تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۱۸:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اجرای طرح کتابخانه‌گردی در سیمرغ

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی سیمرغ گفت: در آستانه سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی، در نظر داریم طرح ” کتابخانه گردی” را در این شهرستان اجرا کنیم.

به گزارش سیمرغ ما، مصطفی فضلی قادیکلایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: با عنایت به منویات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت و جایگاه کتاب‌خوانی، در آستانه سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی، در نظر داریم طرح ” کتابخانه گردی” را در شهرستان سیمرغ به اجرا درآوریم.

 

وی افزود: کتابخانه مهم‌ترین نهادی است که به نیازهای فرهنگی، اجتماعی و اطلاعاتی همهٔ اقشار جامعه بدون در نظر گرفتن سن، جنس، مذهب، شغل، میزان تحصیلات، و دیگر خصوصیات و توانایی‌های فردی پاسخ می‌دهد.

 

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی سیمرغ با اشاره به اینکه رسالت کتابخانه‌های عمومی در ارتقای سطح فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، آموزش مادام‌العمر افراد جامعه، آگاهی‌بخشی، اطلاع‌رسانی، تعالی فرهنگی، هدایت‌کنندهٔ اوقات فراغت، حافظ و انتقال‌دهندهٔ ارزش‌های دینی و فرهنگی و مشاوره مناسب به اعضاء است، تصریح کرد: به‌عنوان مهم‌ترین رکن ساختاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ تلاش برای بازشناسی این جایگاه به‌ویژه در میان نخبگان و مدیران و تصمیم سازان، امری ضروری است.

 

این مسؤول ادامه داد: طرح “کتابخانه گردی” باهدف پرداختن به این ضرورت و تأمین اهداف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی برنامه‌ریزی و به اجرا درمی‌آید.

 

فضلی با اشاره به اینکه اهداف این طرح از جمله افزایش آشنایی عموم مردم و مدیران اجرایی و فرهنگی کشور با محیط کتابخانهٔ عمومی، اطلاع مردم و مسئولین از فعالیت‌ها و خدمات کتابخانهٔ عمومی، توجه دادن عموم مردم به کتابخانه به‌عنوان پایگاه اجتماعی و فرهنگی تأثیرگذار و استفاده از ظرفیت هنرمندان، چهره‌های سرشناس فرهنگی، ورزشی و … برای دعوت عموم مردم به کتابخانه اشاره کرد، اظهار کرد: طرح کتابخانه گردی مصوبه اخیر شورای فرهنگ عمومی کشور درباره ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی است که از همه علاقه‌مندان برای حضور در کتابخانه در روز ۱۷ اسفند دعوت می‌کنیم.

 

وی در پایان گفت در این روز همه‌کسانی که علاقه‌مند به عضویت در کتابخانه باشند، کارت عضویت رایگان یک‌ساله و سراسری کتابخانه را دریافت خواهند کرد.

ارسال دیدگاه