تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱/۲۳ - ۳:۰۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

باید مراقب تغذیه روحی فرزندانمان باشیم/ برای دلار انقلاب نکردیم

استاد حوزه و دانشگاه بابیان اینکه پدران و مادران بزرگوار اگر می‌خواهید فرزندی مثل این دو عزیزی که نامی از آن‌ها نیست و اسمی ندارند اما احترام به مقام نورانی آن‌ها شهرستان متحول شده است، تربیت کنید به غذای جسم و روح فرزندانتان توجه کنید، گفت: امروز باید مراقب باشیم فرزندانمان از هرجایی تغذیه روحی نشوند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدابراهیم پیش‌نمازی در مراسم اربعین دو شهید خوش‌نام شهرستان سیمرغ در مسجد امام علی (ع) شهرک شهید بهشتی کیاکلا، ضمن تسلیت ایام شهادت امام موسی کاظم (ع)، اظهار کرد: تا قبل از تابش نور اسلام و قرآن مقدس افتخار و امتیاز جزیره عرب حول موارد مادی و سخیف دور می‌زد و افتخار و مباهات قبله‌ای بر قبیله دیگر تعداد گوسفندان و چراگاه‌ها بود.

 

وی افزود: امیرمومنین (ع) وقتی می‌خواهد دوران طاقت‌فرسای نبی مکرم اسلام (ص) را توضیح دهد می‌فرماید: «مردمان بدانید در تاریک‌ترین تاریکی‌ها، در میان پست‌ترین انسان‌ها، خورشیدی به نام پیغمبر طلوع کرد که جهان را منور و روشن کرده است.»

 

استاد حوزه و دانشگاه بابیان اینکه پیامبر (ص) آمد و خط بطلان بر همه آن اعتقادات کشیدند، تصریح کرد: پیامبر (ص) فرمودند: «ازنظر مکتب انسان‌ساز اسلام مقدس پیری و جوانی، سیاهی و سفیدی و عرب و عجم باهم فرقی ندارد.»

 

وی ادامه داد: پیامبر (ص) سه ملاک علم، تقوا و جهاد درراه خدا را ملاک برتری انسان ازنظر قرآن عنوان کرده‌اند.

 

مدیر حوزه علمیه جعفریه رستمکلای بهشهر با اشاره به اینکه قرآن مقدس کمی از شخصیت شهدا و جهادگران درراه خدا پرده برمی‌دارد که همگان را متعجب می‌کند، اظهار کرد: در قرآن کریم آمده است «ای مردم حق ندارید در گفتمانتان به شهدا مرده بگوید، شهدا نمرده‌اند، شهدا در قهقهه مستانه عِندَ رَبِّهِمْ یرزقونَ هستند.»

 

وی افزود: یکی از مکان‌ها و جلساتی که امروزه باید فکرمان را ازآنجا بگیریم جلسات یادواره شهدا است.

 

پیش‌نمازی بابیان اینکه پدران و مادران بزرگوار اگر می‌خواهید فرزندی مثل این دو عزیزی که نامی از آن‌ها نیست و اسمی ندارند اما احترام به مقام نورانی آن‌ها شهرستان متحول شده است، تربیت کنید به غذای جسم و روح فرزندانتان توجه کنید، تصریح کرد: امروز باید مراقب باشیم فرزندانمان از هرجایی تغذیه روحی نشوند.

 

وی ادامه داد: اختلافی که امروز بین مسئولین رده‌بالای کشورمان رخ‌داده و یکی می‌گوید تلگرام فیلتر شود و دیگری می‌گوید خیر به خاطر آن است که افراد دغدغه‌اند می‌دانند این راهی که سیر می‌کنند به ناکجاآباد است.

 

استان حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه این بستر گناهی که امروز در خانه‌های ما برای جوانان فراهم‌شده آینده انقلاب را به خطر می‌اندازند، اظهار کرد: باید مراقب فکر فرزندانمان باشیم.

 

وی افزود: شهدای عزیز و خوش‌نام ما نرفتند انقلاب کنند تا قیمت دلار پایین بماند، خونشان به زمین نریخت تا امروز وضعیت مالی ما خوب باشد.

 

مدیر حوزه علمیه جعفریه رستمکلای بهشهر با بیان اینکه آقای عسگراولادی به معمار کبیر انقلاب عرضه داشتند: «آقا اگر انقلاب شود وضع مردم خوب می‌شود، امام آن شخصیت بصیر فرمودند: وضع مردم بهتر می‌شود اما ما برای این انقلاب نمی‌کنیم.»

 

وی ادامه داد: ما برای دلار انقلاب نکردیم که وقتی ارز مملکت تکان می‌خورد برخی شروع به دشنام دادن به این انقلاب کنند.

 

پیش‌نمازی با اشاره به اینکه این جلسات باید به من و شما بصیرت دهد که چرا این خون‌ها برای انقلاب داده‌شده و پدرها و مادرهای بسیاری داغدار شدند، تصریح کرد: ما انقلاب کردیم تا از ظلمت خارج شویم و به سمت نور حرکت کنیم، ما انقلاب کردیم تا استقلال و آزادی پیداکرده و سرمان را بالا بیاوریم.

 

وی افزود: پدران ما در خاطر دارند که بالاترین رده سیاسی کشور باکمال پرروی در پارلمان قبل از انقلاب اعلام می‌کند ایرانی جماعت حتی توان ساخت آفتابه را ندارد اما امروز همین ایرانی به‌جایی رسیده که موجود زنده به فضا می‌فرستد و جز چند قدرت برتر جهاد است.

 

استان حوزه و دانشگاه بابیان اینکه امروز رهبر انقلاب اسلامی به‌واسطه حماسه جوانان در کمال قدرت و صلابت می‌فرماید: «اسرائیل بداند اگر بخواهد قدری بی‌عقلی بیشتری کند جمهوری اسلامی تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کند.»، اظهار کرد: باید ارزش این موضوع را بدانیم.

 

وی ادامه داد: مسئولین هم قدر این جوانان، جلسات و انقلاب را بدانند چراکه ما برای این انقلاب شهدای بسیاری دادیم و از این شهرستان هم شهیدانی اهدا کردیم که نه‌تنها افتخار این منطقه بلکه افتخار کشور هستند.

 

مدیر حوزه علمیه جعفریه رستمکلای بهشهر با اشاره به اینکه قدری از وضعیت شهدای مدافع حرم در سریالی که این شب‌ها پخش شد مشاهده کردید، تصریح کرد: در قالب یک فیلم طنز شمه‌ای از کار و ارزش شهدای مدافع حرم به نمایش درآمد که باید قدردان امنیت کشور باشیم.

ارسال دیدگاه