تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۰۷ - ۰:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

روزی برای مادر سیمرغ/مادری که هیچ‌وقت فراموش نمی‌شود

بازهم زمستان و بازهم اسفند، اسفندی که برای سیمرغ و مردمانش خاطرات بسیاری دارد، سیمرغ امسال سومین سال بی‌مادری خود را پشت سر می‌گذارد.

به گزارش سیمرغ ما، بازهم زمستان و بازهم اسفند، اسفندی که برای سیمرغ و مردمانش خاطرات بسیاری دارد، سیمرغ امسال سومین سال بی‌مادری خود را پشت سر می‌گذارد.

 

روز یکشنبه سوم اسفندماه سال ۹۳ خبر بستری شدن مادر شهیدان کشوری در تمامی رسانه‌ها و خبرگزاری‌های ملی و رسانه‌های استانی منتشر شد که پیگیری و عیادت مسئولان استانی و شهرستانی را از وضعیت مادر سیمرغ در پی داشت.

 

اسفند از پی هم گذشت تا به‌روز پنجشنبه هفتم اسفند ۹۳ رسید روزی که سیمرغ مادر سیمرغ آسمان ایران مادر احمد و محمد کشوری را از دست داد.

 

در این روز سیمرغ نه‌تنها در غم از دست دادن مادر مهربان و عزیز شهیدان احمد و محمد به سوگ نشست بلکه در سوگ از دست دادن مادری که برای بال‌وپر گرفتن سیمرغ، تلاش فراوانی کرده بود قرار گرفت.

 

مادر سیمرغ رفته بود و سیمرغ جوان که دوساله هم نشده بود باید به‌تنهایی ادامه مسیر را سپری می‌کرد.

 

شاید یکی از فراموش‌نشدنی روزهایی که سیمرغ به خود دید روز تشییع پیکر پاک مادر سیمرغ باشد، روزی که نه‌تنها مردم این دیار بلکه مردم از همه جای کشور سنگ تمام گذاشتند و خود را برای خداحافظی با مادر به سیمرغ رسانند.

 

با رفتن مادر کیاکلایتیم شد اما مردم آمده بودند تا پاسخ خدمت صادقانه مادر شهید کشوری را بدهند و تابوت مادر مثل قایقی در دستان مواج مردم بدرقه شد و در آرامگاه ابدی کنار همسر و فرزند شهیدش آرام گرفت.

 

اما امروز سه سال از آن روز گذشته و سیمرغ بال‌وپر پریدن را به دست آورده است و آماده اوج گرفتن است.

 

امسال مادر حضور نداشت که حماسه مردم سیمرغ را در تشییع دو شهید خوش‌نام و دو هم‌رزم احمد و محمدش را شاهد باشد، حماسه‌ای که ستاره‌ای درخشان به دفتر ایام این شهرستان اضافه کرد.

 

سیمرغ، تمام‌قد قدردان زحمات مادر شهیدان کشوری است، زحماتی که سیمرغ را سیمرغ کرد.

 

مادر سیمرغ، روح سیمرغ بود، روحی به بزرگی آسمان که در قلب، روح و دل مردم این شهرستان نفوذ کرده و هیچ‌وقت فراموش نمی‌شود.

 

هر نقطه شهر که بنگری، ناخودآگاه نام و یاد مادر شهیدان کشوری به ذهنت می‌رسد و با دیدن بالگرد شهید کشوری نیز این بی‌مادری برای سیمرغ بیشتر احساس می‌شود.

 

توضیح این شخصیت بزرگ از قلم ما فراتر است و هر چه از این مادر بگوییم، فقط قطره‌ای در برابر دریای بیکران محبت‌های این مادر را بیان کرده‌ام.

 

مادری که با همه کمبودهای سیمرغ بعد از شهادت پسر در این شهرستان می‌ماند و تمام تلاش و همت خود را برای ارتقای کیاکلا به کار می‌بندد تا این شهر به جایگاه اصلی خود برسد.

 

در ارتقای کیاکلا به شهرستان سیمرغ هم نقش بسیاری را ایفا کرد و باپشتکار و تلاش فراوان توانست حق ضایع‌شده مردم این شهرستان را زنده کند و کیاکلا را به شهرستان سیمرغ ارتقا دهد.

 

مادر سیمرغ نمونه بارز جهاد فرهنگی و اقتصادی هم بود چراکه یکی از دغدغه‌های اصلی او فرهنگ و مسائل فرهنگی بود و همان‌گونه رهبر معظم انقلاب بر روی این موضوع تأکید داشتند، مادر نیز بر روی این مسئله تأکید داشته و فعالیت‌های زیادی را هم در این زمینه انجام داده است.

 

جهاد اقتصادی هم نمونه دیگر اقدام و عمل در این مادر بود به‌گونه‌ای که به‌عنوان مرغدار نمونه کشور انتخاب شد و در زمان حیات خود طی گفت‌وگویی که با یکی از مجلات داشته، در مورد این موضوع گفته است: «من کارم را از صفر شروع کردم و درواقع با این تلاش و کار می‌خواستم به وصیت فرزند شهیدم عمل کنم، او همیشه می‌گفت: اگر یک تخم‌مرغ می‌خوری باید سعی کنی که دو تا تخم‌مرغ تولید کنی.»

 

یکی از ویژگی‌های بارز مادر شهیدان کشوری نشستن پای صحبت جوانان و گوش دادن به درد دل آن‌ها بوده است به‌نوعی که مسیر زندگی جوانان بعد از چند دقیقه صحبت کردن با این مادر به‌کلی تغییر می‌کرد.

 

مادر شهیدان کشوری، کیاکلا را به سیمرغ رساند و قصد به اوج رساندن سیمرغ را داشت که متأسفانه این کار ناتمام ماند، اما امیدواریم باهمت مسئولان شهری و شهرستانی و حمایت خانواده کشوری، خانواده ۱۵۰ شهید شهرستان و مردم شهرستان، کار ناتمام مادر سیمرغ به اتمام برسد.

 

حاجیه‌خانم سیلاخوری فقط مادر شهیدان احمد و محمد کشوری نبوده بلکه همان‌گونه که کشوری یک کشور بود، مادر احمد هم مادر یک کشور بوده است.

 

و گرامی می‌داریم سالگرد عروج مادر شهیدان احمد و محمد کشوری را.

 

حاجیه‌خانم سیلاخوری شامگاه پنجشنبه ۷ اسفند ۹۳ در آستانه ایام سوگواری فاطمیه به فرزندان شهیدش پیوست و آسمانی شد.

ارسال دیدگاه