تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۱۰ - ۱۵:۵۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اختصاص ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به شهرستان سیمرغ

فرماندار سیمرغ از اختصاص ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به شهرستان سیمرغ خبر داد.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب نژاد روشن روز شنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان سیمرغ افزود: این طرح ها در حوزه های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تصویب رسیده است.

 

وی با بیان اینکه اکنون ۵ طرح در حال انعقاد قرارداد با بانک های عامل و توزیع اعتبار است، تصریح کرد: پرداخت تسهیلات ۶ طرح در حوزه صنایع دستی و گردشگری، ۵ طرح در حوزه صنعت، معدن و تجارت و ۲۵ طرح در حوزه جهاد کشاورزی در دست اقدام است.

 

فرماندار سیمرغ ادامه داد: در مجموع ۱۲۲ متقاضی برای دریافت تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری ثبت نام کرده اند و ۳۶ طرح نیز در کمیته های فنی شهرستان به تصویب رسیده و در دست بررسی کمیته فنی استان است.

 

حبیب نژاد اظهار کرد: این تسهیلات با کارمزد ۴ تا ۱۰ درصد در اختیار متقاضیان دارای طرح در سطح روستاها و عشایر استان مازندران قرار خواهد گرفت.

 

وی افزود : حذف پیچ و خم و بروکراسی های اداری و تسهیل در پرداخت تسهیلات به کارآفرینان منجر به ایجاد اشتغال خواهد شد.

 

حبیب نژاد با اشاره به انجام مطالعات آمایش و سند توسعه شهرستان سیمرغ اظهار داشت : این مطالعات کشاورزی را بعنوان عامل توسعه شهرستان معرفی نموده و در همین راستا کمیته فنی شهرستان سیمرغ به پروژه های این بخش توجه ویژه داشت و ۴۸ درصد از اعتبارات به این بخش اختصاص داده شد .

 

حبیب نژاد اضافه کرد: اکنون۲میلیاردو ۶۰۰میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی در قالب طرح پشتیبان با سود چهار درصد در اختیار این شهرستان است که انتظار می رود متقاضیان از این تسهیلات نیز استفاده کنند.

ارسال دیدگاه