تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۰۹ - ۲۲:۱۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مادر شهیدان کشوری ستون و سرمایه شهرستان بود

امام‌جمعه سیمرغ گفت: مادر شهیدان کشوری ستون، پایه و سرمایه برای شهرستان و سخنگوی این مردم بود.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در مراسم سومین سالگرد حاجیه‌خانم فاطمه سیلاخوری مادر شهیدان احمد و محمد کشوری در مسجد جامع شهرستان سیمرغ ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و این مادر بزرگوار، اظهار کرد: مادر شهیدان کشوری سرمایه بزرگی برای شهرستان بودند که در زمان حیات ایشان از این سرمایه استفاده نکردیم.

 

وی افزود: این شهرستان در مقطعی از همه‌چیز محروم بود آب، برق و استقلال هویتی نداشت و افتخارش این بود شورای اداری شهرستان قائم‌شهر یک روز مهمان این منطقه شود.

 

امام‌جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه خانواده شهدا، روحانیون، مسئولین و در رأس مادر شهیدان کشوری پیگیر شده و تلاش کردند تا این شهرستان به جایگاه واقعی خود برسد، تصریح کرد: پیگیری‌هایی انجام شد تا شهر کیاکلا تبدیل به بخش شود اما قانع نبودیم چراکه جایگاه و سابقه شهری بیشتری داریم.

 

وی در ادامه بابیان اینکه بسیاری از روستاهای این منطقه را از ما گرفتند و جدا کردند، گفت: با تکیه‌گاهی چون مادر شهیدان کشوری تلاش کردیم و قانع نشدیم.

 

یوسفی بابیان اینکه هر جا که لازم بود از وجود حاجیه‌خانم سیلاخور استفاده می‌کردیم و حرف‌هایی که می‌توانستیم بزنیم یا نمی‌توانستیم بیان کنیم را ایشان به اطلاع مسئولین استانی و کشوری می‌رساندند، اظهار کرد: مادر شهیدان کشوری باوجوداینکه شرایط برای رفتن به تهران و نقاط بهتر برایشان فراهم بود در کیاکلا ماند و ایستادگی کرد، چندین سال پیگیری شد تا رئیس‌جمهور وقت به شهرستان آمدند و نامه ارتقاء شهرستان را نوشتند.

 

وی افزود: مادر شهیدان کشوری ستون، پایه و سرمایه برای شهرستان و سخنگوی این مردم بود.

 

امام‌جمعه سیمرغ در پایان با تأکید بر اینکه نباید این نعمت‌ها را فراموش کنیم، تصریح کرد: دلمان می‌خواهد شهر ما خودش را پیدا کند و همه باید کمک کنیم تا این شهرستان رشد کند چراکه امروز راز موفقیت وحدت است.

 

به گزارش سیمرغ ما، مراسم سومین سالگرد حاجیه‌خانم فاطمه سیلاخوری مادر شهیدان احمد و محمد کشوری به صورت خودجوش با همت تعدادی از جوانان شهرستان سیمرغ برگزار شد.

 

 

ارسال دیدگاه