تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۱:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دانش‌آموزان به‌عنوان همیار بازیافت فعالیت کنند

معاون فرماندار سیمرغ گفت: بحث جداسازی زباله از مبدأ باید از مدارس آغاز شود و دانش‌آموزان به‌عنوان همیار بازیافت حضور پیدا کنند.

به گزارش سیمرغ ما، جان‌الله عبدی صبح امروز در جلسه کارگروه پسماند سیمرغ اظهار کرد: باید تدابیری برای کاهش حجم زباله اتخاذ شود که ازجمله اقدامات در حال انجام طرح تفکیک زباله از مبدأ است که باید در اولویت کارگروه پسماند شهرستان باشد.

 

وی افزود: بحث جداسازی زباله از مبدأ باید از مدارس آغاز شود و دانش‌آموزان به‌عنوان همیار بازیافت حضور پیدا کنند.

 

معاون فرماندار سیمرغ بابیان اینکه شبکه بهداشت شهرستان ورود جدی در حوزه پسماند داشته باشد، تصریح کرد: طرح تفکیک زباله از مبدا در مناطق روستایی و شهری در دست اجرا است.

 

وی ادامه داد: تنها راه ساماندهی زباله فرهنگ سازی طرح تفکیک زباله از مبدا است.

 

عبدی با اشاره به اینکه ایام نوروز و حضور مسافران را در استان پیش روداریم، اظهار کرد: به‌صورت نمادین پاک‌سازی محورهای ارتباطی شهرستان با حضور اعضای کارگروه پسماند، مدیران ادارات، دانش‌آموزان مدارس، دهیاران، شوراهای اسلامی و سازمان‌های مردم‌نهاد در ایام خواهیم داشت.

 

وی به هفته درخت‌کاری اشاره کرد و گفت: اقدامات خوبی در این حوزه انجام‌شده نهال‌ها در اختیار شهرداری و دهیاری‌ها قرارگرفته است.

 

معاون فرماندار سیمرغ با بیان اینکه باید پاکسازی محورهای ارتباطی شهرستان هر دو هفته یک بار انجام شود، تصریح کرد: پاکسازی برخی محورها انجام شده و پاکسازی محورهای باقی مانده باید انجام شود.

 

وی در پایان گفت: شهرستان سیمرغ دارای ۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که باید سلامت و بهداشت محیط را رعایت کنیم.

ارسال دیدگاه