تاریخ : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷ - ۲۱:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جمعیت ایران ۷۹ میلیون نفر شد

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و رضوی بیشترین جمعیت و استان‌های گیلان، مازندران و مرکزی کمترین جمعیت و میزان ثبتی را شامل می‌شوند.

به گزارش سیمرغ ما، به نقل از سایت سازمان ثبت احوال، سید علیرضا آوائی در دیدار با اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، این مطلب را بر اساس آمار سازمان ثبت احوال اعلام کرد و اینکه نرخ رشد جمعیت نیز ۱٫۵۶ درصد است.

 

وی، خاطر نشان کرد: استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی بیشترین جمعیت و استان های گیلان، مازندران و مرکزی، کمترین جمعیت و میزان ثبتی را شامل می شوند.

 

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه نرخ ثبت ازدواج در کل کشور ۹٫۳ درصد در هزار است، گفت: این میزان ۲٫۷ درصد نسبت به وضعیت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

 

وی، ادامه داد: استان های خراسان جنوبی، اردبیل و کهکیلویه و بویراحمد، بیشترین ثبت ازدواج و استان های تهران، البرز و سیستان و بلوچستان، کمترین ثبت ازدواج را داشته اند؛ میانگین سن ازدواج در کشور ۲۸ سال برای آقایان و ۲۳ سال برای خانم ها است.

 

صدور کارت هوشمند ملی ۶۰ میلیون ایرانی تا پایان سال ۹۷

 

رییس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به طرح صدور کارت هوشمند ملی، افزود: در صورت تامین اعتبارات تا پایان سال ۹۷ پروژه ۶۰ میلیونی صدور کارت هوشمند ملی به پایان خواهد رسید؛ تاکنون برای سه میلون تن و تا پایان سالجاری هم برای هفت میلیون تن، کارت ملی هوشمند صادر خواهد شد.

 

وی از موازی کاری سایر سازمان ها با سازمان ثبت احوال گلایه و خاطرنشان کرد: انتظار می رود مجلس در این زمینه ورود کند و از اجرای طرح های موازی با طرح هوشمند ملی ممانعت کند.

 

آوائی با اشاره به توسعه اقدامات سازمان ثبت احوال بیان کرد: ماموران ثبت احوال در تمام بیمارستان ها برای ثبت ولادت، مستقر شده اند و شماری آرامستان نیز به پایگاه اطلاعاتی ثبت احوال متصل هستند.

 

 


انتهای پیام/ خبرگزاری دانشجو
ارسال دیدگاه