تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۲۸ - ۱۵:۵۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

به دشمن نباید اعتماد کرد/ باید با وحدت و حفظ انسجام در خیمه ولایت با جنگ دشمن به مقابله بپردازیم

امام‌جمعه سیمرغ با تأکید بر اینکه این موضوع برای ما درس و یادآوری است که به دشمن نباید اعتماد کرد، گفت: نه به آمریکا می‌شود اعتماد کرد نه به اروپا، همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند: اگر تضمین می‌کند عمل شود و اگر تضمین نمی‌کنند اعتماد نکنید چراکه این‌ها نه‌تنها گره‌ای از کار ما بازنخواهند کرد بلکه گره اضافه می‌کنند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان ضمن تبریک فرارسیدن ماه رمضان ماه نزول قرآن، اظهار کرد: ماه بهار قرآن مقدمه‌ای است برای کسانی که می‌خواهند دل‌ها و قلب‌های آسمانی پیدا کنند.

 

وی افزود: آیت‌الله حسن‌زاده آملی در جمله‌ای زیبا می‌فرماید: «الهی آفریدی رایگان، روزی دادی رایگان، بیامرز رایگان، تو خدایی نه بازرگان»

 

امام‌جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه خداوند متعال ماه رمضان را با نزول قرآن معرفی فرموده است، تصریح کرد: ماه رمضان امتیازاتی در درون خود دارد که یکی از این امتیازات نزول قرآن در این ماه برای هدایت مردم است.

 

وی در ادامه بابیان اینکه در ماه رمضان علما، روحانیون و مردم بزرگوار در مساجد حضور دارند، تأکید کرد: مواردی است که باید مسؤولین دقت داشته باشند رقیبی برای مساجد نباشد.

 

یوسفی بابیان اینکه ممکن است در برخی مناطق قهوه‌خانه‌ها رقیبی برای مسجد باشد، اظهار کرد: مسؤولین این امر تذکرهای لازم را داشته باشند چرا نباید در وقت نماز قهوه‌خانه‌ها پر باشد.

 

وی افزود: صداوسیما هم باید مراقب باشد با برنامه‌هایی که پخش می‌کند صدای اذان مسجد را خاموش نکند.

 

امام‌جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه اماکن ورزشی با تنظیم برنامه‌های خود به‌گونه‌ای عمل کنند تا با وقت نماز و مسجد تداخل نداشته باشد، تصریح کرد: ورزشکاران علاوه بر حضور در میدان‌ها ورزشی حضور در میادین عبادی و مساجد را هم فراموش نکنند.

 

وی در ادامه با اشاره به فتح خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس، گفت: خرمشهر دو حماسه بزرگ در خود داشت نخست دفاع شهید جهان‌آرا ویارانش در برابر هجوم صدام که به خاک و خون افتادند اما اجازه ندادند دشمن به‌سادگی شهر را تصرف کند و دومین حماسه مربوط به عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر بود که خونین‌شهر را دوباره تبدیل به خرمشهر کردند.

 

یوسفی بابیان اینکه با جهت دادن، راهنمایی کردن و هدایت مقام معظم رهبری از زمانی که فرمودند نرمش قهرمانانه اعتماد به آن‌ها نیست، اظهار کرد: همه می‌دانستند که آمریکا چه هست اما برای اینکه دنیا ما را محکوم نکند وعده‌ای هم که فکر می‌کردند غرب قابل‌اعتماد است متوجه شوند مذاکره انجام شد.

 

وی افزود: نتیجه مذاکره هر آنچه بود و هست دشمن زمانی که دید به خواسته خود نمی‌رسد بهانه‌ای پیدا کرد.

 

امام‌جمعه سیمرغ با تأکید بر اینکه این موضوع برای ما درس و یادآوری است که به دشمن نباید اعتماد کرد، تصریح کرد: نه به آمریکا می‌شود اعتماد کرد نه به اروپا، همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند: اگر تضمین می‌کند عمل شود و اگر تضمین نمی‌کنند اعتماد نکنید چراکه این‌ها نه‌تنها گره‌ای از کار ما بازنخواهند کرد بلکه گره اضافه می‌کنند.

 

وی ادامه داد: این ملت در هشت سال دفاع مقدس با توجه به اینکه دنیا حامی رژیم بعث بود پیروزی را به دست آورد که همه این موضوع را دیدیدم.

 

یوسفی با اشاره به اینکه زمانی را دیدیم که دست مهره‌های استکبار فرزندان ما را جزغاله می‌کردند حقوق بشر دهانش را بسته، خفه‌شده بود و دفاعی نمی‌کرد، اظهار کرد: امروز در فلسطین می‌بینید در هفتادمین سالگرد تجاوز و غصب فلسطین آن‌همه کشتند و مجروح کردند.

 

وی افزود: اُف بر عرب‌های وابسته به آمریکا که به‌جای آنکه دفاع مردانه کنند به حواشی پرداختند.

 

امام‌جمعه سیمرغ در پایان بابیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند: «حمایت از مردم فلسطین از ارکان اصلی سیاست‌های راهبری جمهوری اسلامی ایران است» که لازم است دشمن این موضوع را بداند، تصریح کرد: بعد از برجام در شرایطی قرار داریم متأسفانه دشمن جنگ بد و کثیف روحی را شروع کرده که باید توجه داشته باشیم با وحدت و حفظ انسجام در خیمه ولایت و رهبری می‌توانیم به مقابله با این جنگ بپردازیم.

ارسال دیدگاه