تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۸:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کشت دوم در زمین‌های زراعی سیمرغ ممنوع است

معاون فرماندار سیمرغ در ادامه به اعلام اطلاع‌رسانی ممنوعیت کشت دوم در زمین‌های زراعی شهرستان اشاره کرد و گفت: بخشداران محترم در خصوص خرید آب سد البرز توسط کشاورزان اقدامات لازم را داشته باشند.

به گزارش سیمرغ ما، جان‌الله عبدی در جلسه کارگروه آب کشاورزی با موضوع بحران آب، اظهار کرد: با توجه به کاهش بارندگی و نزولات آسمانی پیامدهایی در مورد کمبود آب شرب و زراعی در سطح کشور داریم.

 

وی افزود: مدیریت استفاده صحیح از منابع آب موضوع جدی است که باید در حوزه اطلاع‌رسانی، آموزش و فرهنگ‌سازی استفاده از منابع آب در شهر و روستاها انجام شود.

 

معاون فرماندار سیمرغ بابیان اینکه طرح تسطیح اراضی روستای سوخت‌آبندان و شیرخوارکلا در حال انجام است و ۱۵ اردیبهشت این زمین‌ها تحویل کشاورزان می‌شود، تصریح کرد: قطعاً در تأمین آب این منطقه بالاتر از نرم مصرفی تعیین شود تا کشاورزان برای آب تخت نمودن و آبگیری زمین زراعی خود با مشکل مواجه نشوند.

 

وی ادامه داد: امیدواریم با مدیریت صحیح با کمبود آب مواجه نشویم.

 

عبدی با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی نسبت به بررسی شرایط اقلیمی و جغرافیایی شهرستان جهت کشت دوم را داشته باشد، اظهار کرد: بر اساس مصوبه‌ای که در سطح استان وجود دارد کشت دوم برنج به علت کمبود آب انجام نشود.

 

وی افزود: جهاد کشاورزی کشت جایگزین را برای استفاده بهینه از اراضی کشاورزی مشخص کند.

 

معاون فرماندار سیمرغ بابیان اینکه در بحث آمار اراضی کشاورزی و چاه‌های کشاورزی که مشترک با امور توزیع منابع آب است تناقضاتی وجود دارد، تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی مرتبط آمار هماهنگی را تهیه کنند و این آمار را ملاک عمل شهرستان قرار دهند تا دوگانگی در این مبحث نداشته باشیم.

 

وی در ادامه به اعلام اطلاع‌رسانی ممنوعیت کشت دوم در زمین‌های زراعی شهرستان اشاره کرد و گفت: بخشداران محترم در خصوص خرید آب سد البرز توسط کشاورزان اقدامات لازم را داشته باشند.

 

عبدی در پایان گفت: با کمبود آب مواجه هستیم و باید تمهیدات لازم در این بخش را داشته باشیم.

ارسال دیدگاه