسجم و سازنده برای توسعه شهر تعریف کنند.

 

 

وی ادامه داد: سند توسعه شهرستان به سمت کشاورزی و صنایع وابسته به کشاورزی است و لازم است به این موضوع توجه شود.

 

 

*‌ ۷۰ درصد مشکلات کشور ربطی به تحریم ندارد

 

 

عبدالله رضیان در ادامه این همایش، ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهدا، اظهار کرد: کشور ما کشور بسیار خوبی است و در این مقطع باید فرصت‌ها را غنیمت بشماریم.

 

 

وی افزود: ما می‌توانیم شرایط فعلی که قسمتی از آن تحریم است را غنیمت بشماریم.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بدون تعارف ۷۰ درصد مشکلات کشور ربطی به تحریم‌ها ندارد و از مدیریت نامناسب مسؤولان است، تصریح کرد: همه دولت‌ها بدون استثنا نتوانستند در طی این سال‌ها خوب مدیریت کنند.

 

 

وی ادامه داد: در طول سال‌ها بدعمل کردیم و به‌جای لاغر کردن دولت، دولت را چاق کردیم و امروز هرچه درآمد کسب می‌کنیم خرج کارکنان دولت می‌شود که ناشی از ضعف مدیریت ماست.

 

 

رئیس مجمع نمایندگان مازندران بابیان اینکه تولید ما مدیریت ندارد و صادرات محور نیستیم، اظهار کرد: باید زیرساخت صادراتی را تقویت و تولید را کیفی کنیم و برند سازی انجام دهیم که این موارد نیاز به مدیریت دارد و باید مدیریت خودمان را اصلاح کنیم.

 

 

وی افزود: به والله قسم اگر تحریم‌های کشور تا ۱۰ سال آینده ادامه داشته باشد و چیزی هم وارد کشور نشود اگر در تولید صنعتی و تولید کشاورزی درست مدیریت کنیم می‌توانیم پاسخگوی مردم باشیم.

 

 

رضیان با اشاره به اینکه چهار ماه قبل مرکز پژوهش‌های مجلس در جلسه غیرعلنی گزارش داد که اگر پول سرگردان مملکت مدیریت نشود انفجاری ایجاد می‌شود، تصریح کرد: ما پول را در مدت هشت تا ۱۰ سال مدیریت نکردیم، مردم را وادار کردیم پول‌های خود را در بانک قرار دادند و ۴۰۰ هزار میلیارد نقدینگی سه برابر شده است.

 

 

وی ادامه داد: ترامپ اعلام کرد از برجام خارج می‌شوم و خیلی از افراد مرفه پول‌های خود را صرف خرید دلار کردند تا از کشور خارج کنند که ارز بالا رفت بعد از ارز به سمت سکه و طلا رفتند بعد از سکه به سمت خودرو رفتند و این فضا در کشور به وجود آمده و در بحث پول ملی مدیریت نداشتیم.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در مسائل اقتصادی مشکل از ماست و قبول می‌کنم، اظهار کرد: بدعمل کردیم و نتوانستیم خوب مدیریت کنیم، اگر مردم از ما گله داشته باشند حق‌دارند.

 

 

وی افزود: باید پول را به سمت زیرساخت‌ها مدیریت می‌کردیم و همه ما در بحث مدیریت کشور راه را کج رفتیم.

 

 

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به اینکه باید اختلافات را از بین ببریم و گاهی اوقات صحبت خود ما هم تنش‌زا خواهد بود، نباید سعی کنیم بگویم این گروه برتر و آن گروه بدعمل کرده است، تصریح کرد: من تعصبی به هیچ‌کدام از این گروه‌ها ندارم.

 

 

وی ادامه داد: مشکل مملکت ما همین جناح‌بازی‌های سختی است که در کشور به وجود آمده است.

 

 

رضیان بابیان اینکه باید به فکر معیشت مردم، کار و جوانان عزیزی باشیم که در حال تلف شدن هستند، تأکید کرد: اگر می‌خواهیم مشکل نظام را حل کنیم همه گروه‌ها و کسانی که سعی می‌کنند فضای سیاسی را دامن بزنند تا ضعف کاری خودمان را جبران کنند، کار کنند.

 

 

وی افزود: مجموعه شهرستان سیمرغ ظرفیت‌های خوبی دارد که غفلت شده اما کارهایی هم در حال انجام است.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نگاه ما اجرای طرح‌های هادی در روستاها و مدیریت آب در روستاها است، تصریح کرد: اساس اقتصاد مازندران کشاورزی است و می‌توانیم در کشاورزی توفیق پیدا کنیم به‌شرط اینکه هم آب را مدیریت کنیم و خود کشاورز را از جهات مختلف حمایت کنیم.

 

 

وی ادامه داد: اقداماتی در حوزه شهرستان در حال انجام است که سعی می‌کنیم در کنار شما مردم باشیم.

 

 

رئیس مجمع نمایندگان مازندران بابیان اینکه محورهای مواصلاتی و راه‌های روستایی یکی از دغدغه‌های شما مردم عزیز است که تلاش می‌کنیم با کمک مسؤولان یک مقدار از آسیب‌های شما برطرف شود، اظهار کرد: محور سیمرغ به بهنمیر در حال اجرا است که با اعتبارات در نظر گرفته‌شده برای دو محور سیمرغ به بهنمیر و سیمرغ به جویبار شاهد اتمام آن باشیم، جلساتی هم در رابطه محور بابل به سیمرغ برگزارشده که کمک‌هایی برای اتمام این پروژه انجام شود.

 

 

وی افزود: در حوزه ورزش هم ۵۴ سالن ورزشی در حوزه انتخابیه داشتیم که آخرین وضعیت این پروژه‌ها از منابع بودجه سال ۹۶ به اتمام خواهد رسید و سعی می‌کنیم در سال‌های آتی پروژه‌های جدید را در نقاطی که سالن ورزشی ندارند تعریف کنیم چراکه توسعه ورزشی یکی از محورهای است که مورد تأکید ما و دولت است.

 

 

رضیان با اشاره به اینکه مجموعه شهر کیاکلا کاستی‌هایی دارد که در بودجه پارسال اشتباهاتی به وجود آمده و سازمان برنامه‌وبودجه هم نامرادی کرده و منابعی که مربوط به نفت بوده حذف شد که شهرهای کوچک را با مشکل مواجه کرده است، تصریح کرد: طرح دوفوریتی به مجلس آمده و رأی‌گیری شده که همه رأی دادند این موضوع به وضعیت قبلی برگردد.

 

 

وی ادامه داد: در سیمرغ رونق بازار کسب‌وکار نداریم و باید به فکر اساسی در این حوزه باشیم.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه موضوع بانک تجارت و مجموعه موج‌های آبی شهرستان پیگیری می‌شود، اظهار کرد: در حوزه کشاورزی نگاه ما در شهرستان بازسازی آب‌بندان‌ها در جهت افزایش ظرفیت آبندان و گردشگری است.

 

 

وی افزود: سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری شهرستان صورت گرفت و در سال جاری هم کمک‌هایی در این حوزه انجام خواهیم داد.

 

 

رئیس مجمع نمایندگان مازندران بابیان اینکه دغدغه جدی ما در حوزه کشاورزی بحث محصولات کشاورزی است، تصریح کرد: تأکید ما بر صادرات محصولات کشاورزی است که سرمایه‌گذاری خوبی در بحث کارا در حال انجام است.

 

 

وی در پایان گفت: حدود ۶۲ درصد اعتبارات بحث کارا در بخش کشاورزی هزینه می‌شود.

ارسال دیدگاه