تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴/۱۱ - ۱۸:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ضرب‌الاجل برای جذب منابع تسهيلات اشتغال روستايی/ لزوم بازنگری در تصویب طرح‌ها

در جلسه کارگروه فنی تسهیلات اشتغال روستایی مازندران بر جذب منابع تسهيلات اشتغال روستايی تاکید شد و باید طی ۲۰ روز آینده این منابع جذب شود.

به گزارش سیمرغ ما،  جلسه کارگروه فنی تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری استان یکشنبه‌شب با حضور حسن اصغریان‌رستمی مدیرکل امور روستایی و شوراها و اعضای کمیته فنی اعتبارات اشتغال روستایی مازندران در سالن اجتماعات شماره یک فرمانداری سیمرغ برگزار شد.

 

فرماندار سیمرغ در این جلسه ضمن تشکر از متصدیان بحث اشتغال روستایی، اظهار کرد: مجموع اعتبارات سهم بری شهرستان در بحث توسعه روستایی ۲ میلیارد و ۸۱۵ میلیون تومان بود و ۳۸ طرح در بحث کارا معرفی شد که ۳۰ طرح مصوب، چهار طرح رد و چهار طرح هم در سطح استانی در دست بررسی است.

 

مجتبی حبیب‌نژاد افزود: مجموع اشتغال این طرح‌ها ۱۳۹ اشتغال است که با اعتبارات تعریف‌شده بحث کارا و احتساب اعتبارات فرا استانی ۱۷ میلیارد و ۱۵ میلیون تومان سهم بری شهرستان است.

 

وی با اشاره به اینکه در حوزه اعتبارات فراگیر ۱۵ طرح در شهرستان داشتیم که ۹ طرح مصوب، پنج طرح رد و یک طرح در دست بررسی است، تصریح کرد: در این حوزه هم ۱۰۶ نفر مشغول به کار خواهند شد.

 

این مسؤول ادامه داد: مجموع اعتبارات بحث فراگیر ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است که یک طرح فرا استانی با مبلغ ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به این مقدار اضافه می‌شود.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه مجموع اعتباراتی که برای شهرستان در حوزه فراگیر و کارا در نظر گرفتند ۲۶ میلیارد و ۴۱۵ میلیون تومان است که در قالب پروژه‌هایی در شهرستان مصوب شد، اظهار کرد: ضرورت دارد بازنگری جدی در روند چرخه تصویب طرح صورت گیرد تا اهداف دولت محقق شود.

 

وی افزود: رئیس جمهور و معاون اول رئیس‌جمهور دغدغه و نگرانی بسیار در حوزه اشتغال روستایی دارند که در جلسات متعدد به این موضوع تأکید داشتند.

 

حبیب‌نژاد با تأکید بر اینکه جذب اعتباراتی که دولت فراهم کرده است ضرورت دارد، تصریح کرد: تمام تلاش به سمت اجرایی شدن این پروژه‌ها است و چرخه تعریف‌شده به جهت زمان‌بر بودن مشکلاتی برای ما ایجاد کرده است.

 

وی ادامه داد: درصورتی‌که اختیارات شهرستان همانند جذب اعتبارات بند دال تبصره ۱۶ باشد می‌توانیم سیاست‌های دولت را تعمیم ببخشیم در غیر این صورت شاید توان جذب برخی اعتبارات نباشد.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه در اولویت قرار دادن طرح‌ها در اختیار شهرستان قرار گیرد تا با توجه به آمایش سرزمینی که صورت گرفته طرح‌ها بر اساس جهت و سمت توسعه در اولویت قرار گیرند، اظهار کرد: ارزیابان بانک‌ها مقداری این چرخه را زمان‌بر می‌کنند درصورتی‌که اگر این موارد مدیریت شود می‌توان تا قبل از ۳۱ تیرماه همه اعتبارات مرتبط با بحث فراگیر و کارا را جذب کرد.

 

*‌ ۱۶۵ میلیارد تومان مجموع تسهیلات اشتغال مازندران

 

مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری مازندران نیز در ادامه این جلسه ضمن تبریک روز صنعت، معدن و تجارت و ۱۴ تیرماه سالروز تأسیس نهاد دهیاری‌ها، اظهار کرد: ۱۶۵ میلیارد تومان مجموع تسهیلاتی است که در مرحله اول در راستای رویکرد جدی دولت محترم پیرامون بخش اشتغال از محل اعتبارات صندوق ذخیره ارزی به استان اختصاص یافت.

 

وی افزود: در سطح استان یک هزار و ۴۰۰ طرح با مبلغی بیش از ۲۲۰ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی بالغ‌بر ۳ هزار و ۳۰۰ نفر مصوب شد که بر اساس گزارشی که از بانک‌های چهارگانه اخذ شد بالغ‌بر ۱۹ میلیارد تومان برای ۲۱۰ طرح با اشتغال‌زایی ۴۳۶ نفر پرداخت شد.

 

حسن اصغریان‌رستمی بابیان اینکه در سطح استان تمام تلاش ما بررسی طرح‌ها در اسرع وقت است تا فوت زمان برای بررسی طرح‌ها در کمیته فنی استان نداشته باشیم، تصریح کرد: ما در سطح استان و کمیته فنی استان تلاش کردیم رویکرد را با همین منوال انجام دهیم.

 

وی ادامه داد: باید باهمت بانک‌ها طی ۲۰ روز آینده این منابع را جذب کنیم.

 

مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری مازندران با اشاره به اینکه شهرستان سیمرغ در بحث تصویب طرح‌ها رتبه مناسبی در جدول دارد و برای جذب اعتبار دو میلیارد و ۸۱۳ میلیون تومانی تا پایان تیرماه بانک‌ها باید به‌طور متوسط روزانه نزدیک به ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی داشته باشند، اظهار کرد: شما مدیران دستگاه‌های مرتبط با این بخش در سطح شهرستان موظف هستید روزانه آخرین وضعیت را از بانک‌ها دریافت و پیگیری کنید.

 

وی افزود: پیگیری باید به‌گونه‌ای باشد که در پایان وقت اداری بانک گزارش رفع مشکل را اعلام کند.

 

اصغریان‌رستمی در پایان گفت: شخص استاندار به‌صورت روزانه گزارش پرداختی و عملکردی دستگاه‌های اجرایی را بررسی می‌کند.

 

ارسال دیدگاه