تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۸ - ۱۶:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برنامه‌های ادارات براساس سند آمایش تنظیم شود/تجهیز ۵۲۰ هکتار از اراضی سیمرغ/بقای مدیران در برخورد با ارباب‌رجوع خواهد بود

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه برنامه‌های ادارات بر اساس سند آمایش شهرستان تنظیم شود، گفت: حضور رؤسای ادارات در ایام نوروز را به‌عنوان کشیک داریم.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد بعد از ظهر امروز در آخرین جلسه شورای اداری این شهرستان با گرامی‌داشت یاد و خاطر شهدا و تبریک فرارسیدن عید نوروز، تصریح کرد: از زحمات همه دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادها در سالی که با تمام تنگناها و مشکلات مالی پشت سر گذاشتیم عملکرد خوبی داشتند تشکر می‌کنیم.

 

وی افزود: در هفته منابع طبیعی ۱۵ هزار و ۵۰۰ اصله نهال در شهرستان غرس شد که از دستگاه‌های همکار در این حوزه تشکر می‌کنم.

 

فرماندار سیمرغ در ادامه ضمن تشکر از دستگاه‌های زیرساختی شهرستان به انتقاد از دستگاه روبنایی و فرهنگی پرداخت و گفت: برخی از دستگاه‌های فرهنگی و روبنایی شهرستان نتوانستند در حد انتظار ظاهر شود که انتظار دارم در سال ۹۷ اقدام مؤثرتری داشته باشند.

 

وی ادامه داد: باید تجدیدنظر اساسی در دستگاه‌های روبنایی و فرهنگی ما صورت گرید و این دستگاه‌ها حتماً برنامه‌هایی در سال ۹۷ تعریف کنند تا همسان با دستگاه‌های زیرساختی بتوانند اقدامات مؤثری در سطح شهرستان داشته باشند.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه اقدامات مؤثری در جهت عمران و آبادانی شهر انجام شد و شهر تغییرات اساسی پیدا و غالب پروژه‌های شهری در دست اجرا است، تصریح کرد: از شهردار و شورای اسلامی شهر کیاکلا تشکر می‌کنم.

 

وی یکی از دستاوردهای دولت را بحث پاسخگو بودن به مردم عنوان کرد و گفت: «میز خدمات» در ادارات تشکیل و تمامی خدماتی که می‌توانند به ارباب‌رجوع ارائه دهند از طریق همین میز صورت گیرد تا ارباب‌رجوع در پیچ‌وخم ادارات گیر نکند.

 

فرماندار سیمرغ با تذکر به برخی مدیران که برخورد نامناسب با ارباب‌رجوع دارند، تأکید کرد: مردم ولی‌نعمتان ما هستند و موظفیم ارائه خدمات به این افراد داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: شوراها و دهیاران به‌عنوان نهاد متولی در بحث روستا خدمت کرده و نماینده مردم هستند که انتظار داریم مدیران و مسؤولان دستگاه‌ها و ادارات توجه ویژه‌ای به این افراد داشته باشند و تذکر جدی را می‌دهم که بقای شما در برخورد با ارباب‌رجوع خواهد بود.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه دربند دال تبصره ۱۶ توانستیم علاوه بر جذب میزان سهم بری شهرستان اعتبارات سایر شهرستان‌ها را هم جذب کنیم، اظهار کرد: کمیته امداد و بهزیستی توانستند رتبه‌های برتر استانی را در بخش اعتبارات مربوط به بند دال تبصره ۱۶ کسب کنند.

 

وی افزود: در حوزه جهاد کشاورزی یک هزار هکتار سقف اعتبارات تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی سطح مازندران بود که با پیگیری‌های انجام‌شده حدود ۵۲۰ هکتار در اختیار شهرستان سیمرغ قرار گرفت.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه محور توسعه سیمرغ در حوزه کشاورزی است، تأکید کرد: تمام برنامه‌های ما حول محور کشاورزی باشد تا بتوانیم توسعه شهرستان را رقم بزنیم چراکه زیرساخت‌ها به‌گونه‌ای است که باید به این اصل توجه ویژه شود.

 

وی ادامه داد: ضرورت دارد جهاد کشاورزی تا قبل از اردیبهشت‌ماه تجهیز و نوسازی این راضی را به اتمام رسانده و در اختیار کشاورزان عزیز قرار دهد تا مشکلی برای فصل کشت نداشته باشند.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه بر روی استمرار این روند توسط جهاد کشاورزی شهرستان تأکید دارم، تصریح کرد: باید برنامه‌ریزی‌های لازم برای تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی شهرستان در برنامه سال ۹۷ داشته باشیم.

 

وی افزود: میزان تخصیص اعتبارات به دستگاه‌ها ابلاغ‌شده و دستگاه‌های پروژه‌های موردنظر را عملیاتی کنند و چنانچه پروژه‌ای اجرایی نشود شخصاً ورود پیدا می‌کنم.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه برنامه‌های ادارات بر اساس سند آمایش شهرستان تنظیم شود، اظهار کرد: حضور رؤسای ادارات در ایام نوروز را به‌عنوان کشیک داریم.

 

این مسؤول در ادامه به مطالب مطرح‌شده توسط رئیس‌جمهور در دیدار با استانداران سراسر کشور اشاره کرد و گفت: مسامحه‌ای در کار نیست و مطالب مطرح‌شده توسط رئیس‌جمهور در سال ۹۷ باید عملیاتی شود.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه بافت شهرستان روستایی است و بهترین فرصت برای فراهم ساختن شرایط بوم گردی را دارد، اظهار کرد: میراث فرهنگی این موضوع را جزو برنامه‌های خود قرار دهد چراکه این پتانسیل در شهرستان وجود دارد و نیازمند به آن هستیم.

 

وی ادامه داد: اصلاح الگوی کشت یکی از موارد مهمی است که باید موردتوجه جهاد کشاورزی به‌عنوان دستور کار با توجه به شرایط اقلیمی و مشکلاتی که داریم قرار گیرد و کشت سنتی باید تغییر کند.

 

فرماندار سیمرغ در پایان با تشکر از دستگاه‌هایی که بحث راهیان نور مشارکت داشتند، گفت: برنامه تحویل سال در یادمان دو شهید خوش‌نام شهرستان سیمرغ برگزار می‌شود.

ارسال دیدگاه