تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۱ - ۱۷:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اجرای ۱۰۱ طرح اشتغال مددجویان کمیته امداد در سیمرغ

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سیمرغ گفت: در حوزه اشتغال و خودکفایی در ۱۱ ماه امسال با ۱۰۱ طرح به مبلغ ۲ میلیارد و ۲۰ میلیون تومان شغل ایجادشده است.

به گزارش سیمرغ ما، محمد اصغری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با تسلیت سالروز وفات حضرت ام‌البنین (س)، اظهار کرد: ۲۲ روز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بافرمان حضرت امام خمینی (ره) کمیته امداد به‌عنوان دومین نهاد انقلابی در ۱۴ اسفند ۱۳۵۷ به‌منظور تحقق بخشیدن به اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و کمک‌رسانی به محرومین، مستضعفین و خودکفا نمودن آن‌ها تأسیس شد.

 

وی افزود: یکی از برترین تعالیم دین اسلام احسان، نیکوکاری و دستگیری از نیازمندان است.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) سیمرغ با اشاره به اینکه خدمت به نیازمندان یکی از شیرین‌ترین و پسندیده‌ترین عبادات است و کمیته امداد حضرت امام (ره) به لطف خداوند کمک شما مردم خیر توانسته است چهره فقر را در کشور کم‌رنگ کند، تصریح کرد: کمیته امداد مورد وثوق مقام معظم رهبری، معتمدین، خیرین و آحاد ملت عزیز ایران است.

 

این مسؤول ادامه داد: یکی از برنامه‌هایی که کمیته امداد سرلوحه کار خود قرار داده تکریم ارباب‌رجوع و اخلاق‌مداری است.

 

اصغری با بیان اینکه یکی از منابع درآمدی کمیته امداد صدقات است که ۱۰۰ درصد صرف هزینه مددجویان شده و حتی یک ریال از این منابع خارج از شهرستان هزینه نخواهد شد، اظهار کرد: ۱۰۰ درصد درآمد این منبع به‌صورت مستقیم صرف ولی‌نعمتان ما خواهد شد.

 

وی افزود: اعتبارات کمیته امداد از دو منبع دولتی و امدادی تأمین می‌شود که سیستم نظارتی و حسابرسی کمیته امداد از مراجع درون و سازمانی و برون‌سازمانی به این امر نظارت می‌کنند.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) سیمرغ با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان سیمرغ در سال ۹۴ از شهرستان قائم‌شهر جداشده و به‌طور مستقل کار خود را شروع کرده است، تصریح کرد: بودجه تخصیص داده‌شده برای کمیته امداد شهرستان در سال ۹۴ یک میلیارد و ۸۱۵ میلیون تومان، در سال ۹۵ یک میلیارد و ۲۳۷ میلیون تومان و در سال ۱۳۹۶ سه میلیارد و ۶۶۲ میلیون تومان تقریباً سه برابر سال قبل بوده است.

 

این مسؤول ادامه داد: این اعتبارات در پنج بخش اشتغال و خودکفایی، توسعه مشارکت‌های مردمی، حمایت و سلامت خانواده، فرهنگی و مسکن و ساختمان دریافت می‌شود.

 

اصغری با بیان اینکه در حوزه اشتغال و خودکفایی در سال ۹۴ با ۷۶ طرح به مبلغ ۹۳۵ میلیون تومان، سال ۹۵ با ۶۷ طرح به مبلغ ۸۳۵ میلیون تومان و در ۱۱ ماهه سال ۹۶ با ۱۰۱ طرح به مبلغ ۲ میلیارد و ۲۰ میلیون تومان شغل ایجادشده است، اظهار کرد: در بخش آموزش طی سه سال اخیر درمجموع ۴۱۳ نفر به مبلغ ۲۹ میلیون تومان آموزش برای این عزیزان برگزار شد.

