تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۵:۵۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تخریب دو فقره ساخت و ساز غیرمجاز/پرداخت ۷۷ فقره تسهیلات مکانیزاسیون سازی به کشاورزان سیمرغی

مدیر جهاد کشاورزی سیمرغ گفت: در سال گذشته ۸ فقره پرونده ساخت‌وساز غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی شهرستان بررسی شد که حکم تخریب دو مورد صادر و اجرا شد.

به گزارش سیمرغ ما، رجب فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار سیمرغ ما، اظهار کرد: سال گذشته ۳۰ فقره پرونده تبصره ۱، تبصره ۴ ماده ۱ و تجدید بنای قدیمی موردبررسی قرار گرفت که با صدور مجوز برای ۲۶ مورد تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی موافق و با چهار مورد هم مخالف شد.

 

وی افزود: در سال گذشته ۸ فقره پرونده ساخت‌وساز غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی شهرستان بررسی شد که حکم تخریب دو مورد صادر و اجرا شد.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیمرغ بابیان اینکه سیاست جهاد کشاورزی شهرستان افزایش سطح آگاهی مردم در خصوص ساخت‌وساز غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی است، تصریح کرد: برای این منظور آموزش‌های حضوری در سطح شهرستان و تشکیل کلاس‌های ترویجی انجام می‌گیرد.

 

وی در ادامه به توزیع بیش از ۲۱۰ تن سبوس گندم یارانه‌ای بین دامداران سیمرغ اشاره کرد و گفت: این کار در راستای برنامه‌ریزی به‌عمل‌آمده در سال ۹۶ و با نظارت بر توزیع از سوی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان انجام‌شده است.

 

فلاح با اشاره به اینکه پروژه‌های تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری شهرستان سیمرغ در حال انجام است، اظهار کرد: جلسه تحویل زمین پروژه‌های پوشش بتنی کانال انتقال آب طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری روستاهای رکن کلاً به طول ۱۵ کیلومتر با پیمانکاری شرکت زرین دژ خزر، اراضی شالیزاری روستای جمال کلاً به طول ۷ کیلومتر با پیمانکاری شرکت آرین پترو نقش و اراضی شالیزاری روستای ملأ کلاً به طول ۵ کیلومتر با پیمانکاری شرکت سامان توسعه البرز با حضور کارشناسان آب‌وخاک سازمان جهاد کشاورزی و شرکت توسعه آب‌وخاک پارس به‌عنوان ناظر طرح و کارشناس امور فنی و زیر بنایی شهرستان و شورای اسلامی روستاها در محل طرح برگزار و تحویل مدیران عامل شرکت‌های پیمانکاری شد.

 

وی افزود: سطح اراضی شالیزاری سیمرغ ۳ هزار و ۲۳ هکتار است.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیمرغ بابیان اینکه حدود ۳۰۰ هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت سبزی و صیفی می‌رود، تصریح کرد: از میان سبزیجات برگی ریشه‌ای با ۱۵۰ هکتار و پیش‌بینی عملکرد ۳۳۰۰ تن، سیر با سطح ۶۰ هکتار با پیش‌بینی عملکرد ۴۸۰ تن، کاهو با سطح ۴۲ و پیش‌بینی عملکرد ۷۵۶ تن بیشترین سطوح را دارا هستند.

 

وی ادامه داد: به‌منظور انتخاب مزرعه نمونه در قالب پروژه افزایش تولید سبزی و صیفی شهرستان بازدید از اراضی سبزی و صیفی توسط کارشناسان واحد تولیدات گیاهی و مرکز جهاد کشاورزی سیمرغ انجام شد.

 

فلاح با اشاره به اینکه به ۷۷ نفر از بهره‌برداران بخش کشاورزی شهرستان تسهیلات مکانیزاسیون سازی پرداخت شد، اظهار کرد: این تسهیلات برای خرید انواع تراکتور، کمباین مخصوص برنج، ادوات بانک نشا، دروگر و تیلر اختصاص یافت.

 

این مسئول در ادامه به بازدیدهای دوره‌ای از واحدهای صنایع غذایی و تکمیلی سیمرغ اشاره کرد و گفت: بازدید دوره‌ای صنایع غذایی و تکمیلی با حضور کارشناس صنایع کشاورزی و مسئول حراست این شهرستان از واحدهای سردخانه و سورتینگ های مستقر در ناحیه صنعتی سنگتاب و روستاهای خراط کلاً و کوشیکلا جهت پیشبرد اهداف در بخش کشاورزی و تسهیل امورات بهره‌برداران و کشاورزان به عمل آمد.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیمرغ از برگزاری اولین دوره کارگاه آموزشی کشت ذرت و کارگاه آموزشی کشت برنج در این شهرستان خبر داد و گفت: به‌منظور افزایش آگاهی و به‌روزرسانی اطلاعات علمی بهره‌برداران بخش‌های کشاورزی در جهت افزایش تولید و کاهش هزینه‌های آن اولین دوره کارگاه آموزشی کشت ذرت در مرکز جهاد کشاورزی کیاکلا با حضور محقق معین دکتر محسنی و با حضور کارشناسان و کشاورزان پیشرو در ۲۲ فروردین‌ماه سال جاری برگزار شد.

 

وی افزود: کارگاه آموزشی و دوره مهارتی کشت برنج هم در روستاهای سنگتاب و کوشیکلا توسط کارشناسان مروج پهنه‌ها برگزار شد.

ارسال دیدگاه