تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - ۱۵:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تدفین پیکرهای شهدای گمنام در پارک شهر کیاکلا انجام می‌شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ گفت: فرمانده سپاه شهرستان به‌عنوان نماینده رسمی، سلسله‌ مراتب فرماندهی نیروهای مسلح در حوزه عملیات و آیین تحویل و تدفین پیکرهای مطهر شهدای گمنام در شهرستان، تدفین پیکرهای شهدای گمنام را صرفاً در پارک شهر کیاکلا مجاز عنوان کرده و هرگونه اظهارنظر در رابطه بازمان و مکان آیین تدفین شهدا از هر فردی در شهرستان فاقد وجاهت است.

به گزارش سیمرغ ما، محمد برمر در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: تدوین پیکر مطهر دو آلاله زهرایی به سیمرغ نهایی شد و ۳۰ بهمن ماه مصادف با ایام فاطمیه دوم و همزمان با ورود کاروان شهدای گمنام تازه تفحص شده برای برگزاری آیین شب وداع و تدفین تحویل شهرستان می‌شوند.

 

وی افزود: فرمانده سپاه شهرستان به‌عنوان نماینده رسمی، سلسله‌ مراتب فرماندهی نیروهای مسلح در حوزه عملیات و آیین تحویل و تدفین پیکرهای مطهر شهدای گمنام در شهرستان، تدفین پیکرهای شهدای گمنام را صرفاً در پارک شهر کیاکلا مجاز عنوان کرده و هرگونه اظهارنظر در رابطه بازمان و مکان آیین تدفین شهدا از هر فردی در شهرستان فاقد وجاهت است.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ با اشاره به اینکه مسؤولیت مستقیم تحویل پیکرهای مطهر شهدا و تدفین در جانمایی مورد تأیید کشور و استان جزو تعهدات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان سیمرغ بوده نه نهاد دیگری در شهرستان، تصریح کرد: سپاه شهرستان در این زمینه امانت‌دار ساحت قدسی، حرم و حریم شهدای مظلوم و عزیزمان بوده، هستیم و خواهیم بود و در هیچ شرایطی اجازه اعمال سلیقه افراد غیرمتخصص را به ورود در این مقوله نخواهیم داد.

 

وی در پاسخ به مصوبه اخیر شورای اسلامی شهر کیاکلا نیز اعلام کرد که این مصوبه به دلیل عدم تطبیق با ضوابط و دستورالعمل‌های تدفین شهدای گمنام که توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح و همچنین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تدوین‌ شده است، فاقد وجاهت بوده و در همان جلسات چند ماه پیش نیز این پیشنهاد مورد انتقاد جدی تعدادی دیگر از مسؤولان شهرستان، استان و کشور واقع‌شده بود.

 

برمر بابیان اینکه اعضای شورای شهر در ماه‌های گذشته حتی در جلسه رسمی تصمیم‌گیری جانمایی تدفین شهدا که با حضور سردار ملکی مدیرکل محترم حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران و به دعوت رسمی امام‌جمعه شهرستان تشکیل‌ شده بود غایب بوده‌اند و از شهرداری و شورای شهر هیچ نماینده‌ای به جلسه اعزام نشده بود، اظهار کرد: اکنون در اقدامی شتاب‌زده و البته با تأخیر چندساله و چندماهه سال جاری به‌طور دستپاچه تشکیل جلسه اضطراری داده و پیشنهاد رد شده پیاده‌رو را بعد از تأیید پارک شهر توسط مقام مسؤول کشور و استان مجدداً مطرح می‌کنند.

 

وی افزود: این موضوع متأسفانه نشان‌دهنده عدم آگاهی فنی و تخصصی در مقوله مواجهه با امر تدفین شهدای گمنام است.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه تدفین شهدا در پارک دارای پشتیبانی شرعی، تأیید علما مراجع و پشتیبانی قانونی ضوابط و دستورالعمل‌های ستاد کل نیروهای مسلح است، تأکید کرد: سؤال این است که اظهارنظر سطحی و کاملاً غیرکارشناسی تدفین شهدا در پیاده‌رو توسط شورای شهر کیاکلا که منتج به وهن به ساحت مقدس شهدای مظلوم خواهد بود دارای چه پشتیبانی است؟ کدام‌یک از مراجع، علما، مسؤولان حکومت اسلامی و عقل سلیم و وجدان بیداری می‌پذیرد که پیکر مطهر شهید در پیاده‌رو دفن شود؟

 

وی در پایان گفت: سپاه پاسداران شهرستان سیمرغ به‌عنوان امانت‌دار شهدای گمنام، به مردم عزیز سیمرغ تعهد خواهد داد که تدارک آیین تحویل، شب وداع و تدفین پیکرهای مطهر شهدا را در زمان مقرر و در تنها مکان مورد تأیید یعنی پارک شهر کیاکلا و باشکوه و حماسه حضور مردم عزیز و شهیدپرور سیمرغ انجام خواهد شد.

 

انتهای پیام/فارس

ارسال دیدگاه