تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۰۲ - ۷:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شرمنده شهدای گمنام هستیم

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: در کنار این دو تابوت شهدای بزرگوار جز شرمندگی و روسیاهی چیزی برای گفتن ندارم.

به گزارش سیمرغ ما، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی سه‌شنبه‌شب در مراسم شب وداع با دو شهید خوشنام شهرستان سیمرغ، ضمن تسلیت ایام فاطمیه اظهار کرد: از نگاه قرآن کریم انسان از سرمایه جسم و نعمت روح برخوردار بوده، جسم انسان از این طبیعت و گل است اما روح انسان الهی و خدایی است.

 

وی با اشاره به اینکه بشر در جنبه روح وارث میراث خداوند متعال است و روح الهی بهره می‌برد، تصریح کرد: قرآن کریم مدعی است تمام انسانیت از نعمت روح الهی بهره‌مند هستند؛ فرشتگان نیز مأمور به سجده در برابر عظمت روح انسان بودند.

 

امام‌ جمعه زاهدان بابیان اینکه جسم به‌عنوان یک پدیده حامل روح و نماد ظاهری از قماش این طبیعت است، اظهار کرد: جسم دچار عوارض این طبیعت است و سستی، جوانی، پیری و صدها مشکلات دارد و حتی جسم پیامبر هم از این موارد مستثنی نیست.

 

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: جسم انبیا به‌گونه‌ای شبیه ما هست و بی‌نیاز از غذا، دارو و استراحت نیست.

 

سلیمانی با اشاره به اینکه ارزش انسان به مقدار وزن، متراژ قد، شکل و شمایل ظاهری و چهار تکه استخوانی که امشب مهمان ما هستند نیست، تأکید کرد: ارزش انسان به آن روحی است که خداوند منان در کالبد او دمیده است و این کالبد سال‌ها حامل آن روح بوده است.

 

وی ادامه داد: این روح به‌قدری ارزشمند است که هرگز نظارتش بر ما، گواهش بر ما و شاهدیتش بر اعمال ما و مراقبت بر رفتار ما به‌هیچ‌وجه تمام پذیر نیست.

 

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان بابیان اینکه سرمایه ما روح است و جسم هم به‌عنوان قفس موقتی است تا در اجرای مأموریت الهی حضور داشته باشد، تصریح کرد: چه بخواهیم چه نخواهیم این جسم شکسته خواهد شد و چه‌بهتر به فرموده مقام معظم رهبری این جسم را به خودش بفروشیم.

 

وی افزود: در کنار این دو تابوت شهدای بزرگوار جز شرمندگی و روسیاهی چیزی برای گفتن ندارم.

 

امام‌ جمعه شهر زاهدان با اشاره به اینکه شهید دست از زندگی، پدر، مادر، همسر، و فرزند کشید، اظهار کرد: این روح این بدن را سربلند می‌کند.

 

این مسؤول در پایان گفت: در همه ادوار گذشته نقش بانوان اگر بالاتر از مردان نباشد کمتر از مردان نیست، شهرستان سیمرغ را به خیلی از قهرمانان شما ازجمله مادر شهدای بزرگوار احمد و محمد کشوری می‌شناسند.

ارسال دیدگاه