تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۱۸:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شاهد افزایش مصرف اصولی کودهای شیمیایی در سطح شهرستان بودیم

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه به بهره‌برداران توصیه می‌کنم هنگام خرید کود از اصالت کود و درج تاریخ تولید و انقضاء بر روی بسته‌های کود اطمینان حاصل کنند، گفت: امسال شاهد افزایش مصرف بهینه و اصولی کودهای شیمیایی در مزارع و باغات سطح شهرستان بودیم.

به گزارش سیمرغ ما، رجب فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۸۷۷ تن کود شیمیایی شامل یک هزار و ۶۱۶ تن اوره، ۱۳۱ تن پتاس، ۷۰ تن سوپر فسفات تریپل، ۵۰ تن کلرو پتاسیم، ۱۰ تن فسفات در بین کشاورزان شهرستان سیمرغ توزیع شد.

 

وی افزود: کودهای شیمیایی توسط کارگزاران بخش خصوصی در سطح این شهرستان توزیع می‌شود و با توجه به اهمیت مصرف کودهای باکیفیت و مرغوب این کارگزاری‌ها به‌صورت مستمر تحت نظارت کارگروه شهرستان قرار دارند.

 

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه به بهره‌برداران توصیه می‌کنم هنگام خرید کود از اصالت کود و درج تاریخ تولید و انقضاء بر روی بسته‌های کود اطمینان حاصل کنند، تصریح کرد: امسال شاهد افزایش مصرف بهینه و اصولی کودهای شیمیایی در مزارع و باغات سطح شهرستان بودیم.

 

وی ادامه داد: یکی از دلایل اصلی این اتفاق توصیه‌های فنی مناسب کارشناسان مروج جهاد کشاورزی در خصوص مصرف انواع کودها به بهره‌برداران و افزایش آگاهی بهره‌برداران نسبت به نیاز خاک و مصارف کودی آن بود.

ارسال دیدگاه