تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۲۰:۵۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برای آمدنت شماره شد قلبم، پس کی شود بیایی عزیز خوشنامم

ای عزیزان خوشنام، خوش آمدید به سیمرغ. به زادگاه ۱۵۰ شهید و همسنگر خود، آنهم در ایام فاطمیه.. راستی با کدام سربندها آمدید؟ یا حسین یا یازهرا؟ مادرانتان در این دیار چشم به راهند تا بیایید و برایتان مادری کنند.

به گزارش سیمرغ ما، خبر کوتاه بود اما با به صورت فوری «فرمانده سپاه سیمرغ اعلام کرد: سیمرغ میزبان ۲ شهید گمنام می‌شود»

شاید بهتر باشد بدون مقدمه آغاز کرد، اما همه ما خوب می دانیم امروزه با هجمه گسترده‌ای که در حوزه فرهنگ کشورمان وجود دارد، یکی از بهترین درمان‌های این آشفتگی‌ها بنا به فرمایشات امام خامنه ای (حفظه الله) گرامیداشت یاد شهدای گرانقدر نظام جمهوری اسلامی است و در همین راستا تاریخ ثابت کرده همیشه مرحمی بر پیکره‌ی بیمار فرهنگ‌های تحمیلی به کشور عزیزمان بود.

 

از این رو طبق اعلام رسانه‌ها، درخواست برای تدفین این عزیزان خوشنام در تمامی نقاط شهری و روستایی کشور به صورت گسترده‌ای وجود دارد و در همین راستا تاکنون موضوع تدفین شهدای گمنام از سوی بسیاری از خانواده‌های شهدا، مردم و فعالان فرهنگی سیمرغ مطرح‌ و تاکید شده است.

 

مردم سیمرغ در طول سال‌های مبارزات انقلاب و همچنین پس از آن در دفاع مقدس همواره به آرمان‌های امام راحل و انقلاب اسلامی ایران وفادار بودند و گواه آن هم تقدیم ۱۵۰ شهید به این نظام مقدس است.

 

شاید کمتر کسی باشد که چرایی شکل گیری شهرستان سیمرغ را نداند! سیمرغ شکل گرفت؛ آن هم به برکت حضور بیت معظم امیر سرلشکر خلبان شهید احمد کشوری که به عقاب تیزپرواز هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران شهره است.

 

شهیدان چراغ پرفروغی هستند که با اهدای جان خود عزت، اقتدار و امنیت را برای امروز ما به ارمغان آوردند، و چه زیباست خبر تدفین سربازان خمینی(ره) آنهم درست در ایام الله دهه مبارک فجر. زیباتر آنکه آیین وداع و تدفین این خوشنامان عالم هم مقارن با ایام شهادت مادرشان زهرا سلام الله علیه است.

 

ای عزیزان خوشنام، خوش آمدید به سیمرغ. به زادگاه ۱۵۰ شهید و همسنگر خود، آنهم در ایام فاطمیه…

 

راستی با کدام سربندها آمدید؟ یا حسین یا یازهرا؟ مادرانتان در این دیار چشم به راهند تا بیایید و برایتان مادری کنند.

 

ما در زیارت وارث خواندیم [ای شهدا، هر خاکی که شما در آن دفن شدید نه‌تنها پاک است، پاک‌کننده هم است]. اکنون شنیدیم قرار است در تنها پارک شهرمان آرام بگیرید.

 

الحمدلله فرصتی مغتنم برای ما جوانان شد تا در خلوت با شما انس بگیریم، یقینا برکت حضورتان به بهسازی و سالم‌سازی فضای فرهنگی جامعه و به‌خصوص آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی پیرامون نسل جوان در محیط‌های عمومی خصوصا پارک‌ها کمک زیادی می‌کند.

ارسال دیدگاه