تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳/۰۶ - ۱۹:۱۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تجهیز و نوسازی بیش از ۲۵۰ هکتار شالیزارهای سیمرغ

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیمرغ از طرح تجهیز و نوسازی ۲۵۷ هکتار شالیزارهای روستای شیرخوارکلا این شهرستان خبر داد.

به گزارش سیمرغ ما، رجب فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: برای اجرای طرح‌های زیر بنایی بخش کشاورزی، طرح تجهیز و نوسازی ۲۵۷ هکتار شالیزارهای روستای شیرخوارکلا این شهرستان بااعتبار ۱۶ هزار و ۷۸۵ میلیون در حال تحویل به بهره‌برداران است.

 

وی افزود: از حدود سه هزار و ۲۳ هکتار از زمین‌های شالیزاری این شهرستان تاکنون حدود یک هزار و ۳۸ هکتار تجهیز و نوسازی شده است.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه طرح پوشش بتنی کانال آب‌رسانی (لاینینگ) در شالیزارهای روستای رکن‌کلا این شهرستان در حال اجراست، تصریح کرد: این طرح به طول ۱۵ کیلومتر و بااعتبار بیش از هفت میلیارد و ۹۲۹ میلیون ریال با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد در حال ساخت است که با اجرای آن ۲۴۹ بهره‌بردار از مزایای این طرح برخوردار خواهند شد.

 

این مسئول در ادامه با اعلام این خبر که نخستین نشا برنج رقم روشن دریکی از روستاهای سیمرغ انجام شد، گفت: نخستین نشاء برنج، رقم روشن در روستای برجخیل بخش مرکزی این شهرستان در زمینی به مساحت چهار هزار مترمربع به‌صورت مکانیزه انجام گرفت که پیش‌بینی می‌شود رقم این محصول در سال زراعی آینده به بیش از ۱۰۰ هکتار برسد.

 

فلاح بابیان اینکه رقم جدید برنج روشن با تولید هشت تن در هکتار و طول دوره ۱۴۰ روز است، اظهار کرد: این رقم ازنظر تولید، به رقم فجر و از جهت خصوصیات عطر و بو، به رقم طارم نزدیک است.

 

وی در ادامه به کشت سویا در بیش از ۹۰ هکتار از زمین‌های زراعی شهرستان خبر داد و افزود: قرارداد کشت سویا در بیش از ۹۶ هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان بسته شد و در همین راستا حدود ۵ تن و ۷۳۰ کیلوگرم بذر سویا میان کشاورزان سویا کار سیمرغی توزیع شد.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه حدود هزار و ۴۵۰ متر جاده بین مزارع (شالیزار) در سه روستای این شهرستان شن‌ریزی شد، تصریح کرد: باهدف اجرای طرح‌های زیربنایی، طرح شن‌ریزی جاده بین مزارع در شالیزاری روستاهای آهنگرکلا، خراط‌کلا و دستکنده‌کلا این شهرستان به طول هزار و ۴۵۰ متر و بااعتبار بیش از ۶۳۶ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

 

وی در پایان گفت: با اجرای این طرح، ۱۳۰ بهره‌بردار روستاهای ذکرشده از مزایای آن برخوردار شدند.

ارسال دیدگاه