 

وی افزود: در حوزه مسکن و ساختمان در سال ۹۴ خرید یک واحد مسکونی شهری، ساخت چهار مورد مسکن روستایی و تعمیرات ۴۹ مورد مسکن و در سال ۹۵ خرید دو واحد مسکونی شهری، ساخت پنج واحد مسکونی روستایی و ۳۷ مورد تعمیرات مسکن را داشتیم همچنین در ۱۱ ماهه امسال خرید دو واحد مسکن شهری، ساخت پنج مورد مسکن روستایی و ۵۳ مورد تعمیرات مسکن را بری ولی‌نعمتان کمیته امداد داشتیم.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) سیمرغ با اشاره به اینکه در بخش توسعه مشارکت‌های مردمی در ۱۱ ماه سال جاری ۳۰۰ میلیون تومان کل درآمد بوده است، تصریح کرد: سرانه مشارکت روزانه شهرستان در صدقات به ازای هر نفر ۲۲ تومان و به ازای هر خانوار سه نفره ۶۵ تومان است که این روزها حداقل پولی که در جیب شما شهروندان و مردم است ۵۰۰ تومان به‌اندازه حداقل یک نان است.

 

این مسؤول ادامه داد: خواهشمان از شما مردم نوع‌دوست این است که مشارکت ۱۰۰ درصدی در بحث صدقه داشته باشید و روزی حداقل یک نان یعنی ۵۰۰ تومان به صندوق صدقات کمک کنید.

 

اصغری بابیان اینکه ظریف نفوذ ما در شهرستان در صندوق‌های صدقات کوچک ۴۵ درصد است و ۵۵ درصد مردم در منازل خود صندوق‌های کوچک صدقه ندارند، اظهار کرد: در ۱۱ ماهه سال جاری حدود یک میلیارد و ۱۳۲ میلیون تومان مستمری به ۵۵۰ خانوار تحت پوشش پرداخت شد.

 

وی افزود: برای ۶ نوع عروس مبلغ ۱۷ میلیون تومان جهیزیه و ۵۶ میلیون تومان در حوزه درمانی مددجویان پرداخت داشتیم.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سیمرغ با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی ۸۵ دانش‌آموز و ۱۵ دانشجو تحت پوشش این نهاد قرار دارند که برای دانش‌آموز مبلغ سه میلیون تومان و برای دانشجو مبلغ ۱٫۵ میلیون تومان پرداخت می‌شود، تصریح کرد: برای سفر زیارتی هم ۳٫۵ میلیون تومان پرداخت می‌شود که مجموعه ۴۵ میلیون تومان هزینه طی سال ۹۶ در این حوزه پیش‌بینی‌شده است.

 

این مسؤول در ادامه با بیان اینکه این نهاد در چهارچوب تشکیلات سازمانی با افزایش بهره‌وری و کاهش نیرو در راستای تسریع خدمات به محرومین اقدام شایسته‌ای انجام داده است، گفت: طی سه سال از حضور آقای فتاح برای بازنشستگی هر یک از همکاران جایگزین نیرو نداریم.

 

اصغری با اشاره به اینکه مردم به‌عنوان شریک راهبردی در خدمت‌رسانی به فقرا همراه ما بودند، اظهار کرد: جشن نیکوکاری را در پیش داریم و جامعه بدون فقر جامعه‌ای سالم‌تر و شکوفا است.

 

وی افزود: برخیزیم و برای دل‌های بی‌قراری که عید امسال خود را شاد می‌خواهند دعا کنیم، برای آنانی که نگران اوقات کودکان معصوم خود هستند و چشم به یاری من و شما دارند، برخیزیم امروز روز نیکوکاری و تلاش برای عدالت است.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سیمرغ با بیان اینکه همه‌ ساله با تلاش کمیته امداد، آموزش‌وپرورش، صداوسیما، نیروی مقاومت بسیج و مشارکت گسترده مردم نیکوکار مراسم ملی جشن نیکوکاری برگزار می‌شود، گفت: به‌منظور تهیه سبد کالای شب عید برای ولی‌نعمتان ما این جشن هفته آینده در روز چهارشنبه ۱۶ اسفند در مدارس و ۱۷ اسفند در پایگاه‌های سطح شهر و ۱۸ اسفند در میعادگاه‌های نماز جمعه برگزار می‌شود.

ارسال دیدگاه