تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۸:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سیمرغ در نقاط بحرانی، بحران آب نیست

مدیر جهاد کشاورزی سیمرغ بابیان اینکه شهرستان سیمرغ در نقاط بحرانی بحران آب نیست اما به این سمت در حال حرکت است، گفت: باید مدیریت درست منابع آب را داشته باشیم تا در آینده دچار چالش نشویم.

به گزارش سیمرغ ما، رجب فلاح در جلسه کارگروه آب کشاورزی با موضوع بحران آب، اظهار کرد: میران اراضی شالیزاری شهرستان ۳۰۲۳ هکتار، اراضی خشکه ۵۰۰ هکتار، باغ کیوی ۱۱۸ هکتار، مرکبات ۳۷۴۰ هکتار، ذرت خوراکی ۷۰۰ هکتار، ذرت علوفه‌ای ۵۰ هکتار، شبدر ۴۸۰ هکتار، گندم ۶۳ هکتار، توت‌فرنگی ۳۵۰ هکتار، باقالا ۵۰ هکتار، سبزی و صیفی ۲۰۰ هکتار و سویا ۸۷ هکتار است.

 

وی افزود: شهرستان سیمرغ از ۱۵ آبندان با ظرفیت ۴۱۲ هکتار برخوردار است.

 

مدیر جهاد کشاورزی سیمرغ با اشاره به اینکه بخش مرکزی شهرستان سیمرغ ۱۵۶۲ هکتار اراضی شالیزاری و بخش تالارپی ۱۴۶۰ هکتار اراضی شالیزاری دارد، تصریح کرد: از ۳۰۲۳ هکتار اراضی شالیزاری شهرستان حدود ۱۱۰۰ هکتار تجهیز و نوسازی شده و در حال حاضر تجهیز و نوسازی ۵۵۰ هکتار دیگر در روستاهای شیرخوارکلا و سوخت‌آبندان در حال اجرا است.

 

وی ادامه داد: اجرای ۲۷ کیلومتر لاینینگ هم در روستای رکن‌کلا یکی از اساسی‌ترین پروژه‌های شهرستان است.

 

فلاح بابیان اینکه شهرستان سیمرغ در نقاط بحرانی بحران آب نیست اما به این سمت در حال حرکت است، تأکید کرد: باید مدیریت درست منابع آب را داشته باشیم تا در آینده دچار چالش نشویم.

 

وی افزود: باید نگاه ملی به این موضوع داشته باشیم.

 

مدیر جهاد کشاورزی سیمرغ با اشاره به اینکه متأسفانه کشاورزان اطلاع ندارند با بحران آب مواجه هستیم که این موضوع هم به ما برمی‌گردد، اظهار کرد: بحث کشت ارقام زودرس نظیر تارم هاشمی در مناطقی که مشکل کمبود آب‌داریم در حال اجرا است.

 

وی در پایان گفت: اولویت آبندان‌های شهرستان در ابتدا باید بحث آبیاری برنج باشد.

ارسال دیدگاه