تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۵:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تمام اقدامات دشمن در منطقه تنها منجر به خلق فرصت جدید برای ایران می‌شود/ جریان نفوذ، از بزرگ‌ترین امیدهای دشمنان برای تغییر نظام ولایت فقیه است

دبیر مجمع عالی بسیج کشور با بیان اینکه دشمن مستأصل‌تر از هر روزی دنبال آن است که تمام گسل‌ها را با هم فعال کند، گفت: این امر نیز برای ما فرصتی را خلق می‌کند، چون این‌ها نه توان این عرض اندام را دارند و نه ظرفیت این را دارند که همچنین کار جدی و اساسی را انجام دهند، اسلام امروز در حال رقابت با نظام سرمایه‌داری است، در واقع نظام اسلامی در حال رقابت با نظام سلطه است.

به گزارش سیمرغ ما، علیرضا زاکانی در بازدید از سایت بلاغ، طی گفت‌وگویی با خبرنگاران بلاغ به پرسش‌های این همکاران پاسخ داد.

 

وی ابتداء در خصوص ضرورت باورمندی مدیران در اجرای برنامه‌های کشور برای تحقق شعارهای انقلاب، اظهار کرد: اسلام امروز در حال رقابت با نظام سرمایه‌داری است، در واقع نظام اسلامی در حال رقابت با نظام سلطه است.

دبیر مجمع عالی بسیج کشور با بیان این مطلب افزود: ایران اسلامی به‌عنوان نماینده نظام اسلامی در حال رقابت با امریکا به‌عنوان نماینده نظام سلطه است و این دو نظام در تمام سطوح در حال رقابت‌اند.

این مسئول با بیان اینکه طی این ۴۰ سال، نشان دادیم و توانستیم در جنگ اراده‌ها، برتری اراده داشته باشیم؛ خاطرنشان کرد: لذا امریکا دارد کاری می‌کند تا از هر ابزاری استفاده کند و امروز به اعتقاد من، امریکا در هفت عرصه قبلی خودش، در تعارض با ما که جنگ سخت، جنگ نرم، ایجاد تقابل بین مسئولان کشور، ایجاد تقابل بین مردم در سال ۱۳۸۸، جنگ اقتصادی و مسیری که برای نفوذ انتخاب کرده بود و نهایتاً جنگ امنیتی و کارکردهایی که در منطقه با یک سلسله عناصر افراطی داعشی دنبال می‌کرد، شکست خورده است.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابراین دشمن مستأصل‌تر از هر روزی دارد یک حرکت اساسی دیگری را آغاز می‌کند و در گام هشتم خود، دنبال آن است که تمام این گسل‌ها را با هم فعال کند که طبیعتاً، یک بخش آن هم، شامل جنبه اقتصادی می‌شود.

 

زاکانی در پاسخ به این سوال که آیا نوسانات اخیر ارز هم یکی از مصادیق جنگ دلار و یا همان جنگ‌اقتصادی دشمن است، بیان کرد: دشمن به‌دنبال آن است که جنبه اقتصادی را نیز به‌عنوان یکی از موثرترین اهرم‌ها در میان عرصه‌های قبلی، فعال کند و بر این اساس بحث دلار و تلاطم و این شرایط، قابل تحلیل است، ضمن آنکه دشمنان انقلاب از جریان نفوذ برای تغییر نظام اسلامی مبتنی بر ولایت فقیه بسیار امید دارند.

وی اضافه کرد: امریکا همزمان با هراسی که در منطقه دارد ایجاد می‌کند، جنگ اقتصادی را نیز دنبال کرد که قابل تحلیل است و اما به اعتقاد من این امر نیز برای ما فرصتی را خلق می‌کند، چون این‌ها نه توان این عرض اندام را دارند و نه ظرفیت این را دارند که همچنین کار جدی و اساسی را انجام دهند.

 

دبیر مجمع عالی بسیج کشور تأکید کرد: شاید بتوانند با برخی عملیات‌ها و پرتاب موشک، رعب‌و وحشتی در منطقه ایجاد کنند اما آثار سویی که برای خودشان خواهد داشت، خیلی بالاتر از این است که احساس می‌کنند و با این اقدامات روند نابودسازی مناطق نامشروع خودشان را در منطقه تسریع می‌بخشند.

 

این مسئول ادامه داد: بنابراین، آن‌ها دست به کارهایی خواهند زد، اما این اقدامات آن‌ها، قطعاً نمی‌تواند کار گسترده‌ای باشد چون توان آن را ندارند و از طرفی کار معدودی هم که انجام می‌دهند، با هر ابعادی که باشد به ضرر آن‌ها توان می‌شود.

زاکانی در پایان گفت: این اقدامات با توجه به اقدامات گذشته آن‌ها، آزموده را آزمودن است و تسریع می‌کند نابودی و سقوط آن باورهایی که برای این منطقه طراحی کرده بودند، مناطقی نظیر آسیا و آفریقا؛ لذا از این جهت، تمام این اقدامات، می‌تواند برای ما فرصتی را خلق کند.

ارسال دیدگاه