تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ۲۳:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تصویب ۱۴٫۵ میلیارد اعتبارات تسهیلات اشتغال در سیمرغ/ بیش از ۹۰۰ نفر از روستاییان سیمرغ تحت پوشش بیمه روستایی قرار گرفتند

فرماندار سیمرغ گفت: سهم بری شهرستان از ردیف‌های متعدد اعتباری ۱۴٫۵ میلیارد تومان است که در اختیار شهرستان قرارگرفته و ردیف اعتباری که برای شهرستان تعریف کردند مصوب شد.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در جلسه شورای اداری شهرستان سیمرغ، ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و تبریک فرا رسیدن ماه مهمانی خدا، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان حریم است و در این ماه باید از خداوند بخواهیم ما را از فرصت‌ها بهره‌مند سازد.

 

وی افزود: این ایام، ایام محاسبه و حساب است که خوب است به حساب شخصی و مسؤولیت کاری خود برسیم.

 

امام‌جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه استغفار یک آماده سازی است، تاکید کرد: کسانی وارد این ماه می‌شوند که پاک و طاهر هستند.

 

وی ادامه داد: در ماه رمضان به مسؤولیت کاری خود باید نگاه کنیم تا ببینیم چه کاری کرده‌ایم.

 

یوسفی با بیان اینکه دشمنان به دنبال صد کردن راه صدور انقلاب هستند اما نفهمیدند صدور انقلاب انجام شد، تصریح کرد: نمی‌توانند ابر را روی خورشید نگه دارند.

 

وی در پایان گفت: وحدت، دشمن شکن است و با وحدت ۴۰ سال با آمریکا مقابله کرده‌ایم.

 

تصویب ۱۴٫۵ میلیارد اعتبارات تسهیلات اشتغال در سیمرغ

 

مجتبی حبیب‌نژاد فرماندار شهرستان سیمرغ در ادامه این جلسه، اظهار کرد: اشتغال از دغدغه و نگرانی‌های مقام معظم رهبری، دولت و همه مسؤولین نظام است و همه مسؤولین پای‌کار آمده‌اند تا در حوزه اشتغال قدم‌هایی بردارند.

 

وی افزود: سهم بری شهرستان از ردیف‌های متعدد اعتباری ۱۴٫۵ میلیارد تومان است که در اختیار شهرستان قرارگرفته و ردیف اعتباری که برای شهرستان تعریف کردند مصوب شد.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه بخشداران و رؤسای ادارات ما برای جذب اعتبارات ورود پیدا کردند، تصریح کرد: منابع اعتباری در اختیار شهرستان قرار دارد اما افرادی برای جذب اعتبارات مراجعه نمی‌کنند.

 

وی ادامه داد: این موضوع دغدغه و نگرانی ما در شهرستان است.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه در جلسه‌ای که با مدیران کل کارگروه رونق تولید استان در ناحیه صنعتی سنگتاب داشتیم مسائل مختلفی مطرح شد، اظهار کرد: فضایی را فراهم کردیم که کارخانه‌هایی که از منابع دولتی و بانکی وام گرفتند تمدید داشته باشند و امور به‌گونه‌ای تسهیل شود که دچار مشکل نشوند.

 

وی افزود: بانک‌ها هم پای‌کار آمدند تا بتوانیم دغدغه و نگرانی دوستان ناحیه صنعتی رفع شود.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه معاون عمرانی استاندار محترم در بازدیدی که از شهرستان داشتند قول مساعد اجرا و ادامه عملیات اجرایی محورهای مواصلاتی را دادند، تصریح کرد: قرار شد تا پایان ماه مبارک رمضان این پروژه‌ها عملیاتی شود.

 

وی افزود: دستگاه‌های ارتباطی مرتبط بحث حتماً این موارد را پیگیری کنند.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه به جهت شرایط خاص شهرستان جذب اعتبارات ضروری است، تأکید کرد: ارزشیابی که به ما اعلام می‌کنند در آن لحاظ می‌شود.

 

وی ادامه داد: در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان به پروژه‌هایی ترتیب اثر داده خواهد شد که میزان تخصیص آن در سال قبل پیگیری شده باشد (برای پروژه‌های نیمه‌کاره) و پروژه‌هایی باشند که اهداف اشاره‌شده در سند آمایش سرزمینی در آن لحاظ شده باشد.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه به جد به دنبال بحث تخصیص‌ها باشد، اظهار کرد: تخصیصی‌ها اعلام شد و پروژه‌ای نباید تعطیل باشد.

 

وی افزود: مدیر باید به دنبال منابع برود و منتظر سهم بری از منابع شهرستانی نباشد چراکه منابع در اختیار آنان ناچیز خواهد بود.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه میز خدمت در تمام دستگاه‌ها مستقر شود تا تسهیل‌کننده کار ارباب‌رجوع شود، تصریح کرد: چنانچه دستگاه‌هایی میز خدمت را اجرایی نکردند این اقدام را انجام دهند تا ارباب‌رجوع در مراجعه به اداره سردرگم نشود.

 

وی در ادامه به سلسله دیدارهای چهره به چهره مردم با مسؤولین اشاره کرد و گفت: لازم است مدیران مرتبطی که در این جلسات دعوت می‌شوند شرکت کنند چراکه در این جلسات مردم خواسته‌هایی دارند و تصمیماتی گرفته می‌شود.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه مدیران دستگاه‌های اجرای از فرصت ماه مبارک رمضان استفاده کرده و در مساجد شهری و روستایی حضور پیدا کنند، اظهار کرد: بخشداران و دهیاران محترم در بحث بیمه روستایی تمام‌قد پای‌کار آمدند و در آخرین گزارشی که داشتیم بیش از ۹۰۰ نفر بیمه‌شده در این حوزه داریم که بسیار سپاسگذارم.

 

وی در پایان گفت: قبل از شکل‌گیری این مجموعه از ابتدای شروع بیمه روستایی و عشایری تنها ۲۰۰ نفر تحت پوشش این بیمه بودند اما کمتر از یک سال ۹۰۰ نفر تحت پوشش این بیمه قرار گرفتند که در تراز استانی رتبه برتر راداریم.

 

 

 

ارسال دیدگاه