تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ - ۲۱:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نگاه سنتی نباید در بحث تولیدات کشاورزی حاکم باشد/همه دستگاه‌ها تمام‌قد پای‌کار پروژه‌های اقتصاد مقاومتی حضور داشته باشند

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه متولیان امر باید از نگاه سنتی خود خارج شوند، گفت: جهاد کشاورزی تغییر الگوی کشت داشته و دیگر نگاه سنتی در بحث تولیدات کشاورزی نباید حاکم باشد.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در اولین جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی سال ۹۷ شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۱۴ میلیارد تومان اعتبار برای اختصاص تسهیلات در اختیار شهرستان قرار دارد.

 

وی افزود: مدیران محترم این موضوع را در حوزه مأموریت رسانی و به جامعه هدف خود اطلاع‌رسانی کنند چراکه دولت این فضا را فراهم کرده و بهترین فرصت برای متقاضیان است.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاران را برای سرمایه‌گذاری در شهرستان دعوت کنید، تصریح کرد: مدیران صنعتی شهرستان به دنبال سرمایه‌گذار باشند.

 

وی ادامه داد: شرایط شهرستان به‌گونه‌ای است که باید در بحث کشاورزی فعالیت بیشتری صورت گیرد و لازم است مدیران ما برنامه‌های در حوزه اقتصاد مقاومتی داشته باشند تا هم اعتبارات را جذب کنند و هم پروژه‌های متعددی در شهرستان داشته باشیم.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه قالب فعالیت اقتصادی مردم در شهرستان کشاورزی است که باید سرمایه‌گذاران را وارد این بحث کنیم تا اعتبار اختصاص‌یافته به شهرستان را جذب کنند، تأکید کرد: یک ریال از این اعتبارات برگشت نخواهد خورد.

 

وی افزود: همه توان خود را برای جذب این اعتبارات قرار دهید.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه در بحث بند دال تبصره ۱۶ کمیته امداد و بهزیستی خوب عمل کردند و سه مرحله افزایش اعتبار داشتیم، اظهار کرد: اگر نتوانیم این اعتبارات را جذب کنیم این اعتبارات در اختیار سایر شهرستان‌ها قرار می‌گیرد.

 

وی ادامه داد: در شهرستان فقط کشاورزی داشته و در حوزه صنعت وضعیت مناسبی نداریم لذا ادارات به دنبال جذب این اعتبارات در شهرستان باشد و تأکید می‌کنم هیچ عذری را نمی‌پذیریم.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه هماهنگی لازم بین مجموعه مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان در تعریف پروژه‌های اقتصاد مقاومتی باید وجود داشته باشد، تصریح کرد: اگر قرار است جلسه اقتصاد مقاومتی برگزار گردد، پروژه تعریف شود اما دستگاهی دیگر مانع اجرا شود برگزاری این نشست‌ها ضرورتی ندارد.

 

وی افزود: شعار اقتصاد مقاومتی یعنی پروژه‌ای را با اولویت ویژه و خوداتکایی ببینیم که لازم است به این بحث تمکین داشته باشید.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه همه دستگاه‌ها موظف هستند تمام‌قد پای‌کار پروژه‌های اقتصاد مقاومتی که اعلام می‌شود حضورداشته و کمک کنند، اظهار کرد: سند آمایش شهرستان برای توسعه نوشته‌شده است و باید به این اصل هم توجه داشته باشیم.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه به صنایع‌دستی و گلخانه‌ها در شهرستان توجه داشته باشد، گفت: در حوزه گلخانه‌ای شرایط در شهرستان فراهم است و از آب بسیار غنی و خاک مرغوب برخوردار هستیم که می‌توان اقدامات خوبی در این حوزه انجام داد.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه ۷۰۰ هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت ذرت می‌رود اما هیچ برنامه‌ای برای این محصول شهرستان نداریم، تصریح کرد: برند سازی این محصول نمونه‌ای از اقتصاد مقاومتی است که باید سال‌ها پیش صورت می‌گرفت.

 

وی افزود: امروز این فضا فراهم‌شده و همه دستگاه‌ها در حوزه توسعه صنایع وابسته به این محصول کمک کنند.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه متولیان امر باید از نگاه سنتی خود خارج شوند، تأکید کرد: جهاد کشاورزی تغییر الگوی کشت داشته و دیگر نگاه سنتی در بحث تولیدات کشاورزی نباید حاکم باشد.

 

وی ادامه داد: تغییر الگوی کشت در بحث تولیدات کشاورزی سبب توانمندسازی کشاورزان می‌شود که باید به این اصل در اقتصاد مقاومتی توجه داشته باشیم.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بازارهایی برای ارائه تولیدات در این بازار و فروش محصولات فراهم کند، تصریح کرد: این موضوع از مأموریت‌هایی است که اداره صنعت باید به آن توجه کند.

 

 

 

ارسال دیدگاه