تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۱۹:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ممنوعیت کشت دوم در سیمرغ

فرماندار سیمرغ در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان سیمرغ که با محوریت مدیریت مصرف منابع آبی شهرستان جهت جلوگیری از بحران کم‌آبی در فرمانداری این شهرستان برگزار شد از ممنوعیت کشت دوم در این شهرستان در سال زراعی جدید خبر داد.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان سیمرغ که با محوریت مدیریت مصرف منابع آبی شهرستان جهت جلوگیری از بحران کم‌آبی در فرمانداری این شهرستان برگزار شد از ممنوعیت کشت دوم در این شهرستان در سال زراعی جدید خبر داد.

 

وی افزود: با توجه به کاهش میزان نزولات جوی در سال گذشته و کاهش سطح ذخیره‌سازی آب و احتمال بروز بحران خشک‌سالی در سال ۹۷ و با هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده با جهاد کشاورزی شهرستان کشت دوم در سال زراعی جاری ممنوع شد.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه تأمین آب شهرستان سیمرغ از ۴ منبع رودخانه تالار، سد البرز، آب‌بندان‌ها و چاه‌ها است، تصریح کرد: در این شهرستان ۲۶۱۸ حلقه چاه مجاز در شهرستان و ۲۲ قطعه آب‌بندان وجود دارد که ۱۱ آب‌بندان با استفاده از اعتبارات دولتی و مشارکت مردم لایروبی شد.

 

وی ادامه داد: سد البرز توانایی تأمین آب ۱۵۰۰ هکتار از ۳۳۰۰ هکتار اراضی شالیزاری این شهرستان را دارا است که تاکنون حدود ۱۰۰۰ هکتار خرید آب توسط کشاورزان انجام شد.

 

فرماندار سیمرغ با تأکید بر لزوم آموزش کشاورزان در راستای شیوه‌های نوین آبیاری و تغییر الگوی کشت، اظهار کرد: مطالعات آمایشی و سند توسعه شهرستان به ما نشان داد که محور توسعه این شهرستان بخش کشاورزی است و تغییر الگوی کشت برای بهره‌وری بهتر از اراضی مستعد این شهرستان امری ضروری است.

 

این مسئول در پایان با اشاره به اهمیت موضوع بیمه کشاورزی جهت جبران خسارت کشاورزان گفت: ۲۸۵ هکتار تحت پوشش بیمه کشاورزی در سال زراعی جاری قرار گرفتند.

ارسال دیدگاه