تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۰۴ - ۱۴:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

در حوزه استقلال اقتصادی و فرهنگی بدعمل کردیم/ ویژگی انقلاب عدم اتکا نظام به بیگانگان است/ مسئولین به‌شدت تمام با عاملان حادثه تهران برخورد کنند

امام‌جمعه موقت سیمرغ بابیان اینکه در بحث اقتصادی بدعمل کردیم و در بحث فرهنگی بدتر عمل کردیم، گفت: مقام معظم رهبری بارها فرمود شبیخون فرهنگی که دشمن پشت سره ببینید چه‌کار کرده است.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام عیسی اسماعیلی در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را پشت سر گذاشتیم، اظهار کرد: هر انقلابی که در رخ می‌دهد خواسته یا ناخواسته دشمنانی دارد اما انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب و یک جهان دشمن است.

 

وی افزود: زمان جنگ را فراموش نکرده‌ایم که از ۳۷ کشور اسیر داشتیم و بیش از ۸۰ کشور تجهیز صدام را بر عهده داشتند.

 

امام‌جمعه موقت سیمرغ بابیان اینکه روزهای پایانی سال ۶۵ آمریکا و شوروی با تمام اختلاف نظراتی که داشتند جلسه‌ای با موضوع جنگ ایران و عراق برگزار کردند و گفتند باید در این موضوع به وحدت نظر برسیم تا این جنگ به پیروزی ایران منتهی نشود، تصریح کرد: همه برنامه‌ریزی‌های خود را انجام دادند که منجر به قطع‌نامه ۵۹۸ شد.

 

وی ادامه داد: روز ۲۳ بهمن حادثه ترکمن‌صحرا و ۲۴ بهمن قائله کردستان به وجود آمد که هرکدام می‌توانست به‌تنهایی یک انقلاب را از بین ببرد.

 

اسماعیلی با اشاره به اینکه بعدازاین اتفاقات کودتا نوژه و حادثه طبس رخ داد، اظهار کرد: دشمن همه راه‌ها را اجرایی کرد اما موفق نشد و جنگ ۸ ساله را به ایران اسلامی تحمیل کرد.

 

وی افزود: دشمن در دفاع ۸ ساله مقدس نتوانست پیروز شود چراکه ملت انقلابی عمل کرد.

 

امام‌جمعه موقت سیمرغ با تأکید بر اینکه هرکجا انقلابی عمل کردیم حتی در برابر سخت‌ترین حوادث پیروز شدیم، تصریح کرد: «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» و «نه شرقی، نه غربی» از مهم‌ترین شعارهای انقلاب اسلامی بود.

 

وی ادامه داد: دشمن برای همیشه دشمن است چه در صلح یا در جنگ باشیم.

 

اسماعیلی با اشاره به اینکه اگر دشمن قدرت پیدا کند، دست به هر کاری خواهد زد، اظهار کرد: مهم‌ترین ویژگی انقلاب عدم اتکا نظام ما به بیگانگان بوده است.

 

وی افزود: در موضوع برجام برخی می‌گفتند شما خیلی تنگ‌نظرانه نظر می‌دهید اما نظام و انقلاب ما می‌گوید شما نباید اتکا به بیگانگان داشته باشید.

 

امام‌جمعه موقت سیمرغ بابیان اینکه آقای عراقچی شب گذشته همان حرف‌هایی که مخالفین برجام در طول چهار سال می‌گفتند را شدیدتر بیان کردند، تصریح کرد: مسئولین ما غفلت کردند، عدم اتکا به بیگانگان ویژگی مهم نظام و انقلاب ما بود که به این اصل عمل نکردند و فکر می‌کردند دشمن کوتاه می‌آید.

 

وی ادامه داد: مهم‌ترین شعار و هویت نظام ما نه شرقی و نه غربی و عدم اتکا به بیگانگان بوده است.

 

اسماعیلی با اشاره به اینکه در موضوع استقلال چهار موضوع استقلال سیاسی، استقلال اقتصادی، استقلال فرهنگی و استقلال نظامی مطرح است، اظهار کرد: به استقلال سیاسی و نظامی رسیده‌ایم و امروز دشمن‌روی نظام ما حساب بازکرده و در منطقه هیچ کشوری ازنظر سیاسی قدرتمندتر از ایران نیست.

 

وی افزود: در قدرت نظامی هم به خود وابسته‌ایم و ابرقدرت هستیم.

 

امام‌جمعه موقت سیمرغ بابیان اینکه در بحث اقتصادی بدعمل کردیم و در بحث فرهنگی بدتر عمل کردیم، تأکید کرد: مقام معظم رهبری بارها فرمود شبیخون فرهنگی که دشمن پشت سره ببینید چه‌کار کرده است.

 

وی ادامه داد: بااینکه مردم به کارگزاران نظام گلایه دارند اما مسئله نظام و انقلاب پیش‌آمده به میدان می‌آیند، مردم با نظام و حکومت هستند اما از کارگزاران گلایه دارند.

 

اسماعیلی با اشاره به اینکه بعد از انقلاب مردم نمره قبولی گرفتند اما کارگزاران نمره قبولی را نگرفتند، تصریح کرد: خدمات زیادی انجام‌شده اما بیش از این مورد انتظار است.

 

وی افزود: هر دولتی که آمد بعدازاینکه کارش تمام شد اپوزیسیون می‌شود.

 

امام‌جمعه موقت سیمرغ بابیان اینکه مردم باید از مسئولین طلب کار باشند که چرا خوب عمل نکردید نه اینکه شما از نظام و مردم طلب کار باشید، اظهار کرد: این موضوع معنا و مفهومی ندارد.

 

وی ادامه داد: یکی از مباحث مهمی که در شهرستان رخ داد تشییع پیکر دو شهید خوش‌نام شهرستان بود که از همه عزیزان و بزرگوارانی که تلاش کردند که در شهر ما یاد و نام شهدای خوش‌نام خالی نباشد تشکر می‌کنم.

 

اسماعیلی با اشاره به اینکه خواست و تقاضای من از همه مسئولین ایجاد جایگاهی درشان شهدای گمنام و این مهمانان بزرگوار شهرستان ما است، تصریح کرد: هر چه برای شهید و شهدا انجام دهیم کم است.

 

وی در ادامه به اتفاقات اخیر تهران و دراویش گنابادی اشاره کرد و گفت: دشمن از هر راهی می‌خواهد وارد میدان شود.

 

امام‌جمعه موقت سیمرغ بابیان اینکه بعد از انقلاب یکی از نیروهای مظلوم نیروی انتظامی در حوادث مختلف بوده است، اظهار کرد: دشمن می‌خواهد امنیت ما را بگیرد.

وی افزود: متأسفانه یک سری از مسئولین ما منافقانه برخورد می‌کنند.

 

اسماعیلی با اشاره به اینکه درویشان به‌عنوان یک دیدگاه تفکر عرفانی نیست و آمدند امنیت ما را به خطر می‌اندازند، تصریح کرد: تمام تشکیلات داعشی‌ها که هزاران اسلحه از داخل و خارج جمع کرده‌اند این گروه بوده‌اند.

 

وی ادامه داد: ما از مسئولین می‌خواهیم به‌شدت تمام با عاملان حادثه تهران برخورد کنند.

 

امام‌جمعه موقت سیمرغ بابیان اینکه این مسئله نباید به‌عنوان مسئله اعتقادی در صداوسیما مطرح شود، تأکید کرد: این موضوع یک مسئله امنیتی است و ما امنیت نظام و کشور خود را با هیچ‌چیز معامله نمی‌کنیم.

 

 

ارسال دیدگاه