تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱/۳۰ - ۲۱:۴۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

فرهنگ تفکیک زباله در کشور جا نیفتاده است

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران گفت: فرهنگ تفکیک زباله هنوز در کشور جا نیفتاده است.

به گزارش سیمرغ ما،  سید محمد محمدی تاکامی در نخستین جلسه شورای اداری سال ۹۷ این شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: شهرداری چیز متفاوتی از عزیزان در این جلسه نیست و خدماتی که خیلی از دستگاه‌های اجرایی می‌دهند، شهرداری آن را ارائه می‌دهد.

 

وی افزود: هدف همه ما خدمت به مردم و کسب رضایت مردم است که این اتفاق با همدلی و تعامل رخ می‌دهد.

 

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران با اشاره به اینکه شهرداری و شورای شهر نهادی برآمده از مردم است، تصریح کرد: شورای شهر نزدیک‌ترین نهاد به مردم است که خاسته‌های مردم کیاکلا را به ما عرضه می‌کنند.

 

وی ادامه داد: از همه ادارات می‌خواهم همکاری لازم و شایسته را با شهرداری داشته باشند.

 

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران بابیان اینکه تفکیک زباله‌های خشک مورد تأکید استاندار محترم است، اظهار کرد: برنامه زمان‌بندی در اختیار شهرداران قرار گرفت و موظف شدند تا پایان سال ۹۷ پنج درصد از زباله‌های که حمل می‌کنند به مرکز دفن می‌کنند را به‌صورت روزانه از مبدأتفکیک کنند.

 

وی ادامه داد: این عدد، عدد قابل توجه‌ای است چراکه این پنج درصد شامل حدود ۳۰ درصد حجم زباله‌ها می‌شود.

 

محمدی تاکامی با اشاره به اینکه توصیه می‌کنم این تفکیک زباله از خود ادارات دولتی شروع شود، تصریح کرد: اگر از خود ادارات شروع کنیم این فرهنگ قطعاً به منازل هم کشیده می‌شود.

 

وی افزود: متأسفانه این فرهنگ هنوز در کشور جا نیفتاده است.

 

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران بابیان اینکه از شهرداری خواستیم یک برنامه استراتژیک و راهبردی برای شهرداری تصویب بکنند که لازمه این موضوع کمک و مشارکت همه دستگاه‌ها هست، اظهار کرد: در این طرح جایگاهی که شهر باید به آن در طی چند سال آینده دست پیدا کند نشان داده خواهد شد.

 

وی ادامه داد: اگر بااراده و برنامه کارکنیم می‌توانیم به این اهداف برسیم.

 

محمدی تاکامی با اشاره به اینکه بحث سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاری در شهر بسیار مهم است، تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی در کار تسریع کنند تا سریع‌تر به نتیجه برسیم.

 

وی افزود: اگر بحث سرمایه‌گذاری در چند پروژه بزرگ تعریف شود در هنگام ساخت و بهره‌برداری اشتغال ایجادشده و جوانان این شهر مشغول به کار می‌شوند.

 

این مسؤول در پایان گفت: دستگاه‌های اجرایی حمایت از کالای ایرانی را در دستور کار خود قرار دهند.

ارسال دیدگاه