تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۱۲:۰۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اجرای ۶۳ پروژه در ایام‌الله دهه فجر در شهرستان سیمرغ

فرماندار سیمرغ گفت: بیش از ۶۳ برنامه در ایام‌الله مبارک دهه فجر بااعتباری بالغ‌بر ۱۰ میلیارد تومان برگزار می‌شود.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در مراسم زنگ انقلاب که در دبیرستان پسرانه سردار شهید صمصام طور سیمرغ برگزار شد، ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و تبریک ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: تحول عظیمی در حوزه کشاورزی شهرستان با زحمت همه جهادگران عزیز ایجاد شد.

 

وی افزود: بیش از ۶۳ برنامه در ایام‌الله مبارک دهه فجر بااعتباری بالغ‌بر ۱۰ میلیارد تومان برگزار می‌شود.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه با نگاه مثبت جهاد کشاورزی استان و تلاش همکاران جهاد کشاورزی شهرستان در دولت تدبیر و امید تجهیز و نوسازی یک هزار هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان بااعتباری بالغ‌بر ۱۲ میلیارد تومان انجام گرفت، تصریح کرد: سرانه‌ای که برای شهرستان در نظر می‌گیرند به جهت پایین بودن برخی شاخص‌ها حدود یک درصد از سهم‌بری استان است اما تنها در حوزه کشاورزی حدود ۱۲ میلیارد تومان هزینه شده است.

 

وی ادامه داد: اراضی زراعی بسیار حاصلخیزی داشته و داریم و از آب بسیار غنی هم بهره‌مند هستیم اما به جهت مدیریت سنتی حداکثر بهره‌برداری از این اراضی صورت نمی‌گرفت.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه در سال جاری تجهیز و نوسازی حدود یک هزار هکتار از اراضی شالیزاری در استان انجام می‌پذیرد که حدود ۵۵۰ هکتار در شهرستان رقم می‌خورد، اظهار کرد: کلنگ‌زنی این پروژه در ایام‌الله دهه فجر انجام می‌شود.

 

وی افزود: انقلاب اسلامی سبب تحول عظیمی در بحث ساختارهای سیاسی و اجتماعی شهرستان شد.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه پیش از انقلاب برخی فرقه‌ها در شهرستان فعالیت می‌کردند، تصریح کرد: امروز باافتخار اعلام می‌کنم شهرستان سیمرغ پایین‌ترین نرخ جرائم ۴۴ گانه را در سطح استان داشته است که این موضوع از ثمرات انقلاب است.

 

وی در پایان گفت: نابغه‌های علمی و ورزشی را در شهرستان داریم که حرف اول را در سطح کشور می‌زنند که این موضوع هم از دیگر ثمرات انقلاب اسلامی در شهرستان است.

ارسال دیدگاه