تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۱۰ - ۱۵:۴۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نخستین نمایشگاه دستاوردهای فناورانه در سیمرغ

نخستین نمایشگاه دستاوردهای فناورانه دانش آموزان استان مازندران صبح امروز در دانشگاه علمی کاربردی سیمرغ گشایش یافت.

به گزارش سیمرغ ما، رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی مازندران در حاشیه مراسم افتتاحیه این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار ما گفت: با توجه به اینکه در هفته مشاغل بسر می بریم، مهترین هدف از برپایی این نمایشگاه پرداختن به ایده ها و علایق دانش آموزان است.

 

اصر جعفری با بیان اینکه این دستاوردها ساخته شده دانش آموزان و با بضاعت مالی محدود آنهاست و کاملا کاربردی است، افزود:همه ی ما باید دست به دست هم دهیم تا جایگاه آموزش مهارتی میان دانش آموزان و جوانان استان فرهنگ سازی شود تا در پی آن نیز اشتغال و کارفارینی محقق شود.

 

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی مازندران در پایان گفت: تلاش می کنیم تا با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و همچنین اداره کار، این نمایشگاه ها را توسعه دهیم.

 

همچنین رضا خسروی رئیس دانشگاه علمی کاربردی سیمرغ به خبرنگار ما گفت: امروز اولین فن بازار دانش آموزی در کیاکلا آغاز بکار کرد که پیش از این بیش از یکصد ایده از دانش آموزان ارائه شد و در مراحل داوری ها، نهایتا ۵۰ طرح در حوزه کشاورزی، حمل و نقل، تاسیسات و علوم نرم افزاری به نمایشگاه راه پیدا کرد.

 

وی ادامه داد: برای رونق کسب و کار باید به ایده دانش آموزان نگاه تجاری سازی داشت و رویکرد این نمایشگاه نیز بر مبنای این است که دانش آموز به سمت تجاری سازی کار کنند.

 

خسروی در پایان با بیان اینکه هر ایده ای که قابلیت ایجاد کسب و کار و تولید محصول داشته باشد،مورد حمایت این دانشگاه قرار خواهد گرفت، گفت: این نمایشگاه تا نهم اردیبهشت ماه ادامه دارد و پس از انجام مراحل داوری نهایتا به۳ طرح برگزیده جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

ارسال دیدگاه