تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱/۳۰ - ۲۱:۴۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شعار سال صرفاً برای دولت نیست/دستگاه‌های فرهنگی در راستای شعار سال فعالیت کنند

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه این شعار صرفاً برای دولت نیست و برای همه سازمان‌ها و نهادها است، گفت: انتظارمان این است که باکار فرهنگی دستگاه‌های فرهنگی همه اقشار مردم پای‌کار حاضر شوند تا شعار سال تحقق پیدا کند.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در نخستین جلسه شورای اداری در سال ۹۷، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: تشکر می‌کنم از زحمات همه مدیران، رؤسای سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی شهرستان چراکه در سال گذشته توانستند کارنامه قابل قبولی ارائه دهند.

 

وی افزود: شهرداری کیاکلا قدمت ۶۰ ساله دارد و از شهرهای قدیمی مازندران است که پیش از انقلاب تأسیس‌شده است.

 

مجتبی حبیب‌نژاد بابیان اینکه توسعه شهری، زیرساخت‌های شهری و مبلمان شهری را در طی مدت نداشتیم که عوامل متعددی در این موضوع دخیل است، تصریح کرد: بخشی از این موضوع به بافت فرهنگی جامعه و نگاه سنتی حاکم بر جامعه برمی‌گردد که تأثیرگذار بود و بحث تأثیرگذار دیگر منابع درآمدی جامعه شهری است که به دلیل پایین بودن درآمد مردم شهرداری نتوانست مأموریت و برنامه‌های خود را به نحو احسن اجرایی کند.

 

وی ادامه داد: شورای شهر در تمامی مباحث حضور پیداکرده و پیگیر مباحث شهر هستند برنامه‌ای برای درازمدت تدوین کردند تا شهر را متحول کنند که مقدمات کار را انجام داده و اقدامات مؤثری در بحث روبنایی شهر در حال انجام است.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه در بحث زیربنایی شهرداری نیازمند اعتبارات ویژه است که در توان شهر و منابع درآمدی شهر نیست نیاز به مساعدت ویژه هست، اظهار کرد: انتظار داریم به شهر ما کمک کنید.

 

وی افزود: اعتقاددارم هر شهر نگین آن شهرستان است و این نگین باید بدرخشد و شهر کیاکلا هم به‌عنوان نگین شهرستان باید بدرخشد.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه اگر بخواهیم شهر خوب و زیبایی داشته باشیم باید همه همت کنیم، تصریح کرد: خوشبختانه در حال حرکت به این سمت هستیم اما راضی نیستیم چراکه منابع بسیار اندک و پیشرفت قطره‌ای است.

 

وی ادامه داد: کمک‌های استانی و ملی برای توسعه شهری داشته باشیم.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه از مدیران انتظار دارم در سال جدید با برنامه، سیستمی، هدفمند و نظام‌مند کار کنند، اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی با برنامه کار کنند و حتماً برای پایان سال خروجی داشته باشید.

 

وی افزود: سال گذشته علی‌رغم غلط اعتبارت مدیران ما کارنامه قابل قبولی را داشتند.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه برخی دستگاه‌ها در سال گذشته جذب اعتبارات خوبی داشته و پروژه‌های زیرساختی خوبی را اجرایی کردند، تصریح کرد: انتظارات ما بیش از ایست چرا که مدیران شهرستان توان مدیریتی بالایی دارند.

 

وی ادامه داد: انتظارمان این است در سال جاری بهتر از سال گذشته منشأ خدمت برای شهرستان باشید.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه ضعف عمده شهرستان موارد زیرساختی است، تأکید کرد: انتظار دارم مدیران دستگاه‌های اجرایی با برنامه پروژه‌هایی را اعلام کنند که بتوانیم افتتاحیه آن را در پایان سال داشته باشیم.

 

وی افزود: برنامه زمان‌بندی ۶ ماهه جلسات در اختیار مدیران قرار می‌گیرد و مدیران برنامه خود را بر اساس این جدول برنامه‌ریزی کنند.

 

حبیب‌نژاد با تأکید به اینکه تا پایان سال مالی زمان زیادی باقی نمانده و از مدیران انتظار دارم به جد پیگیر تخصیص اعتبارات باشند، تصریح کرد: یکی از فاکتورهایی که در ارزیابی مدیران مورد تأکید است بحث جذب اعتبارات است.

 

وی ادامه داد: اگر تخصیص مشکل دارد با دفتر هماهنگی کنند تا پیگیری صورت گیرد.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه سند آمایش شهرستان تعریف و در اختیار مدیران قرار گرفت و قانون برنامه ششم پروژه‌هایی تعریف شود که شاخصه‌های ذکرشده در سند آمایش در این پروژه‌ها لحاظ شده باشد، اظهار کرد: انتظار من از مدیران رعایت این اصل است و در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان به پروژه‌هایی توجه می‌کنیم که این آیتم‌ها را رعایت کرده باشند.

 

وی در ادامه به شبکه آب‌رسانی شهرستان اشاره کرد و گفت: ۶۰ کیلومتر از شبکه آب شهری و ۹۰ کیلومتر از شبکه آب روستایی فرسوده است که برنامه زمان‌بندی‌شده برای کاهش میزان فرسودگی شبکه آب‌رسانی شهرستان تنظیم شود.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه برخی دستگاه‌ها شروع کردند و قرار شد بخشداران هم کمک کنند، تصریح کرد: در بنا داریم کمیته‌ای در رابطه با این موضوع تشکیل شود و به تسریع بازسازی شبکه آب شهرستان کمک کند.

 

وی افزود: آسفالت محورهای ارتباطی داخل روستاها از دیگر اقداماتی است که باید انجام شود که بخشداران باید محکم ورود پیدا کنند و اگر چنانچه این اتفاق صورت نگیرد دوستان مطمئن باشند در برخی زمینه‌ها تجدیدنظرخواهیم کرد.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه شعار ابتدای سال حمایت از کالای ایرانی است که از دغدغه و نگرانی‌های مقام معظم رهبری است، تأکید کرد: این موضوع باید نصب العین همه مدیران، سازمان‌ها، نهادها، دستگاه‌ها و همه اقشار مردم نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

 

وی ادامه داد: از دستگاه‌های فرهنگی می‌خواهم فعالیت‌های فرهنگی در این حوزه را داشته باشند چراکه بدون فرهنگ‌سازی و انجام کار فرهنگی نمی‌توانیم توقع داشته باشیم شعار سال محقق شود.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه این شعار صرفاً برای دولت نیست و برای همه سازمان‌ها و نهادها است، تصریح کرد: انتظارمان این است که باکار فرهنگی دستگاه‌های فرهنگی همه اقشار مردم پای‌کار حاضر شوند تا شعار سال تحقق پیدا کند.

 

وی افزود: سعی کردیم ملزومات لازم را از شهرستان تهیه کنیم و لازم است مدیران محترم در بحث خرید حتماً از تولیدات داخل شهرستان استفاده کنید.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه در گزارشی که از سوی استان به تهران منعکس شد عملکرد شهرستان در حوزه تکریم ارباب‌رجوع و حقوق شهروندی عالی اعلام شد، اظهار کرد: این موضوع را ناشی از زحمات همه مدیران محترم می‌دانم و نیاز می‌دانم دوستان به این اصل توجه ویژه داشته باشند.

 

وی در پایان به وضعیت آب شهرستان اشاره کرد و گفت: انتظارمان این است مدیران مرتبط با این حوزه تمام‌قد پای‌کار باشند تا این موضوع به‌گونه‌ای مدیریت شود که حداقل مشکل را در شهرستان داشته باشیم.

ارسال دیدگاه