تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۱:۴۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شهدا خط و راه را به ما نشان می‌دهند/سیمرغ نیاز به تبرک این شهدای عزیز دارد

این روزها حال و هوای شهرستان سیمرغ بوی دیگر می‌دهد، کیاکلا میزبان پیکر شهدای خوش‌نامی است که معلوم نیست پدران و مادران آن‌ها در کدام شهر و دیار ایران اسلامی درب‌های منازل خود را باز گذاشتند تا شاید سفرکرده آن‌ها از سفر بازآید، اصلاً مشخص نیست آیا پدر و مادر این گمنامان زهرایی زنده هستند یا به فرزند شهید خود پیوسته‌اند.

به گزارش سیمرغ ما، و چه زیبا شهید آوینی می‌گوید که «گمنامی برای شهرت پرست‌ها دردآور است اگرنه، همه اجرها در گمنامی است.» این روزها حال و هوای شهرستان سیمرغ بوی دیگر می‌دهد، کیاکلا میزبان پیکر شهدای خوش‌نامی است که معلوم نیست پدران و مادران آن‌ها در کدام شهر و دیار ایران اسلامی درب‌های منازل خود را باز گذاشتند تا شاید سفرکرده آن‌ها از سفر بازآید، اصلاً مشخص نیست آیا پدر و مادر این گمنامان زهرایی زنده هستند یا به فرزند شهید خود پیوسته‌اند.

 

سیمرغ میزبان عزیزانی است که از جان خود برای دین، امنیت، آرامش، خاک، ناموس،… گذشتد تا چهره ما رنگ شادی به خود ببیند و چه شده ما را که حاضر نیستیم گوشه‌ای از خاک این دیار که محل شادیمان است را به این عزیزان بسپاریم تا شاید آن‌ها هم برای همیشه در شادی‌های مردم این دیار شریک باشند.

 

شهیدانی که گوهر معرفت الهی را شناختند، همانانی که دلشان چون شیشه‌ای نازک و شفاف است، همانانی که مشتاق پروازند و میل خزیدن ندارند زیرا شرط اول پرواز را دل کندن از زمین می‌دانند، مردانی که برای دنیا آفریده نشده‌اند و به همین جهت است که دنیا وقتی نتوانست آن‌ها را بفریبد دام‌ها بر سر راهشان می‌گذارد و رقبایی دنیاپرست و دون فطرت برای آن‌ها به وجود می‌آورد و عاقبت آن‌ها را با یک طرز فجیع و ظالمانه‌ای به دست مرگ می‌سپارد و جهان، آن‌ها را به لقب شهید مفتخر می‌سازد.

 

شهادت زیباست اما گمنامی زیباتر طلبه شهید رضا دهنویان می‌گوید: «بگذارید گمنام باشم که به خدا قسم گمنام بودن بهتر است از این‌که فردا افرادی همانند شما وصایایم را شعار قرار دهند و عمل را فراموش کنند، این موجب آزردن روح ما شهدا می‌شود.»

 

امروز اما مردم شهرستان سیمرغ خوشحال از حضور این آلاله‌های زهرایی در شهرستان است، خانواده‌های معظم ۱۵۰ شهید شهرستان هم خوشحال هستند که بالاخره بعد از سال‌ها چشم‌انتظاری هم‌رزمان فرزندانشان سیمرغ را قبول کردند، همه در تکاپوی برگزاری مراسمی باشکوه درشان مهمانان شهید احمد، صمصام، میر رمضان و… هستند.

 

از سال‌ها قبل خانواده‌های معظم شهدا منتظر این روزها بودند.

 

سال‌ها شهدا از سیمرغ عبور می‌کردند اما هیچ‌کدام مهمان این شهرستان نمی‌شدند اما امروز همه خوشحال از این خبر هستند.

 

در همین راستا به گفت‌وگو با برخی از خانواده‌های معظم شهدا در شهرستان سیمرغ کردیم.

 

شهدا خط و راه را به ما نشان می‌دهند

 

حاجیه‌خانم شیرین سیلاخوری همسر امیر سرلشکر خلبان شهید احمد کشوری در واکنش به تدفین دو شهید گمنام خوش‌نام در سیمرغ ضمن بیان اینکه تمامی شهدای بزرگوار به گردن ما حق‌دارند و هر منطقه‌ای که به وجود شهدا متبرک شود باعث افتخار آن منطقه و شهر است، اظهار کرد: از مدت‌ها قبل آرزو قلبی ما متبرک شدن شهرستان سیمرغ به وجود مقدس شهدای گمنام بوده است.

 

همسر شهید کشوری ادامه داد: با اعلام این خبر دل خانواده‌های شهدا و مردم ولایتمدار شهرستان شاد شده است.

 

وی افزود: شهدا خط و راه را برای ما مشخص و صراط مستقیم را به ما نشان می‌دهند.

 

همسر شهید کشوری در پایان ضمن تشکر از مسئولان کمیته جستجوی مفقودین، تأکید کرد: تعیین محل خاک‌سپاری شهدای گمنام بر عهده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح است و هرکجا صلاح باشد این شهدای عزیز به خاک سپرده می‌شوند.

 

سیمرغ نیاز به تبرک این شهدای عزیز دارد

 

حاجیه‌خانم فاطمه رضایی همسر سردار شهید صمصام طور در واکنش به تدفین دو شهید گمنام خوش‌نام در سیمرغ، اظهار کرد: شهرستان سیمرغ نیاز به تبرک این شهدای عزیز دارد.

 

وی افزود: شهدای گمنام در محلی باید به خاک سپرده شوند که جایگاه عمومی داشته باشد تا همه مردم خصوصاً قشر نوجوان و جوان از آن جایگاه سهمی داشته باشند.

 

همسر شهید صمصام طور در پایان گفت: شهدای ما کم کسانی نبوده و نیستند که هر شخصی بخواهد برای این بزرگواران تصمیم بگیرد و کسی بخواهد در تصمیمی که برای این شهدا گرفته‌شده مخالفت کند با ما خانواده شهدا طرف است.

 

به گزارش سیمرغ ما، کوچه‌هایمان را به نامشان کردیم که هرگاه آدرس منزلمان را می‌دهیم، بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می‌رسیم! نکند عکس آن‌ها را ببینیم و عکس آن‌ها عمل کنیم.

 

شهدایمان را در محل شادی‌هایمان به خاک می‌سپاریم و خاک قدومشان را توتیای چشمانمان قرار می‌دهیم تا در لحظات شاد زندگی‌مان به یاد داشته باشیم چه عزیزانی را در این راه داده‌ایم.

 

باید آرزو کرد تا شاید حضور این شهدای عزیز در پارک خسته شهر کیاکلا حال و هوایی دیگر به آن دهد و از خمودگی چندین ساله، این پارک را بیرون آورد.

ارسال دیدگاه