تاریخ : ۱۳۹۴/۰۷/۲۸ - ۱۵:۰۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

فراخوان بعثه رهبری برای ارسال فیلم و عکس‌ از فاجعه منا

در پی وقوع فاجعه دردناک منا در حج تمتع ۹۴ و به شهادت رسیدن زایران جهان اسلام به‌ویژه ۴۶۴ تن از حجاج ایرانی در این حادثه، پایگاه اطلاع رسانی بعثه‌ مقام معظم رهبری به‌منظور تهیه مستند جامع از این فاجعه فراخوان عمومی اعلام کرد.

به گزارش سیمرغ ما، در پی وقوع فاجعه دردناک منا در حج تمتع ۹۴ و به شهادت رسیدن زایران جهان اسلام به‌ویژه ۴۶۴ تن از حجاج ایرانی در این حادثه، پایگاه اطلاع رسانی بعثه‌ مقام معظم رهبری به‌منظور تهیه مستند جامع از این فاجعه فراخوان عمومی اعلام کرد.

 

حجت‌الاسلام روزبه برکت رضایی مدیر پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری، ضمن تسلیت مجدد فاجعه منا به خانواده‌های بازماندگان، اظهار داشت: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگزاران حج، مبنی بر اینکه «فاجعه منا به هیچ وجه نباید فراموش شود»، به همین منظور فراخوان عمومی از سوی بعثه مقام معظم رهبری جهت تهیه و گردآوری مستندات این واقعه اعلام شد.

 

وی افزود: نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تأکید کرد که باید در این خصوص به‌صورت گسترده و جامع اقدامات شایسته‌ای انجام گیرد و مستندات از زایران و کارگزاران حج که در این فاجعه حضور داشتند گردآوری شود.

 

مدیر پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری تصریح کرد: به همین منظور از حجاج، کارگزاران، عوامل اجرایی، ‌مدیران، روحانیون و افرادی که در این فاجعه حضور داشته‌اند درخواست می‌کنیم، تصاویر و فیلم‌های خود در این خصوص را برای جمع‌آوری بانک جامع و ثبت تاریخی ارسال کنند تا بتوانیم از راه‌های قانونی و دیپلماسی پیگیری‌های لازم را انجام دهیم.

 

وی ادامه داد:‌‌ همان گونه که رهبر انقلاب فرمودند، «فاجعه تلخ منا یک مسئله سیاسی نیست بلکه بحث بر سر هزاران مسلمانی است که در حال عبادت و انجام مناسک حج و با لباس احرام جان باختند و این مسئله باید به‌صورت جدی دنبال شود.» به همین منظور بعثه مقام معظم رهبری این موضوع را به‌صورت جدی پیگیری خواهد کرد.

 

حجاج می‌توانند مستندات خود را به‌روش‌های مختلف همچون پست الکترونیک به‌نشانی hojaj94@gmail. com، پیامک به شماره ۵۰۰۰۲۶۹۱۴ و یا به‌نشانی قم، خیابان سمیه، نبش کوچه ۲۸، پژوهشکده حج و زیارت، پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری ارسال کنند.

 

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به شماره ۳۷۷۴۰۸۰۰ – 025 داخلی ۱۵۴ از ساعت ۸ تا ۱۴ تماس بگیرند.

 

انتهای پیام/خبرگزاری تسنیم

ارسال دیدگاه