تاریخ : ۱۳۹۴/۰۷/۲۸ - ۸:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

چارت ادارات سیمرغ آماد شد/ سیمرغ راه روستایی غیر آسفالته ندارد/ انجام مطالعات طرح گردشگری رودخانه تلار

نماینده مردم سیمرغ، قائم‌شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی گفت: چارت ادارات شهرستان سیمرغ آماده شده و در آینده نزدیک به فرمانداری اعلام خواهد شد.

به گزارش سیمرغ ما، سید هادی حسینی نماینده شامگاه دوشنبه با حضور در تکایا و حسینیه‌های بخش مرکزی شهرستان سیمرغ اظهار کرد: کیاکلای دیروز و سیمرغ امروز، خوشبختانه هم در حوزه راه ارتباطی و هم در بحث شهرستانی شدن در مسیر توسعه قرار گرفت. البته کارهای زیادی در شهرستان باقی‌مانده که در آینده انجام می‌پذیرد.


وی افزود: چارت ادارات شهرستان سیمرغ آماده شده و به‌ زودی به دست فرماندار خواهد رسید.


نماینده مردم سیمرغ ادامه داد: امروز یکی از مهم‌ترین مشکلات موجود در این شهرستان و همچنین در منطقه و کشور، بیکاری جوانان است که نتوانستیم با توجه به شرایط سخت اقتصادی در این حوزه فعالیتی انجام دهیم.


حسینی تصریح کرد: جوانان فرصت زندگی پیدا نکردند و همه نگرانی ما مشکل بیکاری جوانان است.


وی با اشاره به گلایه برخی افراد مبنی بر جدا شدن کیاکلا از قائم‌شهر بیان کرد: در گذشته آنچنان که درخور کیاکلا باشد به آن توجه نشده است و خصوصا بعد از افتتاح جاده قائم‌شهر به بابل، کیاکلا نمی‌توانست از محورهای توسعه استفاده کند.


نماینده مردم سیمرغ ابراز داشت: بعد از ارتقاء بخش کیاکلا به شهرستان، با پیگیری‌های انجام شده در حوزه راه‌های ارتباطی اعتبارات خوبی به این بخش اختصاص پیدا کرد.


عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: جاده قائم‌شهر به کیاکلا، کیاکلا به جویبار، کیاکلا به بهنمیر و طرح‌های متعدد هادی روستایی طی سه سال اخیر با سرعت عمل بالا در شهرستان سیمرغ آغازشده است به‌ طوری‌ که می‌توان گفت تقریباً در سیمرغ راه روستایی غیر آسفالته نداریم.


این مسئول با بیان اینکه کاستی‌های فراوانی در سطح شهرستان وجود دارد و در این راستا جلسات متعددی با فرمانداران سابق و فعلی برگزارشد، اظهار کرد: در راستای این جلسات طبقه‌بندی خوبی نیز صورت گرفت و همچنین با همکاری شوراهای روستایی اولویت‌های روستاها مشخص و بر اساس اولویت‌های مشخص‌ شده به رفع مشکلات پرداخته می‌شود.


حسینی با اشاره به اینکه حوزه فعالی‌های کشاورزی در سیمرغ بسیار قابل توجه است، گفت: در فصول مختلف سال جاری حدود ۱۵۰۰ هکتار زمین زیر کشت در این شهرستان داشتیم.


نماینده مردم سیمرغ در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مسئله گردشگری در این شهرستان بیان کرد: در حوزه رودخانه تلار مطالعات جدی انجام شد و حدود ۲۰ کیلومتر از مسیر سیمرغ تا قائم‌شهر به‌ صورت پیمایشی مورد مطالعه قرارگرفته است که حدود ۱۰۰۰۰ صفحه مطالعه در پی داشته است تا در سال‌های آینده حوزه گردشگری تلار راه‌اندازی شود.


وی در پایان با بیان اینکه فعالیت‌های خوبی در حوزه شبکه برق سیمرغ صورت گرفت، بیان کرد: در این مدت حدود ۲٫۵ میلیارد تومان اعتبار به حوزه برق‌رسانی اختصاص یافته است.

ارسال دیدگاه