تاریخ : ۱۳۹۴/۰۷/۲۸ - ۱۵:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شمار شهدای انتفاضه قدس به ۴۷ نفر رسید

منابع خبری فلسطین از وقوع جدیدترین عملیات شهادت‌طلبانه در شهر الخلیل و شهادت عامل آن به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست خبر دادند.

قدس

 

به گزارش سیمرغ ما، به نقل از رسانه‌های خبری فلسطین، یک جوان فلسطینی در الخلیل با ضربات چاقو یک نظامی صهیونیست را زخمی کرد.

 

بر اساس این گزارش، پس از حمله یک جوان فلسطینی به یک نظامی صهیونیست، دیگر نظامیان صهیونیست به‌سمت وی تیراندازی کردند و او را به شهادت رساندند.

 

انتفاضه قدس از اوایل اکتبر جاری (۱۶ روز پیش) با اجرای عملیات شهادت‌طلبانه یک نوجوان فلسطینی به‌نام «مهند شفیق حلبی» (19ساله) در شهر قدس اشغالی که به هلاکت دو صهیونیست و شهادت این جوان فلسطینی منجر شد، آغاز گشت.

 

بنا به عقیده ناظران سیاسی این خیزش مردمی فلسطینیان و انتفاضه قدس یک اتفاق ناگهانی نبوده است، بلکه نبودن افق سیاسی، وجود خفقان و محاصره ظالمانه، اقدامات تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی در مسجد‌ الاقصی، یورش‌های مکرر به مسجد‌ الاقصی و تلاش برای تقسیم زمانی و مکانی این مسجد، ساخت دیوار حائل، یهودی‌سازی قدس و استمرار تجاوزات علیه اسرای در بند زندان‌های رژیم صهیونیستی منجر به آغاز این انتفاضه و خیزش مردمی شده است.

 

این در حالی است که وزارت بهداشت فلسطین روز گذشته اعلام کرد که با شهادت «مهند العقبی» (21ساله) مجری عملیات بئر السبع شمار شهدای انتفاضه قدس به ۴۶ نفر رسیده است.

 

در عملیات شهادت‌طلبانه در بئر السبع ۲ صهیونیست اعم از یک نظامی و یک کارگر صهیونیست به هلاکت رسیدند و ۳۴ نفر نیز زخمی شدند که این عملیات رعب و وحشت را میان صهیونیست‌ها ایجاد کرده است.

 

بر اساس این گزارش، اسامه النجار سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در رام‌الله همچنین اشاره کرد که تعداد زخمی‌ها نیز به ۱۸۲۹نفر رسیده است که تعداد زیادی از آنها هدف اصابت گلوله جنگی و پلاستیکی قرار گرفته و شماری از آنها بر اثر استنشاق گاز اشک‌آور مصدوم شده‌اند.

 

انتهای پیام/ خبرگزاری تسنیم

ارسال دیدگاه