تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱/۱۴ - ۱۷:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خزانه‌گیری بیش از دو هزار هکتار از اراضی شالیزاری سیمرغ

مدیر جهاد کشاورزی سیمرغ با اشاره به اینکه تا امروز بذرپاشی و خزانه گیری بیش از دو هزار و ۱۵۰ هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان انجام‌شده است، گفت: حدود هزار و ۷۰۰ هکتار از زمین‌های شالیزاری شهرستان شخم شیار و یک هزار و ۵۰۰ هکتار هم خزانه گیری شده است.

به گزارش سیمرغ ما، رجب فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار سیمرغ ما، اظهار کرد: حدود ۳۲ تن و ۸۰۰ کیلوگرم بذر برنج بین شالیکاران سیمرغی توزیع شد.

 

وی افزود: از این مقدار ۲۰ تن رقم شیرودی، سه تن و ۵۰۰ کیلوگرم رقم ندا، ۶ تن و ۵۰۰ کیلوگرم رقم طارم هاشمی و دو تن و ۸۰۰ کیلوگرم رقم فجر بوده است.

 

مدیر جهاد کشاورزی سیمرغ با اشاره به اینکه تا امروز بذرپاشی و خزانه گیری بیش از دو هزار و ۱۵۰ هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان انجام‌شده است، تصریح کرد: حدود هزار و ۷۰۰ هکتار از زمین‌های شالیزاری شهرستان شخم شیار و یک هزار و ۵۰۰ هکتار هم خزانه گیری شده است.

 

وی ادامه داد: بذر و خزانه گیری یک هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان انجام‌شده است.

 

فلاح بابیان اینکه از میان ۱۸ آبندان شهرستان حدود ۶۳ درصد آبگیری شده است، اظهار کرد: ۱۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان سیمرغ تحت پوشش بیمه بخش کشاورزی قرارگرفته است.

 

وی ادامه داد: ۱۳ بانک نشا در سیمرغ مشغول خدمت‌رسانی به بهره‌برداران عزیز هستند.

 

مدیر جهاد کشاورزی سیمرغ با اعلام اینکه تاکنون ۵ تن و ۵۰۰ کیلوگرم بذر ذرت بین کشاورزان شهرستان توزیع‌شده است، تصریح کرد: ۶۰ هکتار از اراضی خشکزاری شهرستان تحت کشت ذرت قرار گرفت.

 

فلاح بابیان اینکه جهاد کشاورزی همکاری مستمر و خوبی با شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی در راستای ارائه خدمات و تأمین سوخت کشاورزی دارد، اظهار کرد: در سال گذشته حدود یک‌میلیون و ۳۶۲ هزار و ۴۴۰ لیتر سوخت در بخش کشاورزی سیمرغ توزیع شد.

 

وی افزود: از این مقدار ۹۹۸ هزار و ۲۰ لیتر نفت‌گاز و ۳۶۴ هزار و ۴۲۰ لیتر نفت سفید بوده است.

 

ارسال دیدگاه