تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱/۳۰ - ۲۱:۴۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شهرداری کیاکلا به سمت الکترونیکی شدن گام برداشت

شهردار کیاکلا گفت: یکی از اولویت‌های شهرداری در سال جدید حرکت به‌سوی شهرداری الکترونیکی بوده که اقدام به ارتقای نرم‌افزار اداری شهرداری، ایجاد کانال‌های اطلاع‌رسانی و به‌روزرسانی سایت شهرداری بوده است.

به گزارش سیمرغ ما، سید حامد بیکایی در نخستین جلسه شورای اداری سال ۹۷ این شهرستان سیمرغ ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: شهر کیاکلا با جمعیت هشت هزار و ۵۰۰ نفر و با محدوده قانونی ۳۱۰ هکتار است که شهرداری کیاکلا با ۳۲ کارمند و ۱۲ نیروی شرکتی در خدمت شهروندان هست.

 

وی افزود: یکی از اولویت‌های شهرداری در سال جدید حرکت به‌سوی شهرداری الکترونیکی بوده که اقدام به ارتقای نرم‌افزار اداری شهرداری، ایجاد کانال‌های اطلاع‌رسانی و به‌روزرسانی سایت شهرداری بوده است.

 

شهردار کیاکلا با اشاره به اینکه موضوع تفکیک زباله یکی دیگر از اولویت‌های شهرداری است، تصریح کرد: با توجه به برنامه ابلاغی مدیرکل محترم دفتر امور شهری اقدام به نصب مخازن زباله تر و خشک، چاپ بروشور و نایلون‌های مخصوص زباله جهت آموزش مدارس و خانواده‌ها، شروع آموزش چهره به چهره به خانواده‌ها توسط تشکل‌های مردم‌نهاد و آموزش در مساجد و مدارس بوده است.

 

وی ادامه داد: در ادامه حرکت به سمت فرهنگ‌سازی تفکیک زباله هر هفته اقدام به جمع‌آوری پسماند خشک با وانت مخصوص بازیافت از درب منازل محلات آموزش‌دیده در حال انجام است.

 

شهردار کیاکلا بابیان اینکه شهرداری کیاکلا طرح مطالعاتی جداسازی آب شرب شهری از فضای سبز را توسط شرکت مشاور آب در راستای مدیریت بحران و مشکلات کم‌آبی آغاز کرده که به مرحله نهایی رسیده است، اظهار کرد: در راستای ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری اقدام به زیباسازی و رنگ‌آمیزی بلوارهای اصلی و میادین، نصب المان‌های نوروزی و سفره هفت‌سین، گل‌کاری بلوارها و میدان‌ها شهر، ساماندهی پارک شهر، پاک‌سازی میادین ورودی و سامان‌دهی تابلوهای جهت‌نمای شهری کرده است.

 

وی افزود: با توجه به اهمیت زباله و محل دفن زباله شهرداری کیاکلا اقدام به تسریع و خاک‌ریزی در محل دفن زباله شهر کیاکلا، دیوارکشی قسمت شمالی محل دفن زباله، آهک پاشی ماهیانه و احداث دکه نگهبانی برای تفکیک زباله کرده است.

 

بیکایی با اشاره به اینکه در راستای گسترش فضای سبز بالغ‌بر ۱۰ هزار اصله نهال در سطح شهر غرس شدند، تصریح کرد: در جهت ترویج فرهنگ درخت‌کاری هم پنج برنامه در هفته منابع طبیعی با حضور مسؤولین شهرستانی در سطح شهر انجام شد.

 

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت برنامه‌های راهبردی و عملیاتی شهر در حال رایزنی با یک گروه دانشجویی هستیم که به‌زودی به نتیجه خواهد رسید.

 

شهرداری کیاکلا در پایان گفت: شهرداری مشکلات عدیده‌ای در بحث درآمد و تملکات دارد.

ارسال دیدگاه