تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ - ۱۴:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بناهای آموزش‌وپرورش سیمرغ نیاز به بازسازی دارد

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه واحدها و بناهای مربوط به حوزه آموزش‌وپرورش شهرستان فرسوده و قدیمی هستند که نیاز به بازسازی دارند، گفت: کمک کردیم، دوستان هم پای‌کار آمده و کمک کردند تا بخشی از مسائل مرتفع شود.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در آیین تجلیل از مقام معلم، ضمن تبریک هفته معلم، اظهار کرد: یکی از دغدغه و نگرانی‌های ما در جلسه شورای آموزش‌وپرورش مباحث آموزشی مربوط به دانش‌آموزان و فرهنگیان عزیز است که خوشبختانه توانستیم بخش اعظمی از این نگرانی‌ها را مدیریت کنیم.

 

وی افزود: در کمیته برنامه‌ریزی سال گذشته اداره آموزش‌وپرورش شهرستان جزو هفت‌دستگاه شهرستانی بود که اعتبارات ویژه‌ای در بحث زیرساختی برای آن در نظر گرفتیم و در سال جدید هم در حوزه زیرساختی و آموزشی اعتبارات ویژه‌ای را برای اداره آموزش‌وپرورش شهرستان در نظر می‌گیریم.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه واحدها و بناهای مربوط به حوزه آموزش‌وپرورش شهرستان فرسوده و قدیمی هستند که نیاز به بازسازی دارند، تصریح کرد: کمک کردیم، دوستان هم پای‌کار آمده و کمک کردند تا بخشی از مسائل مرتفع شود.

 

وی ادامه داد: در شورای آموزش‌وپرورش دغدغه و نگرانی‌هایی در حوزه کیفیت تحصیل دانش‌آموزان داشتیم که با تعریف سندی قرار به ارتقا سطح آموزشی دانش‌آموزان گرفته‌شده است.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه دغدغه و نگرانی کادر آموزشی شهرستان فرار دانش‌آموزان از شهرستان است، تأکید کرد: بخشی از دانش‌آموزان نخبه شهرستان که در سطوح مختلف ملی افتخارآفرینی کردند به دلیل پایین بود بحث آموزشی به شهرستان‌های هم‌جوار برای تحصیل مراجعه می‌کنند.

 

وی افزود: تلاش کردیم حداقل‌ها را داشته باشیم و کوشش کردیم سطح مباحث آموزشی را کیفی‌تر کرده و بالا ببریم.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه در حال حرکت به سمت کیفی‌تر کردن سطح آموزشی شهرستان هستیم اما راضی نیستیم، تصریح کرد: قرار است برای ارتقا بخشی از سطح آموزش از کادر مجرب، توانمند و شایسته استفاده کنیم که این برنامه در دستور کار مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان قرار دارد.

 

وی ادامه داد: دولت تمام سعی و تلاش خود را در جهت ارتقا بخشی از سطح آموزشی دانش‌آموزان و فرهنگیان عزیز به منصه ظهور خواهد گذاشت که در دستور کار جدی وزارتخانه و رئیس‌جمهور محترم قرار دارد.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه دغدغه امروز ما فراتر از بحث تحصیل و آموزش است و باید برای بحث سلامت روحی و روانی دانش‌آموزان برنامه‌ای تعریف کنیم، اظهار کرد: تعریف برنامه برای سلامت روحی و روانی دانش‌آموزان جزو برنامه‌های ما هست تا دانش‌آموزی که به مدرسه آمده از سلامت روحی و روانی هم برخوردار باشد.

 

وی افزود: صرفاً تکیه‌بر درس شاید لازم باشد اما کافی نیست و تأکید می‌کنم فرهنگیان عزیز به این اصل توجه کنند تا بتوانیم دانش‌آموزان نخبه‌ای را تحویل جامعه دهیم.

ارسال دیدگاه