تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴/۱۱ - ۱۸:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پرداخت وام اشتغال به ۱۶ بهبودیافته از اعتیاد/ اعتیاد نقطه عطف آسیب‌های اجتماعی

رئیس اداره بهزیستی سیمرغ گفت: این اداره در سال ۹۶ توانسته است به تعداد ۱۶ نفر از افراد بهبودیافته وام اشتغال پرداخت کند.

به گزارش سیمرغ ما، حسین احمدی رئیس اداره بهزیستی شهرستان سیمرغ در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: ۲۲ الی ۲۸  ژوئن مصادف با یکم الی هفتم تیرماه هرسال طبق تقویم و سالنامه جهانی هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر نام‌گذاری شده که در این هفته اقداماتی از طرف اداره بهزیستی شهرستان انجام می‌شود.

 

وی قبل از ارائه اقدامات افزود: اعتیاد نقطه عطف آسیب‌های اجتماعی دیگر مانند بیکاری و طلاق است که با ارائه کارکردهای مناسب می‌توان جهت کاهش این آسیب‌های اجتماعی قدم برداشت.

 

رئیس اداره بهزیستی سیمرغ با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی در بحث مبارز با موادمخدر به عنوان دبیر کمیته فرهنگی این امر معرفی شده، خواستار همکاری و اهتمام کلیه دستگاه‌های عضو شد و تصریح کرد: همه دستگاه‌های دخیل باید تمام هم‌وغم خود را برای این موضوع بگذارند تا بتوانیم شاهد اقدامات خوب و مؤثر در این حوزه باشیم.

 

وی ادامه داد: در این هفته اقدامات خوب و شایسته‌ای توسط شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان و بهزیستی شهرستان ارائه گردید که مهم‌ترین این اقدامات برپایی نمایشگاه پیشگیری و مقابله با اعتیاد به مدت دو روز بود که افتتاحیه آن با حضور معاون محترم فرماندار و جمعی از مدیران شهرستانی در مورد ۶٫۴٫۹۷ انجام گرفت که مدعوین از غرفه‌هایی که توسط دستگاه‌های مرتبط بحث یعنی بهزیستی، فرهنگ و ارشاد، فنی و حرفه‌ای، شبکه بهداشت، نیروی انتظامی، هلال احمر، مرکز اقامتی میان مدت (کمپ ترک اعتیاد)، انجمن NA، و کتاب‌خانه‌های عمومی بازدید به عمل آوردند.

 

احمدی بابیان اینکه علاوه بر برپایی نمایشگاه برگزاری نمایش خیابانی، پیاده‌روی خانوادگی، ویزیت و مشاوره رایگان، تشکیل کلاس آموزشی پیشگیری از اعتیاد برای والدین در محلات، برگزاری نشست تخصصی اتاق فکر اعتیاد با حضور اعضای کمیته فرنگی و پیشگیری، استقرار پایگاه اطلاع‌رسانی و مشاوره بهزیستی در مساجد، بازدید از منزل بهبودیافتگان، نصب بنر و پارچه نوشت، توزیع بروشورهای خاص اعتیاد بین نمازگذاران و سخنرانی فرماندار محترم در نماز جمعه توسط اداره بهزیستی شهرستان با همکاری دستگاه‌های عضو در این هفته صورت گرفت، تصریح کرد: شعار هفته مبارزه با مواد مخدر در سال ۹۷ «اول گوش کن! گوش کردن به کودکان و جوانان گام نخست در کمک به رشد سالم و ایمن آن‌هاست.» اعلام شده است.

 

وی افزود: با توجه به پایین بودن سن اعتیاد و شیوع آن بین نوجوانان و جوانان باید این شعار را سرلوحه کار خود قرار دهیم و توجه بیشتر به این قشر داشته باشیم.

 

رئیس اداره بهزیستی سیمرغ با اشاره به اینکه در همه شرایط خصوصا اعتیاد پیشگری بهتر از درمان است، اظهار کرد: خوشبختانه سازمان بهزیستی توانسته است در این امر اقدامات خوب وشایسته‌ای را داشته باشد.

 

وی ادامه داد: سازمان بهزیستی کارکرد خود را در بحث اعتیاد خاص پیشگیری معطوف ننموده و در بحث درمان هم اقدامات خوبی از خود به جا گذاشته است.

 

احمدی با بیان اینکه مجموعه بهزیستی شهرستان در بحث درمان معتادین از یک مرکز اقامتی میان‌مدت و یک مرکز متادون درمانی بهره‌مند است، تصریح کرد: این سازمان پس از درمان با اعطای وام اشتغال و مسکن درصدد است تا افراد با ایجاد کسب و کار بتوانند به زندگی عادی خود بازگردند.

 

وی افزود: این اداره در سال ۹۶ توانسته است به تعداد ۱۶ نفر از افراد بهبودیافته وام اشتغال پرداخت کند.

 

رئیس اداره بهزیستی سیمرغ در پایان گفت: امید است با همکاری و همدلی همه مسؤولین، شهروندان و اصحاب رسانه بتوانیم اقدامات خوب و شایسته‌ای داشته تا شاهد برکنده شدن این معضل در سطح جامعه باشیم.

ارسال دیدگاه