تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دشمن به دنبال اسلام زدایی است/هدف دشمن نابودی خانواده‌ها است/در سال جدید از تولید داخلی استفاده کنیم

امام‌جمعه بابلسر گفت: دشمن به دنبال اسلام زدایی و اسلام‌ستیزی است لذا همه باید احساس مسئولیت کنند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمداسماعیل قلی‌پور در یازدهمین یادواره پنج شهید والامقام سید محله، سوخت‌آبندان و وازیمال شهر کیاکلا، ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهدا، اظهار کرد: ما همیشه در محضر شهدا قرار داریم و شهدا شاهد و نظاره‌گر ما هستند.

 

وی ادامه داد: به تعبیر آیت‌الله بهجت (ره) ما نیامدیم که در این دنیا به هر قیمتی زندگی کنیم بلکه ما آمده‌ایم زندگی کنیم تا قیمت پیدا کنیم و بهشت بهای این قیمت است.

 

امام‌جمعه بابلسر با اشاره به اینکه اولین روز از سال ۹۷ مصادف با شهادت امام هادی (ع) است و امتحانی برای ما است، تصریح کرد: باید ببینیم به نوروزمان بیشتر توجه می‌کنیم یا امام معصوممان، باید ببینیم چقدر می‌توانیم حواس خود را جمع کنیم.

 

وی افزود: دنیا بازاری است که یک عده در این بازار سود می‌کنند و عده‌ای هم دچار خسارت و ضرر می‌شوند.

 

قلی‌پور بابیان اینکه جوانانی از منطقه شما به خاطر باوری که داشتند در مناطق بیش از ۵۰ درجه جنوب و زیر صفر غرب جنگیدند، اظهار کرد: شهدا دعوت خداوند و رسول خدا را لبیک گفتند.

 

وی ادامه داد: امروز ولی‌فقیه شخصیت بزرگواری است که همه دنیا در برابر عظمتش لب به تحسین گشوده است.

 

امام‌جمعه بابلسر با اشاره به اینکه امام راحل فرمودند: ولایت‌فقیه همان ولایت رسول‌الله است، تصریح کرد: حرف امام امروز، حرف امام دیروز همان حرفی است که از امام زمان (عج) باید بشنوید.

 

وی افزود: به خدا قسم اگر مسئولین از ابتدای انقلاب به حرف امام دیروز و امام امروز گوش می‌کردند، امروز هیچ مشکلی در جامعه نداشتیم.

 

قلی‌پور بابیان اینکه شعارهایی که مقام معظم رهبری به‌عنوان شعار سال انتخاب می‌کنند بسیار سودمندانه است اما سوگمندانه به این شعارها عمل نمی‌شود و در حد شعار باقی می‌ماند، این شعارها برای یک سال نیست و برای همیشه است.

 

وی ادامه داد: اگر فقط شعار ندهند و وارد میدان عمل شوند مشکلات امروز را نداشتیم.

 

امام‌جمعه بابلسر با تأکید بر اینکه اگر به‌فرمان ۱۰ ماده‌ای که مقام معظم رهبری در مبارزه با مفاسد اقتصادی فرمودند عمل می‌شد امروز شاهد اختلاس‌های سه هزارمیلیاردی و هشت هزارمیلیاردی نبودیم، اظهار کرد: همه مسئول هستیم.

 

این مسئول بابیان اینکه یاد شهدا در دل‌ها نمی‌میرد، گفت: امام علی (ع) فرموده است: جهاد دری از درهای بهشت است که خداوند آن را به روی بندگان خاص خود باز می‌کند.

 

قلی‌پور با اشاره به اینکه جهاد دفاع از مرزها بود و امروز هم جهاد ادامه دارد، تصریح کرد: یکی بخش جهاد در حوزه فردی و جهاد با نفس است چراکه هر چه می‌کشیم از نفس است.

 

وی ادامه داد: امروز دشمن در عرصه‌های مختلف به دنبال نفوذ است تا به انقلاب اسلامی ضربه وارد کند.

 

امام‌جمعه بابلسر بابیان اینکه دشمن در عرصه فرهنگی به دنبال ترویج بی‌بندوباری و جایگزین کردن ضد ارزش به‌عنوان ارزش‌ها است، تأکید کرد: باید مراقب دسیسه‌های دشمن باشیم.

 

وی افزود: امروز هدف دشمن نابودی خانواده‌ها است و از همه توان خود در این عرصه استفاده می‌کند و تلفن همراه و فضای مجازی نمونه‌ای از ابزارهای دشمن است.

 

قلی‌پور با اشاره به اینکه فضای مجازی یک فرصت است اما تهدیداتش بیشتر است، تصریح کرد: دشمن از فضای مجازی اطلاعات مهمی به دست می‌آورد و در عصر انفجار اطلاعات هرکسی اطلاعات بیشتری داشته باشد می‌تواند ضربه بهتری وارد کند.

 

وی ادامه داد: دشمن به‌سادگی استعدادهای ما را شناسایی کرده و نقاط آسیب‌پذیر ما را دانسته و از همان نقطه ضربه وارد می‌کند.

 

امام‌جمعه بابلسر بابیان اینکه اعتیاد اینترنتی امروز تبدیل به معضلی در دنیا شده است، اظهار کرد: ۷۳ درصد جامعه معتاد به اینترنت هستند.

 

وی افزود: اگر اینترنت برخی افراد را برای مدتی قطع کنیم آن‌ها احساس خلع عاطفی پیدا می‌کنند و رفتارشان تغییر می‌کند این از کارهای دشمن است.

 

قلی‌پور با اشاره به اینکه طلاق عاطفی امروز به‌عنوان یک خطر است، به‌ظاهر در خانواده همه باهم هستند اما میزان گفت‌وگوی پدر با فرزندان و زن و شوهر با یکدیگر چقدر است، تصریح کرد: این موضوع خطرناک است و باید مراقبت و مقابله کرد و نمی‌شود بی‌تفاوت بود.

 

وی ادامه داد: جهاد درراه خدا یک روز دفاع از مرزها بود و امروز دفاع از مغزها است و دشمن دارد از این طریق نفوذ می‌کند.

 

امام‌جمعه بابلسر بابیان اینکه امروز عده‌ای مزدبگیر روسری ازسرشان درمی‌آوردن و نه به حجاب اجباری و آری به ولنگاری سر می‌دهند کار دشمن است، اظهار کرد: حضرت آقا فرمودند: این چیز مهمی نیست مهم‌تر خواصی هستند که آن‌ها هم می‌گویند در غصه حجاب باید تجدیدنظر کنیم.

 

وی افزود: فرض کنید دیگر حجاب اجباری نباشد آیا قصه تمام می‌شود، فردا عده‌ای می‌گویند می‌خواهی مشروب بخوریم و باید شراب‌خانه هم باز شود، این موارد در بعضی کشورهای اسلامی اتفاق افتاده است.

 

قلی‌پور با تأکید بر اینکه هدف این اقدامات این است که چیزی از اسلام ناب محمدی باقی نماند، تصریح کرد: دشمن به دنبال اسلام زدایی و اسلام‌ستیزی است لذا همه باید احساس مسئولیت کنند.

 

وی ادامه داد: جهاد اقتصادی جهاد دیگری است، آقای کارخانه‌دار باید در تولیداتش دقت لازم را کند و من و شما در سال جدید برای اینکه اقتصاد کشور بچرخد از تولید داخلی استفاده کنیم تا اشتغال افزایش پیداکرده و تولید داخلی حمایت شود.

 

امام‌جمعه بابلسر با اشاره به اینکه نباید دشمن را تقویت کنیم، اظهار کرد: هر پولی که با آن جنس خارجی تهیه می‌کنیم کمک به دشمن است.

 

وی افزود: اگر من و شما جنس خارجی نخریم واردکنندگان هم‌جنس خارجی وارد نمی‌کنند.

 

قلی‌پور در پایان گفت: ایمانمان را حفظ کنیم، اسلاممان را حفظ کنیم، اطاعتمان را در عمل از ولی‌فقیه حفظ کنیم، تداوم‌بخش راه شهدا باشیم، جهاد درراه خدا با مال و جان داشته باشیم و این روحیه جهادی و شهادت‌طلبی را حفظ کنیم دشمنان ما هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

 

ارسال دیدگاه